Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saç derin sürekli kaşınıyor mu? Çözümü burada!

Saç derinin kaşınmasından bıktıysan bu önerilerimizi mutlaka uygula!

Eğer saç derin durmadan kaşınıyorsa, sorun kepekten daha fazlası olabilir. Kepekten mantara, bakteri enfeksiyonuna kadar birçok durum saç derinin kaşınmasına neden olabilir. Bu nedenle kaşınma aşırıysa ve kızarıklık, tahriş gibi durumlar oluştuysa öncelikle mutlaka bir uzmana danışman gerekir. Sonrasında yapman gerekenler ise yazımızın devamında!

Kaşınan saç derisi bakımı:

Şampuanını değiştir

Şu an kullandığın şampuanını, kepekli, kaşınan saç derisine özel bakım şampuanları ile değiştirmelisin. Hatta saç derinin kaşınmasının nedeni belki de mevcut kullandığın şampuanın saç derini tahriş etmesi bile olabilir.

Şampuan seçimi

Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı şampuanını doğru seçmelisin. Eğer kaşıntıyla beraber kepek sorunu yaşıyorsan: kepeğe kökünden etki eden, yeniden oluşmasını engellemek için saç derisini ve kökleri arındıran, derideki kaşıntıyı rahatlatabilmek için Vitamin PP içeren La Roche Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Yoğun Bakım Kürü Şampuanı'nı deneyebilirsin. Bu şampuanı haftada 2 veya 3 gün saç derisinde yaklaşık 3 dakika kadar bekleterek kullanabilirsin.


Eğer saç derinde kaşıntıdan dolayı oluşan yoğun tahriş varsa La Roche Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Yoğun Bakım Kürü Şampuanı'n yanında, La Roche Posay Kerium Doux Extreme Hassas Saç Derisi için Temizleyici Günlük Şampuan'ı da kullanabilirsin. İçeriğindeki termal su sayesinde rahatlatıcı özelliği olan ve aynı zamanda saçın esnekliğini, ışıltısını, yumuşaklığını koruyan bu şampuanı her gün kullanabilirsin.

Ilık su kullanımı

Özellikle kışın sıcacık banyolar yapmak oldukça güzel bir fikir gibi gelse de, kaşınan saç derin için çok sıcak su kullanmak oldukça zararlı. Bu, saç derinin daha da tahriş olup, kaşınmasına ve kepeğin artmasına neden olabilir. O nedenle saçlarını daima ılık su ile durulamalısın.

Isıyla şekillendirmek

Kışın fön makinesi en kullandığımız saç şekillendirme aletlerinden ama yüksek ısıyla şekillendirme hem saçlarına zarar verir, hem de saç derinin kurumasına neden olur. Saçlarının olabildiğince kendiliğinden kurumasına izin vermeli, mutlaka kurutman gerekiyorsa da fön makinesini ılık ısısında saçlarını kurutmalısın.

Tüm bu önerilerimizi dikkate aldığında kaşıntıdan da, tahrişten de, kepekten de kurtulabilirsin!


Photo credit: istockphoto.com, gettyimages.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
​Seboreik dermatit (kalıcı kepek) hakkında her şey!
​​​Kepek sorununa engel olmak için atman gereken 5 adım
Saç derisinde hassasiyet neden olur? Bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Annelerimizin Haklı Oldukları 6 Makyaj Tüyosu