12/06/2018
Saç Sırları
360 38

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır?

Cansu G.
Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Güzellik dünyası günden güne değişerek bizim canlı ve harika görünmemiz için elinden gelen her şeyi yapıyor! :) En yeni güzellik trendlerine şimdi de saç botoksu eklendi. Saç botoksuyla ilgili eminiz sosyal medyadan, WhatsApp gruplarından duyumlar almışsındır ama en sağlıklı ve doğru bilgi için şimdi doğru yerdesin! 

Saç botoksu saçların daha dinamik ve canlı görünmesi için yapılan bir adımdır. Yani artık yıpranmış saçlarımızı kestirmek yerine onları geri kazanabiliriz. ‘Saç botoksu nedir? Saç botoksu nasıl yapılır?’ gibi soruların cevabını yazının devamında bulabilirsin.

Saç neden yaşlanır?

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır?

Yaş alma izlerini nasıl cildimizde görebiliyorsak, aynı şekilde saçlarımız da biz yaş aldıkça değişime uğrar. Ancak uyguladığımız kimyasal işlemler, ısı uygulamaları gibi saçlarına zarar veren etkenler de saçlarının daha çabuk yaşlanmasına neden olabiliyor. Yani saçlarının yaşlanması için illa ki senin yaş almana gerek yok diyebiliriz. Saç tellerinin ucu çatallaştıysa, saçların eskisi kadar canlı görünmüyorsa, sert bir dokudaysa ve matlaşmışsa saçlarının saç botoksuna ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz.

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 1

Saçlarının yaşlandığını nasıl anlarsın?: Bir saç telini kopar ve iki parmağının ucuna yerleştir. Saç telini yavaşça gererek saç telinin elastikliğini ölç. Eğer saçın hemen kopuyorsa saçların yaşlanmış demektir. Saçın kopmadıysa bu güzel haber! Saç telini bıraktığında saçların eski formuna kavuşuyorsa saçların sağlıklı diyebiliriz. Saç telini germeyi bıraktığında dalgalanma ve şekil bozukluğu görünüyorsa tam sınırdasın saçlarına iyi bakman gerekiyor!

Editör önerisi: Eğer saçların çok fazla kırılgansa güçlendirmek için doğru bakımı uygulaman gerekir. Saç güçlendirmek için Hint yağı gibi doğal yağların gücünden de faydalanabilirsin. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren Elseve Dream Long Onarıcı Bakım serisi, bu konuda bizim favorilerimizden. 

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 2

Eğer saç botoksundan beklentin saçlarının pürüzsüzleşmesi, düzleşmesi ise keratin içeren ürünleri tercih etmeni öneririz. Son zamanların yeni gözdesi Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum ise bu konudaki en büyük yardımcılarımızdan! Keratin içeriği ile saçlarımızın mükemmel düz olmasını olmasını, pürüzsüzleşmesini sağlayan bu serum, saçlarımızı besliyor, parlak olmasını sağlıyor. 

Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u aşağıda bulabilirsin.

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 3
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

Saç botoksu nedir?

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 5

Saç botoksu, saçların ihtiyacı olan protein ve amino asitlerin saç tellerine yüklendiği işlemlere verilen isimdir. Bu işlem özel bir teknoloji kullanılarak yapılır. Ayrıca kimyasal bir uygulama değildir; saça bakım yaparak uygulanır. Saç tellerinin ihtiyacı olan maddeler saça verilerek saç tellerinin gençleşmesi ve daha sağlıklı olması amaçlanır. Tıpkı yüze uygulanan botoks gibi, saç botoksunda da saça ihtiyacı olan maddeler doldurulur ve saç çok daha pürüzsüz, yumuşak, parlak olur. Saç botoksunun kalıcılığı ise 5-6 ay arasında değişir.

Saç botoksu saçı düzleştirir mi? Aman dikkat, saç botoksu saçları düzleştirmek için değildir, yoğun uygulanan saç bakımıdır.

Saç botoksu kimlere uygundur?

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 6

Saç botoksu yaptıranlar genellikle saçlarındaki elastikiyeti kaybetmiş, yıpranmış ve mat görünen saçlara sahip oluyorlar. Saç tellerini tek tek çektiğinde kopuyor ve saç telinin kendine özgü elastikiyetini göremiyorsan saç botoksu deneyebilirsin. 

Saç botoksu fiyatının yüksek olması, uzun bir işlem olması ve sadece kuaförlerde yapılması sebebiyle pek tercih edilmiyor. Evde saçlarına düzenli bakım yaparak, doğru saç bakım ürünleri yaparak saçlarının onarılmasını ve güçlenmesini sağlayabilirsin. Saç botoksu profesyonel bir işlem olduğu için evde yapılamaz. Saç botoksu ürünleri içeriğinde kolajen, glioksilik asit, E vitamini, argan yağı ve B5 vitamini yer alıyor. 

Saç botoksu zararlı mı? Saç botoksu için zararlı denilemez fakat saçlarına gerektiği bakımı yapmadığın takdirde kısa bir süre sonra saçların yine bakımsız ve güçsüz görünmeye başlayacak. Saç botoksu fiyatlarını düşündüğümüzde bu profesyonel bakımı yaptırmak yerine evde en iyi şampuan ve saç kremine bütçe ayırmanı öneririz. 

Saç botoksunun saça faydaları nelerdir?

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 7

Saç botoksu saçların gençleşmesine, yani canlanmasına yardımcı olur. Gençleşen saç telleri daha parlak ve canlı görünür. Yıpranma ve kuruluk sorunu ortadan kalkar, saçların yumuşacık bir hisse bürünür. Sabahları kalktığında elektriklenen, kabaran saçlara saç botoksu ile güle güle diyebilirsin. Saç tellerinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olan saç botoksu sayesinde saç modellerin çok daha göz alıcı görünebilir.

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 8

Editör önerisi: Saçın pürüzsüz görünmesi için bizim favorilerimiz saç bakım yağları! Kérastase’ın Elixir Ultime L’Huile Originale saç bakım yağı, saçları derinlemesine beslerken matlaşmış saçlara doğal bir parlaklık kazandırıyor ve 230°'ye kadar ısı koruması sağlıyor. İçerisindeki Kamelya Yağı saç tellerini pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor, olağanüstü bir parlaklık veriyor.

Kérastase Elixir Ultime L’Huile Originale saç bakım yağını aşağıda bulabilirsin.

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 9
Kérastase Elixir Ultime L'Huile Originale
( Saç Bakım Yağı )
Hemen Al

Saç botoksu nasıl yapılır?

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 11

Saç botoksu için öncelikle uzman kuaförün kapısını çalmalısın. Saçlarının ihtiyacı belirlenmeli ve ona göre uygun bir ürün seçimi yapılmalıdır. Saç botoksu dipten uca doğru temiz saçlara uygulanır, kimyasal bir uygulama olmadığı için saça yoğun bakım sağlayan saç bakım ürünleriyle yapılır. Kuaförünün sana uyguladığı saç botoksunu evde de devam ettirmek için sana önerilen şampuan ve bakım kremlerini mutlaka düzenli kullanmalısın. 

Saç botoksu, saç bakımına ne kadar doğru devam edersen o kadar kalıcı olacaktır. Saçlarının parlaklığının kalıcı olması için saç tipine uygun şampuan ve bakım kremi kullanmalı. Haftada bir ihtiyacına uygun saç maskesi yapmalısın.

Saç rengini yenileyerek de saçlarına gençlik aşısı yapabilirsin! Kahve, kumral gibi doğal saç renklerini tercih ederek genç bir görünüm elde edebilirsin. Mesela bizim favorilerimizden L'Oréal Paris Excellence Créme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi rengini seçebilirsin!

Saç botoksu etkisi kaç ay sürüyor?

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır? - 12

Saç botoksu kaç ay sürdüğünü merak ediyorsun. Saç botoksu yaptırdıktan sonra etkisini 2-4 ay arasında saçlarında görmen mümkün! 4.aydan itibaren saçların bakım öncesi haline dönmeye başlar. Saçların sık kabarır, elektriklenir ve mat görünebilir. Bu nedenle saç botoksu yaptırdıktan sonra saç tipine uygun şampuan, maske ve saç kremiyle saçlarına düzenli olarak bakım yapmalısın. Saç botoksu sonrası sülfatsız şampuan kullanabilir ve ısıyla şekillendirmeden uzak kalabilirsin.

Paylaş

Saç botoksu nedir ve nasıl yapılır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Elixir Ultime L'Huile Originale
Kérastase Elixir Ultime L'Huile Originale
( Saç Bakım Yağı )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
( Saç Boyası )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Tipine Göre Tarak Seçimi Nasıl Olmalı?
Saç Tipine Göre Tarak Seçimi Nasıl Olmalı?
Evde Yapabileceğiniz Doğal Saç Maskesi Tarifleri
Evde Yapabileceğiniz Doğal Saç Maskesi Tarifleri
Mevsim Geçişlerinde Saç Derisini Yatıştırmak İçin Neler Yapmalısın?
Mevsim Geçişlerinde Saç Derisini Yatıştırmak İçin Neler Yapmalısın?
En İyi Şampuan Önerileri
En İyi Şampuan Önerileri
Tümünü Gör
En Güzel 70 Saç Modeli
En Güzel 70 Saç Modeli
Röfle Nasıl Yapılır? En Güzel Röfle Saç Renkleri Önerileri
Röfle Nasıl Yapılır? En Güzel Röfle Saç Renkleri Önerileri
En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modelleri
En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modelleri
Kıvırcık Saçı Yıkamadan Şekillendirmenin Yolları
Kıvırcık Saçı Yıkamadan Şekillendirmenin Yolları
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Tiktok Maskara Hilesi: Takma Kirpik Etkisini Deniyoruz!