22/03/2021
Saç Sırları
360 38

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir?

Cansu G.
Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Perçem saç modelleri son zamanların en popüler akımlarının başında geliyor! Saçlarında değişiklik yapmak isteyenler ve perçem modellerini denemek isteyenler bu makalemizi mutlaka okumalılar. Herkese yakışan perçem kesimleri saçlarına farklı bir görünüm kazandırır ve imajını yeniler. Sen de saç boyunda değişiklik yapmadan perçem kesmek istiyorsan doğru yerdesin. Senin için hazırladığımız perçemli saç modellerinden lham alarak görünümünü değiştirebilirsin. 

Perçem Nedir? Nasıl Kesilir?

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir?

Perçem, tıpkı kakül gibi ön taraftaki saçların kısa kesilmesiyle ortaya çıkan bir saç modelidir. Perçem saç her boydaki saçlara uyarlanabilir. Saçlarında yeni bir görünüm isteyen, alnını gizlemek isteyen ve yüz çerçevesini belirginleştirmek isteyenler perçem saç kesimini tercih ediyorlar. 

Perçemli kahkül, alın kısmında küt olabildiği gibi pencere şeklinde yanlarda da olabiliyor. Yan perçem, uzun perçem gibi perçem modellerinden sana en çok yakışanı bulmak için yüz şeklini incelemelisin. Yüz şekline uygun perçem modeli, yüz hatlarını dengeleyerek seni olduğundan daha havalı gösterecektir.

Evde Perçem Kesimi Yapılır Mı?

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 1

Evde saç kesme yeteneğine güveniyorsan tabii ki evde perçem kesebilirsin. Eğer saç kesimi konusunda acemi olduğunu düşünüyorsan senin için dağınık perçem kesimi daha uygun olacak. Çünkü dağınık perçem kesiminde makas hataları çok belli olmaz. 

Alnını çok kapamak istemiyorsan sana yan perçem kesimini tavsiye ediyoruz. Bu saç modeli perdeli perçem modelini andırıyor. Saçlarını yandan ayırmayı seviyorsan sadece tek bir yandan perçem keserek yepyeni bir imaj yaratabilirsin. Evde perçem kesimi yapmadan önce mutlaka saçlarını ıslatmalı ve minik adımlarla ilerlemelisin. Tek bir adımda saçlarını kısa kesmek seni hayal kırıklığına uğratabilir. 

Perçem ve Kahkül Arasındaki Fark Nedir?

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 2

Kahkül perçem karışıklığına bir son verelim! Aslında kahkül ve perçem saç modelleri birbirine çok benziyor. Kakül saç modelleri alnın üzerinde genellikle küt olarak görünüyorlar, perçem ise yandan asimetrik olarak kesilir. Yan perçem, perde perçem modelleri alnın ortasını boş bırakırken, kakül modelleri ise alnın tamamının eşit bir şekilde kapanmasına yardımcı oluyor. 

Perçemli küt saçlar da imkansız değil! Küt bob saç kesimini yan perçem ile birleştirerek saçlarında farklı görünümler yaratabilirsin. Her saç boyuna uygun perçem modeli mevcut, önemli olan yüz şekline uygun perçem modelini bulmak! 

En Güzel Perçem Modelleri

Uzun perçem

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 3

Uzun perçem modelleri en çok yuvarlak yüz hatlarına yakışıyor. Yuvarlak yüzünü dengelemek ve yüz hatlarını ortaya çıkarmak için uzun perçem kesimi deneyebilirsin. Uzun perçem kesiminden sonra saçlarını daha hızlı şekillendirmek ve gün boyu parlak görünmelerini sağlamak için Elseve  Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı tavsiye ediyoruz. Durulama gerektirmeyen bu saç bakım kremi, saçlarını besleyerek saçlarının elektriklenmesini önler ve perçemlerinin gün içinde daha düzgün durmasını sağlar.

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 4
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Katlı perçem modelleri

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 6

Katlı perçem kesimi en çok oval ve uzun yüz hatlarına yakışır. Uzun saçlarının yüzünü olduğundan daha uzun gösterdiğini düşünüyorsan katlı perçem modeli ile yüz hatlarını şekillendirebilirsin. 

Sürekli kabaran inatçı saçlara sahip olanlar ama saçlarını sık sık düzleştirmekten de vazgeçemeyenler Elseve Dream Long Saç Serumu Pürüzsüzleştirici ile hemen tanışmalılar. Keratin ve kakao yağı içeren bu saç serumu saçlarının pürüzsüz görünmesini sağlıyor ve elektriklenmesine engel oluyor. Saçlarını 230 dereceye kadar koruyan saç serumunu özellikle fön, düzleştirme öncesi kullanmanı öneririz. 

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Saç Serumu Pürüzsüzleştirici buradan inceleyebilirsin.

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 7
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

Perçemli kısa saç

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 9

Kısa saçlarına yeni bir görünüm kazandırmak için kısa saç perçem modellerine de göz atmalısın. Perçemli kısa saç modelleri, saç boyunda değişiklik yapmadan saç kesimine havalı bir değişiklik kazandırır, saçlarının daha farklı ve modern görünmesini sağlar. Yandan perçem modeli pixie saç kesimine çok yakışıyor!

Yan perçem modelleri

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 10

Perçem denilince aklımıza hep yandan gelen perçem saç kesimleri gelir. Yan perçem saç modeli, özellikle büyük yanaklı ve geniş yüzlü kadınların kurtarıcısı oluyorlar. Yüzünün bir kısmını gizleyen ve yüzünü daha ince gösteren yan perçem saç modelleri son yıllarda daha popüler bir hale geldi! 

Dağınık perçem

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 11

Dağınık saç kesimini sevenler bu perçem modeline bayılacak. Saçlarını düzenli olarak şekillendirmek zorunda kalmamak, sabah uyandığın gibi evden çıkmak istiyorsan dağınık perçem kesimi tam sana göre. Durulanmayan bakım kremini sürerek perçemlerini gün içinde kontrol altına almayı unutmamalısın.

Kıvırcık saç perçem

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 12

Kıvırcık saçlarına kakül kestirmek yerine yan perçem modellerine yönelmelisin. Çünkü yan perçem modelini şekillendirmek senin için daha kolay olacak. Kıvırcık saçlarını kontrol altına almak için uzun ve katlı perçem modellerini kullanmalısın.

Perçem Kestirmek İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir? - 13

Saçlarını perçem kestirmeye karar verdiğinde uzun perçem modellerini denemeye başlamalısın. Kısa perçem kesiminin uzaması daha yavaş olacağı için alışman zaman alacak. Perçem modelini beğenirsen saçlarını yeniden kestirerek iddialı değişimler yapabilirsin. 

Perçemli küt saç, perçemli bob saç kesimi iddialı kesimler seni çok farklı gösterebilir. Bu nedenle ayna karşısında prova yapmalı ve bu saç kesiminin sana yakışacağından emin olmalısın. Perçem kestirdikten sonra saçlarını yüksek ısıdan uzak tutmalısın. Yıpranmış saç uçları kolay şekil almaz ve daha bakımsız görünürler! 

Paylaş

Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mullet saçlar: Aslan yelesi saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
Mullet saçlar: Aslan yelesi saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
Mandal toka trendi : Mandal toka ile yapabileceğin en güzel saç modelleri
Mandal toka trendi : Mandal toka ile yapabileceğin en güzel saç modelleri
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Tümünü Gör
İnci Kumralı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
İnci Kumralı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Sarımsağın saça faydası var mı? Sarımsak saç çıkarır mı?
Sarımsağın saça faydası var mı? Sarımsak saç çıkarır mı?
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Kérastase Fresh Affair Kuru Şampuanı Denedik!
Kérastase Fresh Affair Kuru Şampuanı Denedik!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Kaş Laminasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?