05/02/2021
Saç Sırları
360 38

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi

Cansu G.
Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Sarı saç bağımlıları saç açtırma işleminin etkilerini çok iyi bilirler. Saç açma işleminden sonra saçlarımız kuruyabiliyor, yıpranabiliyor. Bu nedenle saç saçma işleminden sonra saçlarına yeni bir hayat vermek için mutlaka evde açıcı ile yıpranmış saçlara bakım rutinini oluşturmalısın. Yoksa sarı saçlarından istediğin o havalı etkiyi alman çok zorlaşabilir. Peki açıcı ile açılan saç nasıl düzelir?

Saçlarını açtırdıktan sonra en iyi saç bakım ürünleriyle evde açıcı sonrası saç bakımı rutini yarattığında saçlarının daha hızlı toparlandığını ve sarı saçlarının tam da hayal ettiğin gibi parlak ve canlı göründüğünü fark edebilirsin! :) Açılmış saç bakımınu seninle paylaşıyoruz! 

1- Saçlarını nemlendir

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi

Sarı saça ulaşmak için saç açtırma işlemi yaptıranlar aslında bu uygulamanın saçlar için ne kadar zararlı olduğunu iyi bilirler. Saç açtırmak için uygulanan kimyasal açıcılar, saç tellerindeki pigment ve protein katmanlarını ortadan kaldırır ve saçın daha kırılgan olmasına sebebiyet verir. Saç rengini açtıranlarda bu nedenle kuruluk ve elastikiyet sorunu ortaya çıkabilir. Aynı zamanda saç açma işlemi, saç tellerine nüfuz eden kütikülleri de ortaya çıkarır ve saçın yıpranmasına yol açar. Bu nedenle saç rengini açtırdıktan sonra saçlarının daha mat ve kırılmaya yatkın olduğunu fark edersin.  

Aşırı işlem görmüş saçlarını onarmak ve saç açtıktan sonra bakım yapmak nemlendirici etkili saç bakımıyla mümkün! Saç bakımında saçlarını nemlendiren ve ihtiyacı olan içerikleri sağlayan ürünleri kullanmalısın. 

2- Boyalı saç için şampuan kullanSaç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 1

Saçlarını açtırdıktan sonra yeni saç renginin keyfini çıkarmak için saçlarını onaracak açıcıdan yıpranmış saçlar için bakım yapmalısın. Saç direncini arttıracak ve saç tellerini sağlıklı esnekliğe kavuşturacak saç bakım ürünlerini tercih etmelisin. Saç bakımında kullandığın ürünlerin sarı saç rengine uygun olmasına da özen göstermelisin. 

Saçlarını sarıya boyatanlar veya evde sarı saç denemesi yapanlar için istenmeyen yansımaların nötrlenmesi de çok önemli! Saç bakımı yaparken saçlarındaki istenmeyen kızıl ve turuncu yansımaların ortadan kalkması için L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan gibi sarı saçlara uygun olan ürünleri iyice araştırmanı öneririz. Renk koruyucu özel formüle sahip olan bu şampuan, tam 10 haftaya kadar saçlarının parlaklığını koruyor! Saçlarının matlaşmasını önlüyor ve ilk günkü gibi göz alıcı görünmelerine yardımcı oluyor. 

L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 2
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan 2'si 1 Arada
( Şampuan )
Hemen Al

3- Saçlarını güçlendir

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 4

Saç açma işleminden sonra saç bakımında kullanabileceğin saçlarını güçlendiren, nemlendiren harika bir öneriyle geldik: Cicaextreme serisi ile %94’e kadar daha güçlü ve %85 daha nemli saçlara* ulaşabiliyor, sarı saçlarımızın mükemmel görünmesini sağlayabiliyoruz. 

Açıcıdan yanmış saçlara bakım için hangi ürünleri kullanacağını merak ediyor musun? Saç açma işleminden sonra hassaslaşan saçları nazikçe arındıran ve yeniden yapılandıran, nemlendiren ve en önemlisi saçlarını güçlendiren ürünleri kullanmalısın. Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme Saç Banyosu saçlarını %87 oranında güçlendirir. Klasik şampuanlara kıyasla 40 kat daha fazla besleyici lipid içeren bu saç bakım ürünü, açma işleminden sonra saçlarının elastikiyetini arttırır ve saçları kırılmaya karşı daha dayanıklı bir hale getirir. Sarı saçlarının parlaklığını ortaya çıkaran bu saç banyosunu her yıkamada mutlaka kullanmanı öneririz.

Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 5
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Hemen Al

4- Bakım yağı kullan

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 7

Sadece 1-2 pompa saç bakım yağının sarı saçlarına ne kadar iyi geleceğini biliyor musun? İşlem görmüş saçlara özel olarak geliştirilen Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme, açma işlemi sonrası hassaslaşan saçları güçlendirir ve saçların dış faktörlere karşı dayanıklılığını arttırır. Saçlara parlaklık kazandıran hafif yapılı Kérastase saç bakım yağını banyo sonrasında nemli veya kuru saçlarına uygulayabilirsin. Saç tellerindeki açık gözenekleri ve kırıkları onaran bu saç bakım yağını mutlaka saç açıcı kullandıktan sonra bakım ürünlerine eklemeni öneririz. 

5- Sıcak sudan uzak durSaç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 8

Biliyoruz, sıcak bir duş her zaman çok iyi hissettiriyor. Fakat cildimiz ve saç tellerimiz aynısını söylemiyor. Saçlarını açtırdıktan sonra kuru ve mat görünen saçlarına bakım yapmak istiyorsan ilk önce sıcak sudan vazgeçmelisin. Çünkü sıcak suyla saçlarını yıkamak, saçlarının daha fazla kurumasına ve sertleşmesine neden olur. Sıcak su yerine ılık, mümkünse soğuk suyla duş almak saç tellerinin kurumasına engel olacak. 

6- Durulanmayan bakım kremlerini kullan

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 9

Boyalı saçlarının kolay taranması için durulanmayan bakım kremlerini de kullanmanı öneririz. Saç rengini açtırdıktan sonra saçlarının ne kadar zor tarandığını tahmin edebiliyoruz. Saçları ağırlaştırmayan bu yağ krem, saçlara yumuşaklık kazandırır ve çok kolay taranarak şekil almasını sağlıyor. Daha ne olsun! :)

7- Saçlarını güneşten koru

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 10

Saçlarını açık renge boyadığın zaman saçların hassaslaşabilir. Güneşin zararlı UV ışınları ise boyalı saçları hedef alarak saç tellerinin kurumasına ve saç renginde daha solgun bir görünüme yol açar. Bu nedenle yaz aylarında sarı saçlarının daha mat, solgun ve bakımsız göründüğünü fark edebilirsin. Bunun önüne geçmek için sıcak günlerde gölgede kalmalı, düzenli olarak saç maskeleri, bakım kremleri kullanarak saçlarını güneşin etkilerinden korumalısın. Güneşin altında olman gerekiyorsa da büyük şapkalarla saçlarını en havalı şekilde koruyabilirsin. :)

8- Bol su iç

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 11

Boyalı saçların en sık karşılaştığı problemlerden biri kuruluk. Kimyasal açıcılar saçlarındaki nemi azaltabiliyor. Bu nedenle saç rengini açtıktan sonra saç bakımında ilk hedefin saçlarını nemlendirmek olmalı. Kullandığın saç bakım ürünlerinin yanında bol bol su içmek saçlarının hızlı bir şekilde nemlenmesini sağlar. İçten gelen nem, saçlarının daha parlak, dolgun ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Sen de saç rengini açtırdıktan sonra neden mat göründüğünü bir türlü çözemediysen bol su içerek saçlarının içeriden de nemlendirmeye destek olabilirsin. 

BONUS: Açıcı ile Açılan Saç Nasıl Düzelir?

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi - 12

İlk önce herkesin merak ettiği soruyu yanıtlayalım: Saç açtırma işlemi saçlara kalıcı zarar verir mi?

Aslında saçlarımız da cildimiz gibi yenilenir ve kendini onarır. Senin de saç tellerine yapacağın özel bakım rutinleri sayesinde saç tellerinin yenilenmesine ve saç açtırma işleminin etkilerinden kurtulmasına yardımcı olabilirsin. Eğer saç rengini açtırdıktan sonra saçlarına hiç bakım yapmazsan, boyalı saçlar için olan ürünleri kullanmazsan saçlarının hasar görmesi kaçınılmaz bir hale gelebilir. Bu durumda saçlarını kestirmen gerekebilir. Ancak bakım şart. Tabii bir de saç rengi açma işlemlerinin üst üste yapılmaması da gerekir. Çok fazla üst üste saç rengi açtırma işlemi yapmak saçlarının çok fazla zarar görmesine neden olabilir. 

Saç rengini açtırdıktan sonra saçlarının ekstra bakıma ihtiyacı olur. Boyalı saçlar için her zaman boyalı saçlar için özel üretilen şampuanları kullanmalısın. Yoksa saç rengin ilk günkü gibi canlı ve parlak görünmeyebilir. Bizim en sevdiğimiz boyalı saç bakım ürünlerinin başında Elseve Color-Vive Renk Koruyucu Bakım serisi geliyor. Keten tohumu yağı ve UVA, UVB filtrelerine sahip olan bu seri, boyalı saçların kullanımına özel. Böylece rengi açılmış saçlarının daha fazla kurumasını engelleyerek saçlarının solgun görünmesini önlemiş oluyor. Saç rengini koruyor ve uygulama sonrasında saç renginin daha canlı olduğunu fark ediyorsun. Her şampuan sonrası saçlarına L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi uygulayarak boyalı saçların daha parlak, yumuşak ve canlı görünmesini sağlayabilirsin. Aynı zamanda bu saç kremi saçların daha kolay taranmasını da sağlıyor! 

Paylaş

Saç açma işleminden sonra yıpranmış saçlar için bakım rehberi
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme
( Bakım Yağı )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Saç Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Ombre ve Sombre Farkı Nedir?
Ombre ve Sombre Farkı Nedir?
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Saç boya lekesi nasıl çıkar?
Tümünü Gör
Saç Sosisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Saç Sosisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Ombre ve Sombre Farkı Nedir?
Ombre ve Sombre Farkı Nedir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Evde Tırnak Güçlendirme Yöntemleri