10/07/2020
Saç Sırları
360 38

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı?

Cansu G.
Papatya suyuyla saç rengi açılır mı? Papatya suyuyla saç rengi açılır mı?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Bizim için yaz demek saç rengini açmak demek. Yazı anımsatan saç açma rituelini her sene olduğu gibi, bu sene de yapacağız. Ancak bu kez, çevremizden ve arkadaşlarımızdan papatya suyu ile saç açanların olduğunu gördük ve papatya suyu saç açma konusunu detaylıca seninle paylaşmak istedik! 

Peki papatya suyu ile saç nasıl açılır? Papatya suyunun saça faydaları ve papatya suyunun nasıl yapıldığını sana anlatıyoruz. Papatya suyu için yorumlarımızı okumak ve saç rengi açma önerilerimizi öğrenmek için okumaya devam et. :)

Papatya suyu nasıl yapılır?

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı?

Papatya suyu yapılışı için kuru papatya çiçeklerinin kaynatılması gerekiyor. Orta uzunluktaki saçlar için bir avuç papatyanın yeterli olduğunu öğrendik. Papatya suyu tarifinde önce papatyaların üzerine su ekleniyor ve kaynatılıyor. Sürenin sonunda suyun sarılaştığı görülüyor. Daha sonra papatya suyu saçın uçlarına ve boylarına uygulanıyor, saç renginin açılmasını bekle. 

Editörün önerisi: Papatya suyu ile saç rengini açmak için mutlaka güneş altında olman gerekiyor. Yani evde fön makinesi kullanarak papatya suyunu aktive edemezsin. Aynı zamanda papatya suyu saçları çok fazla kuruttuğu için uyguladıktan sonra saçlarını bolca nemlendirmen, düzenli olarak bakım yapman gerekir. Yoksa saçların kırılır, kurur ve yıpranır.

Papatya suyunun saça faydası var mı?

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı? - 1

Papatya suyunun saça bildiğimiz bir faydası yok ama tam tersi zararı olabilir. Öncelikle papatya suyu saçların kurumasına yol açar. Yaz aylarında saçlarımız nemsiz kalmaya daha meyillidir. Üzerine papatya suyu uyguladığında saçların daha fazla kuruyabilir ve mat görünmeye başlayabilir. Papatya suyu kullandıktan sonra saçlarını taramak zorlaşır ve saçlarında kötü bir koku oluşabilir. Aynı zamanda saçlarında soğuk tonlarda açılma yerine turuncu ve bakır yansımalar oluşmasına da hazır olmalısın.

Bunun yanında, papatya suyunun etkisi oldukça yavaştır. Saç rengini açabilmesi için hem uzun saatler güneşin altında beklemen hem de saçlarının tamamının açılabilmesi için yaklaşık 1 ay boyunca her gün uygulaman gerekir. 

Papatya suyu ile saç açmak yerine bizim tercihimizi açıklıyoruz!

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı? - 2

Açıkcası doğal saç rengi açma konusunda aklına gelebilecek her yöntemi denedik! Ancak saç rengini açmak konusunda denediğimiz ve her yaz da favorimiz olan bir yöntem var! Hem de bu yöntemle saç rengimizi yaz-kış demeden açabiliyoruz ve bizce papatya suyundan da çok daha fazla etkili! Şimdi saç rengi açma önerimize hazır ol!

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı? - 3

Biz, saç rengimizi açmak için yaz-kış L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel kullanıyoruz. Neden mi? Çünkü Sunkiss jel ile evde fön makinesiyle de saç rengini açabilirsin. Ayrıca Loreal saç rengi açıcı jel, saçları açarken kurutmuyor ve sertleştirmiyor. Hem saç renginde daha açık yansımalar elde ediyoruz, hem de saçlarımız yumuşacık oluyor. Sunkiss Renk Açıcı Jel'in çok tatlı kokusundan bahsetmiyoruz bile! :)

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel'i aşağıda bulabilirsin.

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı? - 4
Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
( Saç Boyası )
Hemen Al

Editörün önerisi: Sunkiss Renk Açıcı Jel'i kahve, kumral ve koyu sarı saçlarda denedik. Öncelikle bu saç açıcı için saç renginin doğal olması gerekiyor. Sunkiss Renk Açıcı Jel saçlarında çok doğal, açık renkte yansımalar elde edebilmeni sağlıyor. Aynı zamanda saç rengini kademeli olarak açıyor. Böylece kontrol sende oluyor; yani saçlarını istediğin renge ulaşana kadar açabiliyorsun. Harika değil mi? :)

Sunkiss ile saç rengi nasıl açılır?

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı? - 6

Sunkiss Renk Açıcı Jel'i güneş altında kullanacaksan önce hafif nemli saçlarına Sunkiss'i uygula. Ürünü, saçlarının açılmasını istediğin bölgelere sür. İstersen ombre şeklinde sadece saçlarının uçlarına uygulayabilir veya saç aralarından ince tutamlar seçerek saçlarında doğal yansımalar yaratabilirsin. Ya da istersen saçının tamamına da uygulayabilirsin. Sunkiss'i hafifçe masaj yaparak saçlarına uygula ve güneşle beraber saçlarının kurumasını bekle. İşte bu kadar! :)

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel'i evde saç kurutma makinesiyle de kullanabileceğini biliyorsun değil mi? Dilersen nemli saçlarına evde Sunkiss uygulayarak aynı işlemi fön makinesiyle de yapabilirsin. Sunkiss'i uyguladıktan sonra fön makinesiyle saçlarını kurut. Saçların tamamen kuruduğunda saç renginin kademeli olarak açıldığını fark edeceksin. Bu etkili saç açma yöntemi sayesinde papatya suyuna kim ihtiyaç duyar ki! :)

Paylaş

Papatya suyuyla saç rengi açılır mı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting  Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Garnier Çarpıcı Renkler serisini inceliyoruz!
Garnier Çarpıcı Renkler serisini inceliyoruz!
Krem saç boyası nedir, nasıl kullanılır?
Krem saç boyası nedir, nasıl kullanılır?
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Beyaz saç kapatıcı nedir, nasıl kullanılır?
Beyaz saç kapatıcı nedir, nasıl kullanılır?
Tümünü Gör
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
En İyi 7 Saç Bakım Ürünleri Önerileri
En İyi 7 Saç Bakım Ürünleri Önerileri
Sokak Tacizine Karşı Dur: STANDUP Hareketi!
Sokak Tacizine Karşı Dur: STANDUP Hareketi!
Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?
Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
YSL Black Opium Parfümü ve Notaları Mercek Altında!