21/05/2018
Saç Sırları
360 38

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri

Özhan Han

İşte Özhan Han’dan düğün konseptine göre gelin saç modeli önerileri!

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Baharın gelişiyle beraber sabırsızlıkla beklenen düğün sezonu için gelinlerimizin de hazırlık süreci hız kazanmaya başladı. Ben de, hazır düğün sezonu da açılmışken, müstakbel gelinlerin telaşına ortak olup, 3 farklı düğün konseptine göre, 3 farklı saç gelin saçı modeli hazırladım! İşte gelin saç modeli önerilerim ve gelinlere özel saç ve makyaj tavsiyelerim!

Gelinler için tavsiyeler:

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri

Yapılan hazırlıklarda hangi konseptte düğün olacağına karar verilirken romantik kır düğünü mü, gösterişli bir şehir düğünü mü, yoksa sade bir kokteyl düğünü mü olacağı kararlaştırıldıktan sonra düğün mekanı, düğün davetiyesi, fotoğrafçılarla görüşmeler ve gelinlik provaları da tamamlanmış olur. Tabii ki yapılan hazırlıkların en önemli kısmı olan düğün konseptine ve belirlenen tarza göre değişmekte. 

Diğer hazırlıklar her ne kadar detayı ile düşünülüp kararlaştırılıyorsa saç ve makyaj da çok önem ve detay gerektirmekte. Eskiden olduğu gibi gelinlerimiz düğün günü saç ve makyaj yaptırarak hem riske girmek, hem de kötü sürprizlerle karşılaşmak istemezler...

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 1

Gelinlerimiz için bu en özel gün, en güzel gülüşe, en güzel ifadeye, çok şık ve estetik bir saç modeline sahip olmak son anda verilebilecek kararla riske edilemeyecek kadar önemli. Biz, gelinlerimizi günlük yaşamlarından edindiğimiz bilgiler ışığında ilham alarak gelinlik modeli ve düğün konseptine göre en güzel gelin saç modellerini belirliyor ve yapılacak olan modelin detayı ile provasını uyguluyoruz. 

Provalar eşliğinde kararlar vererek doğallık, şıklık ve zarafetten ödün vermeden hayal ettikleri modeli de birlikte belirlemiş oluyoruz.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 2

Gelinlerimiz için 3 farklı düğün konseptine göre 3 farklı gelin saçı modeli belirledik ve bu keyifli çalışmada çok önemli, bir o kadar detay gerektiren noktalara dikkatinizi çekmek istedik; umarım beğenirsiniz. 

Gösterişli şehir düğünü için gelin saçı modeli:

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 3

Gösterişli bir düğün yapmayı planlıyorsanız, gelin saçınız da aynı şekilde gösterişli olmalı. Şık bir gelin topuzu ve gelin saçı aksesuarlarından yararlanabilirsiniz. Bu noktada bir detaydan daha bahsetmek istiyorum. Makyaj tonlamaları, aksesuar ve gelinlik modeli hatta kullanılan çiçekler ile birlikte, saçların mevcut rengi de çok önemli. Hazırlık aşamasında saçların renginde deformasyon varsa mutlaka renk yenilemesi yapılmalıdır. 

Özellikle L'Oréal Professionnel Smartbond eşliğinde estetik renklendirmeler ve hafif gölgelendirmeler saçlarda görselliği bir üst seviyeye çıkarır. Bu gibi yenilemeler tavsiye edilir ve uygulandıktan sonra, öncesinde prova günü saçın yapısı dikkate alınarak düğün günü yapılacak modele göre, gerek doku kazandıran gerekse parlaklık veren ve pürüzsüzleştiren ürünler kullanılır.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 4

Bu saç modelini hazırlamaya saçlarda doğal dalgalar oluşturarak başladım. Geniş uçlu bir maşayla saçta iri dalgalar elde ettim ve sonrasında da bu dalgaları tarayarak açtım.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 5

Ardından saçı tutamlara ayırıp, arkadaki tutamın diplerini nazikçe krepe ile hacimlendirdikten sonra L’Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi uygulayarak hacimin uzun süre kalıcı olmasını sağladım.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 6

Sonrasında bu tutamı atkuyruğu yapıp, atkuyruğunun ışıldaması için L’Oréal Professionnel Myhtic Oil Efsane Yağ’ı uyguladım.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 7

Saçın ön kısmında serbest kalan tutamları burgu şeklinde arkada sabitleyip topuz görünümü elde ettim ve son olarak L’Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi ile saçın sabit kalmasını sağladım.

Modern kokteyl düğünü için gelin saçı modeli:

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 8

Kokteyl konseptinde, modern bir düğün yapmayı planlıyorsanız sizi önerim yarı toplu, dalgalı gelin saçı modeli. Gelin saç aksesuarlarıyla görünümü destekleyerek göz alıcı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 9

Bu görünüm için öncelikle saçı birkaç tutama ayırıp, alttaki tutama maşa uyguladım. Sonrasında da L’Oréal Professionnel Tecni Art Wild Stylers 60’s Babe Toz Sprey’i buklelerin üzerine uyguladım.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 10

Ardından öndeki tutamın altına nazikçe krepe yaptıktan sonra geriye doğru alıp, tel tokalarla sabitledim. Son olarak da şık gelin aksesuarını sabitleyip görünümü sonlandırdım.

Romantik kır düğünü için gelin saçı modeli:

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 11

Çiçeklerin arasında, doğada, romantik bir kır düğünü mü istiyorsunuz? O zaman gelin saç modeliniz de bu duruma ayak uydurmalı! Çiçekli saç aksesuarlarıyla gelin saçının, düğününün konseptine uygun olmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda da dağınık gelin saçı modellerinden yardım alabilirsiniz. Mesela salaş tarzdaki gelin topuz modelleri harika bir seçim olur!

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 12

Bu saç modeli için öncelikle saçı tutamlara ayırıp, ense kısmındaki tutamı atkuyruğu şeklinde topladım.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 13

Ardından saçın geri kalan kısımlarına maşa uygulayıp, L’Oréal Professionnel Tecni Art Web Wax yardımıyla dalgaları tarayarak doğal dalgalar elde ettim.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 14

Topuzu oluşturmak için atkuyruğu dışındaki tutamları geriye doğru tarayıp tel tokalarla sabitledim.

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri - 15

Örgü, gelin saç modellerinde de çok sık kullandığım bir saç modeli. Bu topuzu oluştururken de atkuyruğuna örgü şekli verip saçın tamamını ensede topladım ve tel tokalar yardımıyla sabitledim. 

Son olarak gelinlerimize vereceğimiz tavsiyelerin en önemlisi saç ve makyajınızı belirlediğiniz düğün konseptine göre tercih etmeniz ve öncesinde mutlaka prova ile bu günü daha keyifli ve mutlu geçirmeniz...

Paylaş

Profesyonel Saç Serisi: Özhan Han ile Gelin Saçı Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
Tümünü Gör
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
L'Oréal Paris True Match Fondöten Kullananlar ve Yorumları