23/01/2020
Saç Sırları
360 38

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!

Ece Y.
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç derisi sağlıklı olduğunda saçlarımız da sağlıklı görünüyor. Aynı cildimize uyguladığımız peeling gibi, saç derimiz için de peeling etkisi sunan saç bakım ürünleri var. Bu ürünlerden biri de yepyeni Kérastase Fusio-Scrub bakımı. Ben de bu yeni bakımı hemen denemek için soluğu Bahçeşehir’de bulunan Esse Kuaför’de aldım!

Esse Kuaför kurucularından Erkan Yıldırım’ın yönlendirmeleriyle hem saç derime hem de saçlarıma bakım yapıldı ve saçlarım bu bakım sonunda mükemmel göründü! Esse Kuaför’deki Fusio-Scrub deneyimimi incelemeye var mısın? :)

Esse Kuaför’de Fusio-Scrub Bakımı:

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!

2009 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Esse Kuaför’de saç kesiminden, renklendirmeye, özel günler için saç modellerine kadar saçla ilgili tüm işlemler yapılıyor.

Aynı zamanda kuaför salonunda Kérastase’ın profesyonel bakımları da yapılıyor. Erkan Yıldırım’ın da yönlendirmesi sayesinde saç derime en uygun saç bakımını buldum ve salonda hemen uyguladık.

Kérastase Fusio-Scrub Bakımı nedir?

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 1

Son dönemde saçlarda da peeling etkisine sahip saç bakım ürünlerini, şampuanları çok sık görmeye başladık. Yağlı saç derisi, kepekli saç derisi, saç derisi hassasiyeti, saç derisi kaşıntısı gibi saç sorunlarının bakımında kullanılan peeling şampuanlar, tanecikli yapıları sayesinde saç derisini arındırabiliyor, yatıştırıyor. Kérastase’ın Fusio-Scrub bakımı da bu özelliklere sahip.

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 2

Daha sağlıklı saç derisi ve daha güzel saçlar için geliştirilen Fusio-Scrub, normal şampuanlara göre saç derisini 3 kat daha fazla arındırıyor ve 6 kat parlak saçlar vadediyor. Birkaç haftadır saç derimde yağlanma gözlemleyince ben de en doğru tavsiyeyi kuaförden alacağımı bilerek Esse Kuaför’den Erkan Yıldırım’a danıştım ve Fusio Scrub bakımıyla tanıştım.

Fusio-Scrub bakımının faydaları nelerdir?

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 3

Fusio-Scrub, yağlanmaya eğilimli saç derisi ve hassas saç derisi için 2 ayrı saç derisi peelingi ve aromatik yağ karışımlarından oluşuyor. Fusio-Scrub Hassas Baş Derisi Yatıştırıcı ve Arındırıcı Peeling içerdiği jojoba özü ve tatlı portakal kabuğu ile saç derisindeki yağı, kiri temizliyor, saç derisini ölü hücrelerden arındırıyor. Aynı zamanda, saç derisi kaşıntısı, saç derisinde kızarıklık gibi problemleri giderip saç derisinin yatıştırılmasını sağlıyor.

Fusio-Scrub Yağlı Baş Derisi için Arındırıcı Peeling ise yağlanmaya eğilimli saç derisi için uygun. Deniz tuzu içeriği ile enerji verici etkiye de sahip. Saç derisini ve saçı derinlemesine temizliyor, masaj etkisiyle saç derisini canlandırarak kan dolaşımını hızlandırıyor.

Fusio-Scrub bakımı nasıl uygulanıyor?

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 4

Fusio-Scrub bakımı salonda uygulanırken öncelikle saç derisi analiz ediliyor. Kérastase’ın özel analiz cihazıyla saç derisindeki problemler kuaför tarafından teşhis ediliyor. Sonrasında da kuaför uygun bakımı öneriyor. Saç derim yağlı olduğu için Erkan Yıldırım’ın bana önerdiği bakım Fusio-Scrub Yağlı Baş Derisi için Arındırıcı Peeling oldu.

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 5

Ardından aromatik yağ karışımları seçiliyor. Canlandıran zencefil, yatıştıran sandal ağacı ve ferahlatan nane olmak üzere 3 çeşit yağ bulunuyor. Bu hoş kokulu yağlar arasından bizim tercihimiz zencefil içeren Fusio Scrub Konsantre Temel Yağ oldu. Gerçekten de harika koktuğunu söylemeden geçmeyelim! :)

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 6

Uygulanırken de ilk önce Fusio-Scrub Yağlı Baş Derisi için Arındırıcı Peeling bir kapta, birkaç damla aromatik yağ ile karıştırıldı.

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 7

Sonrasında saç derisine bu karışım bir fırça yardımıyla uygulandı.

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 8

Uygulanan karışım saç derisine masaj yaparak etki etmesi sağlandı. Bu aşamada nazik şekilde masaj yapmak oldukça önemli. Ardından saçlar bol suyla durulandı.

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 9

Erkan Yıldırım, saç uç ve boylarım kuru olduğu için Kérastase Fusio Dose Nemlendirici bakımı da saçlarıma uyguladı. Bu işlem sonrasında da saçlar durulandı ve bakımım sona erdi! :)

Ve sonuç:

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik! - 10

Her ne kadar saçlarıma yalnızca fön çekilmiş gibi görünüyor olsa da, bakım yapılmadan önce saçım aşağıdaki gibi yağlı, tel tel olmuş gibi kuru görünüyordu! Ancak bakım sonrasında saç derime bir kez daha analiz yapıldı ve saç derimdeki yağın arınmış olduğunu gördüm. Saç ve saç derisine çok yakından bakılabilen bu analiz cihazını da mutlaka deneyimlemeni öneririm! :)

Zaten saç derisindeki ferahlık hissinden Fusio-Scrub Peeling’in saça etki ettiği hemen anlaşılıyor.

Paylaş

Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
La French Balyaj Nasıl Yapılır?: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
La French Balyaj Nasıl Yapılır?: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
Tümünü Gör
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: NYX Professional Makeup Shine Loud Rujlar