06/03/2017
Saç Sırları
360 38

​Platin sarı saçlara bakım önerileri

Ece Y.

Platin sarısı saç renginin harika görünmesi için bu bakım önerilerine kulak ver!

​Platin sarı saçlara bakım önerileri ​Platin sarı saçlara bakım önerileri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Platin saçların varsa düzenli ve özenli saç bakımı senin için olmazsa olmaz bir rutin haline gelmelidir. Platin sarısı saçlarının ilk günkü gibi parlamasını istiyorsan platin saç bakımına özen göstermelisin. En son saç trendleri arasında çok sık gördüğümüz bu renk, biraz emek ve özen istiyor.

Endişelenme, işini kolaylaştırmak için buradayız! İşte platin şampuan ve platin saç bakım önerilerimiz!

1- Doğru şampuanı seç

​Platin sarı saçlara bakım önerileri

Platin sarısı saçın bakımında en önemli nokta kullanılan saç bakım ürünleridir. Özellikle koyu tonlardan platin saç rengine geçiş yaptıysan ve bu geçişte saç renginde istenmeyen sıcak yansımalar, turunculuklar, kızıllıklar oluştuysa sarı saçlara özel bakım ürünleri favorin olmalı!

En çok sevilen boyalı saç şampuanlarından olan L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan, ilk kullanımdan itibaren platin saç rengini korumayı başarıyor. 10 haftaya kadar saç renginin parlaklığını koruyan Loreal platin saçlar için şampuan sayesinde platin saça bakım daha kolay olacak! 

L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

​Platin sarı saçlara bakım önerileri  - 1
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan 2'si 1 Arada
( Şampuan )
Hemen Al

2- Soğuk su ile saçlarını yıka

​Platin sarı saçlara bakım önerileri  - 3

Biliyoruz, soğuk su ile saç yıkamak zordur ama saçlarına çok iyi gelecektir. Sıcak su saçlarını kuruttuğu için daha cansız görünmesine neden olabilir. Eğer saçlarında soğuk su kullanamıyorsan ılık su ile yıkamayı denemelisin. Hatta son durulama suyunda soğuk suyla yıkaman da yeterli olacaktır. Daha sonra saçlarının daha parlak ve sağlıklı göründüğünü fark edince sen de soğuk su taktiğini hep denemek isteyeceksin. :)

3- Havlu kullanma

Boyalı saçların varsa havlu kullanmanı önermiyoruz. Havlu ile saçlarını kurutmak saçlarının yıpranmasına, zarar görmesine neden olabilir. Bunun yerine duştan çıktıktan sonra pamuklu bir tişörte saçlarını sarıp kurumasını bekleyebilirsin. Bu taktik sayesinde saç uçlarındaki kırılmaların daha azaldığını göreceksin.

4- Saçlarını dikkatlice tara

​Platin sarı saçlara bakım önerileri  - 4

Boyalı saçlar yıpranmaya daha yatkındır. Bu nedenle saç tellerinin kırılmamasına dikkat etmelisin. Islakken saçların daha hassas olacağı için tarakla saçlarını açmaya çalışmak doğru bir uygulama olmayacaktır. Bunun yerine saçların kuruduktan sonra Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme uygula ve saçlarını taramaya başla. Hem daha kolay olacaktır, hem de saçların yıpranmayacaktır. Saçlara yoğun parlaklık kazandıran bu bakım spreyi, sarı saçları derinlemesine besliyor ve nemlendiriyor. Böylece açma işlemi sonrası hassaslaşan saçların onarılıyor ve günden güne güçleniyor. 

Kerastase Blond Absolu Huile Cicaextreme Parlaklık Veren Saç Bakım Yağı'nı buradan inceleyebilirsin.

​Platin sarı saçlara bakım önerileri  - 5
Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme
( Bakım Yağı )
Hemen Al

5- Isı kullanımına dikkat et

​Platin sarı saçlara bakım önerileri  - 7

Saçların açma işlemi nedeniyle zaten yeterince kuruduğu için fön, düzleştirme, maşa gibi işlemlere bir süreliğine ara vermeni öneririz. Saçlarını ısı ile şekillendirmek saç tellerinin kurumasına sebep olabilir. Bu nedenle ihtiyaç olmadıkça saçlarını ısı ile şekillendirme. Bunun yerine saç köpüğü veya jöle kullanabilirsin. Saçların için ısı kullanmak zorunda kalırsan, fön makinasından önce ısı koruyucu sprey veya bakım yağı uygulamalısın.

6- Sarı saça özel maske kullan

Platin sarısı saçların neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle, haftada bir saç maskesi ile saçlarına ihtiyacı olan nemi vermelisin. Saçlarına maskeni uyguladıktan sonra pamuklu bir t-shirte saçlarını sar ve minimum 30 dakika bekle. Saçlarını ılık su ile duruladığında, canlı ve yenilenmiş saçlarına kavuşacaksın.

Sarı saçlara özel saç kremi arayışında olanlar için L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi'ni öneririz. Colorvive saç kremi, sarı saçın parlaklığını korurken aynı zamanda saçların daha kolay taranmasına da yardımcı oluyor. Saç kremini mutlaka her banyoda şampuan sonrasında kullanmalısın. 

7- Saç bakım rutinine sadık kal

​Platin sarı saçlara bakım önerileri  - 8

Platin sarısı saçların açma işleminden sonra kuruyabilir ve yıpranabilir. Bu nedenle sarı saç bakım rutinine sadık kalarak en azından 4-5 hafta boyunca devam etmelisin. Boyalı saçlara uygun şampuan, saç kremi ve maskeyi düzenli olarak kullandığında platin saçına bakım adımlarını tamamlamış olacaksın. 

Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme, platin saçlar için önerdiğimiz en iyi platin şampuanlarından biridir. İşlem sonrası saçları nemlendirme ve onarma özelliği olan bu şampuan, saçların daha parlak ve güçlü görünmesine yardımcı olacak. Saç tellerini ağırlaştırmayan özelliği sayesinde platin saçlarını banyo sonrası şekillendirmek daha pratik bir hale gelecek!

8- Saç modellerine dikkat et

​Platin sarı saçlara bakım önerileri  - 9

Saç açma işlemi sonrasında saçların hassas bir sürece girebilir. Evet, platin rengi saçların harika görünüyor fakat bu görünümün daha uzun süre devam etmesi için saç modellerine dikkat etmen gerekir. Saçlarını çok sıkı toplamak, saç derisinin nefes almasını engellemek saç tellerine zarar verebilir. Bu nedenle salaş örgüler, yarım atkuyruğu gibi rahat modelleri tercih etmelisin. 

9- Deniz suyu ve klordan uzak dur

Platin sarısı saç rengini yazın deniyorsan havuz ve denizden uzak durmalısın. Deniz tuzu ve klor, saç tellerinin kurumasına yol açabilir. Denize veya havuza girdikten sonra mutlaka saçlarını durulamalısın. Sonrasında platin saç şampuanı ile saçlarını arındır ve maske ile saçlarının nemlenmesini sağla. 

10- Doğru saç rengi seç

Platin saç rengi cesur bir karardır. Sık sık saç açtırma işlemi yaptırmanı önermiyoruz. Bu nedenle saçlarını platin sarısına boyatırken dikkatlice düşünmelisin. Saç rengini beğenmediğinde ve tekrar değiştirmek istediğinde saç tellerinin yoğun kimyasal maruz kalması hatta yanması bile mümkün! Saç açtırma işlemi sonrasında platin saç bakım ürünleri kullanarak saçlarının ihtiyacı olan bakımı sağlamalısın. 

Paylaş

​Platin sarı saçlara bakım önerileri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme
( Bakım Yağı )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Platin saç rengi nasıl yapılır?
Platin saç rengi nasıl yapılır?
Platin ombre hakkında tüm bilmen gerekenler burada!
Platin ombre hakkında tüm bilmen gerekenler burada!
Soğuk sarı saç rengi: Sezonun en iddialı trendini keşfediyoruz!
Soğuk sarı saç rengi: Sezonun en iddialı trendini keşfediyoruz!
Bu trende karşı koyamıyoruz: Platin bob saçlar!
Bu trende karşı koyamıyoruz: Platin bob saçlar!
Tümünü Gör
Saç Sosisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Saç Sosisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Ombre ve Sombre Farkı Nedir?
Ombre ve Sombre Farkı Nedir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Armani Si Eclat Parfüm ve Notaları