Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
23/01/2020
Saç Sırları
360 38

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!

Ece Y.
Galeri Görünümü Slayt Görünümü
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!

Saç derisi sağlıklı olduğunda saçlarımız da sağlıklı görünüyor. Aynı cildimize uyguladığımız peeling gibi, saç derimiz için de peeling etkisi sunan saç bakım ürünleri var. Bu ürünlerden biri de yepyeni Kérastase Fusio-Scrub bakımı. Ben de bu yeni bakımı hemen denemek için soluğu Bahçeşehir’de bulunan Esse Kuaför’de aldım!

Esse Kuaför kurucularından Erkan Yıldırım’ın yönlendirmeleriyle hem saç derime hem de saçlarıma bakım yapıldı ve saçlarım bu bakım sonunda mükemmel göründü! Esse Kuaför’deki Fusio-Scrub deneyimimi incelemeye var mısın? :)

Esse Kuaför’de Fusio-Scrub Bakımı:

2009 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Esse Kuaför’de saç kesiminden, renklendirmeye, özel günler için saç modellerine kadar saçla ilgili tüm işlemler yapılıyor.

Aynı zamanda kuaför salonunda Kérastase’ın profesyonel bakımları da yapılıyor. Erkan Yıldırım’ın da yönlendirmesi sayesinde saç derime en uygun saç bakımını buldum ve salonda hemen uyguladık.

Kérastase Fusio-Scrub Bakımı nedir?

Son dönemde saçlarda da peeling etkisine sahip saç bakım ürünlerini, şampuanları çok sık görmeye başladık. Yağlı saç derisi, kepekli saç derisi, saç derisi hassasiyeti, saç derisi kaşıntısı gibi saç sorunlarının bakımında kullanılan peeling şampuanlar, tanecikli yapıları sayesinde saç derisini arındırabiliyor, yatıştırıyor. Kérastase’ın Fusio-Scrub bakımı da bu özelliklere sahip.

Daha sağlıklı saç derisi ve daha güzel saçlar için geliştirilen Fusio-Scrub, normal şampuanlara göre saç derisini 3 kat daha fazla arındırıyor ve 6 kat parlak saçlar vadediyor. Birkaç haftadır saç derimde yağlanma gözlemleyince ben de en doğru tavsiyeyi kuaförden alacağımı bilerek Esse Kuaför’den Erkan Yıldırım’a danıştım ve Fusio Scrub bakımıyla tanıştım.

Fusio-Scrub bakımının faydaları nelerdir?

Fusio-Scrub, yağlanmaya eğilimli saç derisi ve hassas saç derisi için 2 ayrı saç derisi peelingi ve aromatik yağ karışımlarından oluşuyor. Fusio-Scrub Hassas Baş Derisi Yatıştırıcı ve Arındırıcı Peeling içerdiği jojoba özü ve tatlı portakal kabuğu ile saç derisindeki yağı, kiri temizliyor, saç derisini ölü hücrelerden arındırıyor. Aynı zamanda, saç derisi kaşıntısı, saç derisinde kızarıklık gibi problemleri giderip saç derisinin yatıştırılmasını sağlıyor.

Fusio-Scrub Yağlı Baş Derisi için Arındırıcı Peeling ise yağlanmaya eğilimli saç derisi için uygun. Deniz tuzu içeriği ile enerji verici etkiye de sahip. Saç derisini ve saçı derinlemesine temizliyor, masaj etkisiyle saç derisini canlandırarak kan dolaşımını hızlandırıyor.

Fusio-Scrub bakımı nasıl uygulanıyor?

Fusio-Scrub bakımı salonda uygulanırken öncelikle saç derisi analiz ediliyor. Kérastase’ın özel analiz cihazıyla saç derisindeki problemler kuaför tarafından teşhis ediliyor. Sonrasında da kuaför uygun bakımı öneriyor. Saç derim yağlı olduğu için Erkan Yıldırım’ın bana önerdiği bakım Fusio-Scrub Yağlı Baş Derisi için Arındırıcı Peeling oldu.

Ardından aromatik yağ karışımları seçiliyor. Canlandıran zencefil, yatıştıran sandal ağacı ve ferahlatan nane olmak üzere 3 çeşit yağ bulunuyor. Bu hoş kokulu yağlar arasından bizim tercihimiz zencefil içeren Fusio Scrub Konsantre Temel Yağ oldu. Gerçekten de harika koktuğunu söylemeden geçmeyelim! :)

Uygulanırken de ilk önce Fusio-Scrub Yağlı Baş Derisi için Arındırıcı Peeling bir kapta, birkaç damla aromatik yağ ile karıştırıldı.

Sonrasında saç derisine bu karışım bir fırça yardımıyla uygulandı.

Uygulanan karışım saç derisine masaj yaparak etki etmesi sağlandı. Bu aşamada nazik şekilde masaj yapmak oldukça önemli. Ardından saçlar bol suyla durulandı.

Erkan Yıldırım, saç uç ve boylarım kuru olduğu için Kérastase Fusio Dose Nemlendirici bakımı da saçlarıma uyguladı. Bu işlem sonrasında da saçlar durulandı ve bakımım sona erdi! :)

Ve sonuç:

Her ne kadar saçlarıma yalnızca fön çekilmiş gibi görünüyor olsa da, bakım yapılmadan önce saçım aşağıdaki gibi yağlı, tel tel olmuş gibi kuru görünüyordu! Ancak bakım sonrasında saç derime bir kez daha analiz yapıldı ve saç derimdeki yağın arınmış olduğunu gördüm. Saç ve saç derisine çok yakından bakılabilen bu analiz cihazını da mutlaka deneyimlemeni öneririm! :)

Zaten saç derisindeki ferahlık hissinden Fusio-Scrub Peeling’in saça etki ettiği hemen anlaşılıyor.

Paylaş

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Fusio-Scrub Apaisant Hassas Baş Derisi Yatıştırıcı ve Arındırıcı Peeling
Kérastase Fusio-Scrub Apaisant Hassas Baş Derisi Yatıştırıcı ve Arındırıcı Peeling
( Hedefe Yönelik Bakım )
Keşfet
Kérastase Fusio Scrub Energizant Yağlı Baş Derisi İçin Arındırıcı Peeling
Kérastase Fusio Scrub Energizant Yağlı Baş Derisi İçin Arındırıcı Peeling
( Hedefe Yönelik Bakım )
Keşfet
Kérastase Fusio Scrub Saç ve Saç Derisi Canlandırıcı Peeling İçin Konsantre Temel Yağ
Kérastase Fusio Scrub Saç ve Saç Derisi Canlandırıcı Peeling İçin Konsantre Temel Yağ
( Yağ )
Keşfet
Kérastase Fusio Scrub Saç ve Saç Derisi Yatıştırıcı Ferahlatıcı Peeling İçin Konsantre Temel Yağ
Kérastase Fusio Scrub Saç ve Saç Derisi Yatıştırıcı Ferahlatıcı Peeling İçin Konsantre Temel Yağ
( Yağ )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
La French Balyaj Nasıl Yapılır?: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
Ünlü Kuaför Sabit Akkaya Cannes Film Festivali’nin Saç Sırlarını Açıklıyor!
Cannes Film Festivali 2019’da L’Oréal Professionnel ve Sabit Akkaya Rüzgarları Esecek !
Tümünü Gör
En iyi 4 saç bakım yağı!
Elseve saç maskesi çeşitlerini inceledik!
Beyaz saç için şampuan önerisi: Beyaz saçlar hangi şampuanı kullanmalı?
Bu sarı saç renkleri ışıldıyor: Sarı ışıltılı saç modelleri
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En İyi Dudak Dolgunlaştırıcı 5 Ürün