Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç bakım rutinini kıştan bahara uyarla!

Mevsim geçişlerinde saçlarını koru!

Mevsim geçişlerinin saçlarımız için ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorsun. Mevsimler değişirken saçlarına yeterli bakımı yapamadığında saçlarının solgun göründüğünü hatta normalden biraz daha fazla döküldüğünü bile fark edebilirsin...

Kış mevsimi, yerini bahara bırakırken saçlarını koruyarak saçlarının canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Saç bakım rutinini kıştan bahara uyarlarken hangi adımları takip edeceğini ve hangi ürünlerle saçlarının sağlığını koruyabileceğini açıklıyoruz.

Kıştan bahara geçerken saçlarımıza nasıl bir bakım uygulamalıyız?

Kış mevsiminin saçlarımıza en büyük zararı kuruluk oluyor. Soğuk havadan dolayı kuruyan güçsüzleşen saçlarını güçlendirmek için derinlemesine bakım yapacak ürünleri kullanmalısın. Saçlarını nemlendirecek, solgun görünmesini engelleyecek saç bakım ürünleri sayesinde mevsim geçişini kolaylıkla atlatabilirsin. 

Kıştan bahara geçerken saç bakım rutininde biraz daha dikkatli olmalısın. Haftanın bir gününü mutlaka saçlarına ayır ve şampuan, saç kremi dışında saç maskesi, saç serumu gibi derinlemesine bakım yapacak ürünleri kullan. Saçlarına ekstra nem verecek ürünlerle mevsim geçişinde yaşadığın saç dökülmesi ve kuruluk sorununa yoğun bakım kürleriyle de destek olabilirsin.

Editörün önerisi: Saçlarına uyguladığın yoğun bakımı sadece mevsim geçişinde değil, bahar mevsimi boyunca uyguladığında saçlarının çok daha canlı ve parlak göründüğünü fark edebilirsin.

Bahar aylarında hangi şampuanı kullanmalı?

Kış aylarında soğuktan kuruyan saçlarının zamanla zayıfladığını ve normalden daha yoğun bir şekilde saç dökülmesi sorunu yaşadığını gözlemleyebilirsin. Mevsim geçişinde saçlar da vücudumuzun geri kalanı gibi değişime uğrar. Vücudumuz kendini yeni mevsime alıştırmaya çalışırken, saçlar da değişen mevsime ayak uydurmaya çalışır. Bu nedenle, bu adaptasyon sürecinde saç dökülmesi daha fazla artabilir.

Saç dökülmelerini durdurmak ve daha güçlü saçlara sahip olmak için L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 şampuanı kullanmanı öneriyoruz. Saç dökülmesi için özel olarak formüle edilen, saç dökülmesini azaltan ve saçları olduğundan 3 kata kadar güçlendiren bu şampuanı her yıkamada kullanmalısın. Düzenli kullanımda saçlarını tararken daha az saçının döküldüğünü fark edeceksin! 

Editörün önerisi: Şampuanını saç dibine masaj yaparak uygulamalı ve ılık -hatta mümkünse- soğuk suyla durulamalısın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Bahar aylarında hangi saç kremini kullanmalı?

Kış aylarının saçlarında bıraktığı zararlardan arınmak, daha parlak ve canlı görünen saçlara kavuşmak için saç kreminin rolünü unutmamalısın. Saç kremi saç uçlarına ve boylarına bakım yaparken aynı zamanda saçlarının yumuşacık olmasına ve ışıl ışıl parlamasına yardımcı olacak. Saç kremi kullanmadığında saçlarının ne kadar sert ve kuru görüneceğini tahmin edebilirsin. Özellikle mevsim geçişlerinde saçlarının kurumasını engellemek istiyorsan saç kremini es geçmemelisin. L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 saç kremini saç uçlarına ve boylarına uygulayıp saçlarını ılık su ile durulamanı öneririz. Aynı serinin saç kremi ve şampuanını kullanarak dökülmeyen, çok daha güçlü saçlar elde edebilirsin.

Bahar aylarında hangi durulanmayan bakım ürününü kullanmalı?

Durulanmayan bakım ürünleri hayatımıza girdiğinden beri onlarsız yaşayamaz olduk! Kullanımı oldukça pratik olan bu ürünler sayesinde kısa sürede saçlarımızda kusursuz bir görünüm yakalayabiliyoruz. Kérastase Aura Botanica Essence Declat Spray %99 doğal içeriklerle üretilen bir bakım ürünü. Saçları besleyen, elektriklenmeyi azaltan ve saçlara gün boyu ışıltı sağlayan bu durulanmayan bakım ürününü biz çantamızdan çıkarmıyoruz. 

Editörün önerisi: Saçlarını ısı ile şekillendirmeden önce de Kérastase Aura Botanica Essence Declat Spray'i saçlarına sıkarak ısının zararlı etkilerinden saçlarını koruyabilirsin.

Bahar aylarında hangi şekillendirici kullanmalı?

Bahar aylarına en çok doğal saç modelleri yakışıyor! Doğal plaj dalgaları veya doğal su dalgası bahar saç modellerinin en sevilen seçeneklerinden birkaçı. Sen de saçlarına kısa sürede doğal bir şekil vermek istediğinde L'Oréal Professional Tecni Art Full Volume saç köpüğünü kullanabilirsin. Saçlarının uçlarına ve boylarına masaj yaparak köpüğünü uygula ve doğal dalgalarının tadını çıkar!     

L'Oréal Professional Tecni Art Full Volume şekillendirici köpüğü aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Aura Botanica Besleyici Çift Fazlı Sprey Yağ
Kérastase Aura Botanica Besleyici Çift Fazlı Sprey Yağ
( Çok Amaçlı Bakım Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Evde uzun uzun kil maskesi hazırlamaktan daha keyifli 5 şey!
Protein takviyesiyle tanış! Saçların mevsim geçişlerinde de güçlü kalsın!
Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce korumak için atman gereken 5 adım!
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?