Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç derisi bakımı rehberi: Saç dökülmesi, kepek ve saç derisi hassasiyeti için öneriler!

Saç derisi sorunlarına özel bakım önerilerimiz burada!

Saçlarımızın sağlıklı, bakımlı, her zaman kusursuz görünebilmesi için bakım şart. Ancak bu bakımda çoğu zaman atladığımız bir nokta var: saç derimiz! Saç derimiz ne kadar sağlıklıysa, saçlarımız da o kadar güzel görünür. Eğer saç dökülmesi, kepek sorunu ya da saç derisinde hassasiyet gibi saç problemlerin varsa her şeyden önce saç derine etkili bir bakım uygulaman gerekiyor.

Bizim de tabii ki sana özel önerilerimiz var! Hemen öğrenmek isteyenleri aşağıya alalım. :)

Saç dökülmesi için öneriler:

Saçların son zamanlarda çok fazla dökülüyorsa bunun nedeni içinde bulunduğumuz mevsim geçişi olabilir. Ancak her zamankinden çok daha farklı, aşırı saç dökülmesi, seyrelme başladıysa her şeyden önce bir doktora danışmanı öneririz. Nedenini bilmeden hareket etmemelisin. Sonrasında da doktorun tedavi önerdiyse tedaviye destek olabilecek bakımlardan yardım alabilirsin.

Saç dökülmesini engellemeye destek olmak için saçlarını güçlendirecek, saç teline yeniden yoğunluk sağlayacak saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisin. Özellikle saç tellerinin köklere daha güçlü şekilde tutunmasını sağlayabilen Aminexil ve saç dökülmesini hızlandıran mikro-tahrişi engelleyici etkiye sahip Madeccassoide maddelerini içeren ürünleri öneririz.

En çok da saç derisine direkt olarak uygulanan saç bakım kürlerini uygulamanı öneriyoruz. Saç derisine, saç köklerine direkt etki sağladıkları için saçlarını kökten itibaren güçlendirebilirsin. Bu konuda da bizim en beğendiğimiz dermokozmetik ürünlerden olan La Roche-Posay Kerium AC Şampuan ideal bakımlardan.

Saç dökülmesinde yavaşlama sağlayan, saçlara esneklik ve güç kazandıran bu şampuanı uygularken parmak uçlarınla hafifçe masaj yaptığında kan dolaşımını arttırarak ürünün saç derisine işlemesini sağlayabilirsin.

Kepek sorunu için öneriler:

Saç derisinde sebum dengesi bozulduğunda ortaya çıkabilen kepek sorunu hepimizin korkulu rüyası! Sen de kepek sorunundan şikâyetçiysen, saçların için yapabileceğin en iyi şey önce saç derisinde sebum dengesini oluşturmak ve saç derini arındırmak.

Bunun için de kepekli saçlara uygun şampuanlar kullanmalısın. Bu özel şampuanları kullanarak kepeğin azalmasına destek olabilir, yeniden oluşmasını engelleyebilirsin. 4 haftalık kür halinde, haftada 2 kere uygulanan La Roche-Posay Kerium DS Şampuan, kepek sorunu yaşayanlardan olarak bizim en memnun kaldığımız şampuanlardan!

La Roche-Posay Kerium DS Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

Saç derisi hassasiyeti için öneriler:

Saç derinde tahriş, kızarıklık ve rahatsızlık hissinden de şikâyetçi olabilirsin… Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan bu hassasiyet için atabileceğin en önemli adımsa saçlarını nazikçe temizleyecek şampuanlar kullanmak. 

Kullandığın şampuanların hafif bir içeriğe sahip olması çok önemli. Tabii bunun yanında saçlarını yıkamak için kullandığın su da oldukça önemli. Genelde sert sularla saçlarımızı yıkamak durumunda olduğumuz için sudaki bu sertlik de saç derinin tahriş olmasına neden oluyor olabilir.

İşte bu durumu engellemek için en sert sular bile kullansan saçını, saç derini koruyan La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan kullanmanı öneririz. Tahrişi engelleyen termal su içeren bu şampuanla saçlarında gerçek rahatlığı, ferahlığı hissedebilirsin. Bizim de denediğimiz bu şampuanı nasıl kullandığımızı, saçlarımızda nasıl etkileri olduğunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsin! :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek nasıl geçer?
Alışkanlıkların yüzünden saçlarının kepeklenme ihtimali var mı?
Yağlı, yapışkan ve inatçı kepek için çok özel bakım: Peeling şampuanı keşfet!
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: YSL Beauty Touche Éclat Shimmer Stick Aydınlatıcılar