10/07/2020
Saç Sırları
360 38

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır?

Cansu G.
Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Bizim için yaz demek saç rengini açmak demek. Yazı anımsatan saç açma rituelini her sene olduğu gibi, bu sene de yapacağız. Ancak bu kez, çevremizden ve arkadaşlarımızdan papatya suyu ile saç açanların olduğunu gördük ve papatya suyu saç açma konusunu detaylıca seninle paylaşmak istedik! 

Peki papatya suyu ile saç nasıl açılır? Papatya suyunun saça faydaları ve papatya suyunun nasıl yapıldığını sana anlatıyoruz. Papatya suyu için yorumlarımızı okumak ve saç rengi açma önerilerimizi öğrenmek için okumaya devam et. :)

Papatya suyu nasıl yapılır?

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır?

Papatya suyu yapılışı için kuru papatya çiçeklerinin kaynatılması gerekiyor. Orta uzunluktaki saçlar için bir avuç papatyanın yeterli olduğunu öğrendik. Papatya suyu tarifinde önce papatyaların üzerine su ekleniyor ve kaynatılıyor. Sürenin sonunda suyun sarılaştığı görülüyor. Daha sonra papatya suyu saçın uçlarına ve boylarına uygulanıyor, saç renginin açılmasını bekle. 

Editörün önerisi: Papatya suyu ile saç rengini açmak için mutlaka güneş altında olman gerekiyor. Yani evde fön makinesi kullanarak papatya suyunu aktive edemezsin. Aynı zamanda papatya suyu saçları çok fazla kuruttuğu için uyguladıktan sonra saçlarını bolca nemlendirmen, düzenli olarak bakım yapman gerekir. Yoksa saçların kırılır, kurur ve yıpranır.

Papatya Suyu Faydaları Nelerdir?

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 1

Papatya suyunun saça bildiğimiz bir faydası yok ama tam tersi zararı olabilir. Öncelikle papatya suyu saçların kurumasına yol açar. Yaz aylarında saçlarımız nemsiz kalmaya daha meyillidir. Üzerine papatya suyu uyguladığında saçların daha fazla kuruyabilir ve mat görünmeye başlayabilir. Papatya suyu kullandıktan sonra saçlarını taramak zorlaşır ve saçlarında kötü bir koku oluşabilir. Aynı zamanda saçlarında soğuk tonlarda açılma yerine turuncu ve bakır yansımalar oluşmasına da hazır olmalısın.

Papatya Suyuyla Saç Rengi Açılır mı?

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 2

Papatya suyuyla saç rengi açılabiliyor. Fakat bunu saç boyasıyla karıştırma. Papatya suyunun etkisi oldukça yavaştır. Saç rengini açabilmesi için hem uzun saatler güneşin altında beklemen hem de saçlarının tamamının açılabilmesi için yaklaşık 1 ay boyunca her gün uygulaman gerekir. Papatya suyuyla saçlarını en fazla 1 -2 tona kadar açabilirsin. 

En Etkili Papatya Suyuyla Saç Açma Tekniği

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 3

En etkili ve hızlı bir şekilde saçlarını papatyla suyuyla açmak istiyorsan bu önerimizi mutlaka dene. Saçlarına papatya suyu sürdükten sorna güneş altında yat. Özellikle deniz veya havuz kenarında papatya suyuyla saçlarını açmayı denemek olumlu sonuçlar ortaya çıkarabilir. 

Papatya suyuyla saç açma kış mevsiminde pek işe yaramıyor. Saç kurutma makinesini uzun süre saçlarına uygulamak saç tellerini kurutabilir. 

Papatya Suyu ile Saç Açma

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 4

Papatya suyuyla saç açarken bu karışımı sadece saç boylarına ve uçlarına sürmelisin. Papatya suyunu saç diplerine uygulamanı tavsiye etmiyoruz. Papatya suyunun eşit olarak yayılması için sprey formda bir şişe kullanmalı ve kuru saçlarına papatya suyu sürmelisin. 

Papatya suyuyla kaş açma yapmak istersen gözüne bu karışımı sürmemeye çok dikkat edebilirsin. Kaşlarına pamukla papatya suyunu sürebilir ve 10 dakika içinde yıkayabilirsin. Kaşlar saçlarımıza göre daha hassas olduğu için kaşlarını papatya suyuyla sık sık açmamalısın. 

Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 5

Saç açma için papatya suyu hazırlarken mutlaka kuru papatyaları tercih etmelisin. Taze papatya kaynatmak saç renginde değişiklik yaratmayabilir. Papatya suyu tarifi için bir kase kuru papatyayı 2 su bardağı suyla kaynatmalısın. Papatyalar rengini verdikten sonra karışımın soğumasını bekle.

Soğuyan papatya suyunu temiz spreyli bir şişenin içine koy ve kuru saçlarına sıkmaya başla. Saçlarına papatya suyu sıktıktan sonra tarayarak karışımın her yöne eşit yayıldığına emin olmalısın. 

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 6

Papatya suyunu kuru ve temiz saçlarına uygulamalısın. Saçlarına papatya suyunu uzaktan sıkmalı ve her yerine eşit yayıldığına emin ol. Papatya suyunu saç diplerine yaklaştırma. Saçlarına papatya suyu sürdükten sonra taramanı tavsiye ediyoruz.

15 dakika sonra saçların güneş altında açılmaya başlayacak. Saçlarının yıpranmaması için saçların kuruduktan sonra bol suyla papatya suyunu arındırabilirsin. 

Papatya Suyu ile Saç Açma Ne Kadar Sürer?

Papatya suyuyla saç açma sabır gerektiren bir işlemdir. Papatya suyuyla hızlı bir şekilde saç rengini açamayabilirsin. Genel olarak papatya suyunu iki güne bir yapmanı öneririz. Düzenli olarak saçlarına papatya suyu sıktıktan bir ay sonra saç renginin açıldığını fark edersin. Saçlarındaki açık tonları korumak için papatya suyuna devam edebilirsin. 

Papatya Suyu ile Saç Açma Kalıcı mıdır?

Papatya suyu ile saç açma işleminin etkisi genellikle dönemsel olarak görülür. Saçların rengi sadece 1-2 ton açılır. Güneşin ve papatya suyunun etkisiyle açılan saçların, kış aylarında genellikle aynı doğan tona geri döner. 

Papatya suyu saçı ne renk yapar?

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 7

Papatya suyu saçlarını kırmızı alt tonlu olarak açabilir. Özellikle koyu kestane, kahve gibi doğal saç renkleri olanlar papatya suyu sonrasında ilk olarak kızıl yansımalar görebilirler. Zamanla istenmeyen yansımalar gider ve açık ton saçlarının keyfini çıkarmaya başlayabilirsin. 

Papatya suyu ile saç açmak yerine bizim tercihimizi açıklıyoruz!

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 8

Açıkcası doğal saç rengi açma konusunda aklına gelebilecek her yöntemi denedik! Ancak saç rengini açmak konusunda denediğimiz ve her yaz da favorimiz olan bir yöntem var! Hem de bu yöntemle saç rengimizi yaz-kış demeden açabiliyoruz ve bizce papatya suyundan da çok daha fazla etkili! Şimdi saç rengi açma önerimize hazır ol!

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 9

Biz, saç rengimizi açmak için yaz-kış L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel kullanıyoruz. Neden mi? Çünkü Sunkiss jel ile evde fön makinesiyle de saç rengini açabilirsin. Ayrıca Loreal saç rengi açıcı jel, saçları açarken kurutmuyor ve sertleştirmiyor. Hem saç renginde daha açık yansımalar elde ediyoruz, hem de saçlarımız yumuşacık oluyor. Sunkiss Renk Açıcı Jel'in çok tatlı kokusundan bahsetmiyoruz bile! :)

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel'i aşağıda bulabilirsin.

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 10
Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
( Saç Boyası )
Hemen Al

Editörün önerisi: Sunkiss Renk Açıcı Jel'i kahve, kumral ve koyu sarı saçlarda denedik. Öncelikle bu saç açıcı için saç renginin doğal olması gerekiyor. Sunkiss Renk Açıcı Jel saçlarında çok doğal, açık renkte yansımalar elde edebilmeni sağlıyor. Aynı zamanda saç rengini kademeli olarak açıyor. Böylece kontrol sende oluyor; yani saçlarını istediğin renge ulaşana kadar açabiliyorsun. Harika değil mi? :)

Sunkiss ile saç rengi nasıl açılır?
Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? - 12

Sunkiss Renk Açıcı Jel'i güneş altında kullanacaksan önce hafif nemli saçlarına Sunkiss'i uygula. Ürünü, saçlarının açılmasını istediğin bölgelere sür. İstersen ombre şeklinde sadece saçlarının uçlarına uygulayabilir veya saç aralarından ince tutamlar seçerek saçlarında doğal yansımalar yaratabilirsin. Ya da istersen saçının tamamına da uygulayabilirsin. Sunkiss'i hafifçe masaj yaparak saçlarına uygula ve güneşle beraber saçlarının kurumasını bekle. İşte bu kadar! :)

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel'i evde saç kurutma makinesiyle de kullanabileceğini biliyorsun değil mi? Dilersen nemli saçlarına evde Sunkiss uygulayarak aynı işlemi fön makinesiyle de yapabilirsin. Sunkiss'i uyguladıktan sonra fön makinesiyle saçlarını kurut. Saçların tamamen kuruduğunda saç renginin kademeli olarak açıldığını fark edeceksin. Bu etkili saç açma yöntemi sayesinde papatya suyuna kim ihtiyaç duyar ki! :)


Paylaş

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting  Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Sevgililer Günü Özel: En Romantik Saç Rengi Önerileri
Sevgililer Günü Özel: En Romantik Saç Rengi Önerileri
Profesyonel Saç Boyama Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Profesyonel Saç Boyama Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Sonbahara Hazırlık: En İyi Koyu Renk Saç Boyaları
Sonbahara Hazırlık: En İyi Koyu Renk Saç Boyaları
Bu Sonbahar Denemen Gereken L'Oréal Paris Saç Boyaları
Bu Sonbahar Denemen Gereken L'Oréal Paris Saç Boyaları
Tümünü Gör
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Hangi Renk Cildine Uygun? Makyaj Ürünlerinin Renklerini Listeledik!