Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
13/08/2020
Saç Sırları
360 38

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler?

Cansu G.
Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler? Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Evde saç boyamak bazılarına zor ve meşakkatli gelebilir. İtiraf edelim biz de evde ilk defa saç boyamadan önce aynısını düşünmüştük. Boya kutusunun yanı sıra dışarıdan eldiven, boya karıştırma kabı, fırçası alalım derken evde saç boyamak gözümüzde daha büyüdü ve maliyeti katlanarak arttı. 

Peki, evde saç boyamak için gerçekten neye ihtiyacın var, saç boyama setinde nelerin yer alması gerekiyor? Saçlarını artık düzenli olarak evde boyayan bir ekip olarak, evde saç boyası yapmadan önce yanına alman gereken her detayı, saç boyama setinde bulunması gereken her şeyi anlatıyoruz! Hazırlığını yap ve ayna karşısında saçlarını boyamaya başla! :)

Saç Boyama Setinde Olması Gereken Malzemeler:

Eldiven

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler?

Evde saç boyamadan önce ellerini korumak için mutlaka eldiven edinmelisin. Saç boyama, her ne kadar ellerle yapılmıyor olsa da ellerin mutlaka işin bir kısmında olaya dahil oluyor. Özellikle de acemiysen. :) Eldiven giymek, saçlarını boyarken daha özgür hissetmene yardımcı olacak ve en minik akma, dökülme gibi durumunda elinle hızlıca müdahale edebileceksin. 

Saçlarına dip boya yaptıktan sonra boyanın tüm saçına eşit bir şekilde yayılması için de ellerine ihtiyaç olacak. Tıpkı yemek yapmak gibi, elinin lezzetinin geçmesi gerekiyor! 

Editörün önerisi: Neyse ki L'Oréal Paris Excellence saç boyalarının içinden bir çift eldiven çıkıyor ve bizi eldiven aramakla uğraştırmıyor, işimizi çok kolaylaştırıyor! Saç boyamak için ihtiyacımız olan, işimizi kolaylaştıracak ne varsa L'Oréal Paris Excellence'ın içerisinde var! :)

L'Oréal Paris Excellence Creme 7.1 Küllü Kumral rengini aşağıda bulabilirsin.

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler? - 1
Excellence Creme Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral
( Saç Boyası )
Hemen Al

Tarak

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler? - 3

Evde saç boyarken boyanın eşit dağılması için tarağa ihtiyacın var. Bazıları saç boyarken saç fırçası da kullanıyor ama biz saç fırçasının boyayı eşit dağıttığını düşünmüyoruz ve her saç boyamada aynı saç fırçasını kullanmak pek akıllıca olmuyor. Minik dişli bir tarak daha kullanışlı olacak. 

Bizim için saç boyarken en pratik uygulama tarağı, L'Oréal Paris Excellence saç boya kutusunun içinden çıkan uygulama tarağı. Tek kullanımlık olan uygulama tarağı, saç boyasının olduğu tüpün ucunda geliyor. Böylece boya kasesi gibi ihtiyaçlar da ortadan kalkıyor! Saç boyasını doğrudan uygulama tarağı ile saç diplerine ve boylarına sürebiliyoruz. L'Oréal Paris Excellence uygulama tarağı, boyanın saça homojen olarak dağılmasını sağlıyor ve boyanın saç diplerine eşit uygulama şansı veriyor. Artık evde dip boyası yapmak çok daha kolay!

Editörün önerisi: Eğer son dönemin trendlerinden açık sarı saçlara bir şans vermek istiyorsan sana önerimiz L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı saç rengi!Saçlarını sarıya boyayanların en sevdiği sarı saç boyalarından olan 10 numaralı açık sarı rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. 

Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı saç boyasını buradan inceleyebilirsin.

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler? - 4
Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Boya karıştırma kabı

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler? - 6

Saç boyası ve oksidanı karıştırmak için bir kaba da ihtiyacın olacak. Tabii bu kabı her boya işlemi sonrasında yıkamalı, boyadan arındırmalısın. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz şekilde, L'Oréal Paris Excellence'ın hem uygulama şişesi hem de uygulama tarağı olduğu için 

Boya sonrası şampuanı

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler? - 7

Boyalı saç bakımının en önemli adımı boya işlemi bittikten sonra başlıyor. Saçlarını ilk yıkadığın şampuan için saç renginin kalıcılığını ve ömrünü belirleyen şampuan diyebiliriz. Saçlarına bakım yapmak ve ışıl ışıl görünmesini sağlamak için saçlarını boyadıktan sonra pH dengeli şampuanla saçlarını derinlemesine yıkamalısın. pH dengeli şampuan, uygulama sonrasında saçları ve saç derisini nazikçe temizliyor. 

Saçı yumuşatarak parlaklığını ortaya çıkartıyor, zengin ve doğal bir renk sonucu oluşmasına destek oluyor. L'Oréal Paris Excellence saç boyası kutularının içerisinden pH dengeli şampuan çıkıyor. Boya karışımını saçlarından duruladıktan sonra bu pH dengeli şampuanla saçlarını yıkayabiliyorsun. Harika değil mi? :)

Bakım maskesi

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler? - 8

Saçlarını boyadıktan sonra boyalı saç bakımını tamamlamak için şampuan uygulamasının ardından besleyici bakım maskesini uygulamalısın. Excellence saç boyası kutularından çıkan ikonik besleyici bakım maskesiyle ilgili yorum yapmadan geçemezdik! Ağırlaştırmayan besleyici maske, yeni boyadığımız saçlarımızı yumuşacık ve ışıl ışıl yapıyor. Bakım maskesini saçlarımıza uyguladığımız anda saçlarımız hafifliyor ve çok kolay taranacağının ilk sinyallerini veriyor. 

Saç maskesinden fındık büyüklüğünde al ve saçlarının boylarına, uçlarına sürüp 3 dakika kadar bekle. Sürenin sonunda ılık suyla saçlarını durula ve yumuşacık saçlara kavuş! Ayrıca bir dahaki boyamaya kadar bu maskeyi kullanabiliyorsun!

Gördüğün gibi Excellence saç boyasını aldığında yanında ekstra bir malzemeye gerek kalmıyor. Saç boyasını al ve ayna karşısına geç, işte bu kadar! :)

Paylaş

Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Excellence Creme Saç Boyası 4.03 Yoğun Kestane
Excellence Creme Saç Boyası 4.03 Yoğun Kestane
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Creme Saç Boyası 7 Kumral
Excellence Creme Saç Boyası 7 Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Excellence Creme 4 Koyu Kahve
L'Oréal Paris Excellence Creme 4 Koyu Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Rengi açılmış saçın bakımı nasıl olmalı?
Boyalı saçlar için şampuan ve bakım önerimiz
Yanmış sarı saç bakımı nasıl olmalı?
Parabensiz Mor Şampuan: Biolage Colorlast Mor Şampuan
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Super Stay Matte Ink Coffee Likit Mat Rujlar