Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesi hakkında doğru bilinen yanlışlar

En sık bilinen yanlışların doğrularını öğrenmeye ne dersin?

Saç dökülmesi ile ilgili her geçen gün başka bir bilgi karşımıza çıkıyor. Ama bu bilgilerin hangisi doğru, hangisi yanlış bilmeden her öğrendiğimiz öneriyi uygulamaya koyuluyoruz. Hal böyle olunca da saçlarımıza neler olduğunu anlayamadan yanlış tedaviler uygulamaya başlıyoruz.

Saç dökülmesine ne iyi gelir, saç dökülmesinin nedenleri nelerdir gibi en sık bilinen yanlışların doğrularını araştırdık ve seninle paylaşıyoruz. Hazır mısın?

#1:Saç dökülmesi yalnızca erkeklerde görülür

Tabii ki böyle bir durum söz konusu değil. Kadınlar da erkekler de farklı şekillerde olsa da saç dökülmesi sorununu yaşayabilirler.

#2:Şampuan saçlarının dökülmesine neden olur

Şampuanlar saç dökülmesine neden olmaz. Eğer şampuanlama sırasında saçlarının döküldüğünü fark ediyorsan bu, şampuan nedeniyle dökülen saç tellerin değil, önceden kopmuş ama şampuanlamayla ve suyla beraber düşen saçlarındır.

#3:Fön makinesi ve saç şekillendiriciler saç döker

Çok fazla ısı kullanımı, gün aşırı saç kurutmak saçlarına zarar verir, dökülmesine de neden olabilir. Ancak saçlarını haftada 1-2 kere kurutuyorsan bu gibi bir sorun oluşmaz. Aynı şekilde saç şekillendirici ürünlerin de çok fazla ve aşırı kullanımı da saç derisine zarar verebilir. Ama ara sıra kullanmak sıkıntı oluşturmayacaktır.

#4:Saç taramak saç döker

Bu konuda saçlarını nasıl ve hangi tarakla taradığın çok önemli çünkü saçlarını sert şekilde taradığında saçların kopup dökülebilir. Ancak saçlarını nazikçe taradığında dökülmez, aksine saç derindeki doğal yağlar saç tellerine ulaşır, saçların beslenir. Saçlarını kolayca tarayabilmek için buraya tıklayabilirsin.

#5:Saçı kesmek dökülmesine engel olur

Saçları sık sık kestirmek saç dökülmesine engel olmaz. Ancak saçlarının kırık kısımlarını kestirmek saçlarının cansız görünmesine engel olur.

#6:Saçı sık yıkamak zararlıdır

Saçları sık sık yıkamamak, saç derini temizlememek kirlerin ve yağın birikip saç köklerini tıkamasına neden olabilir. Bu nedenle saçlarını en azından gün aşırı yıkamanı öneririz.

Aslında saç dökülmesi için saç kaybını önlemeye yardımcı olan doğru bakımlar uygulandığında dökülmelere engel olabilirsin. Saç telinin ömrünü uzatan Aminexil içeren saç bakım ürünlerinden yardım alabilirsin. Bizim bu konudaki favori saç bakım ürünlerimizden biri Matrix Biolage Scalpsync Aminexil Serum.

Matrix Biolage Scalpsync Aminexil Serum'u aşağıda bulabilirsin.

ScalpSync Saç Dökülmesine Karşı Aminexil Serum
ScalpSync Saç Dökülmesine Karşı Aminexil Serum

Hemen Al

Bu serum, kullanmaya başladıktan sonra 6 hafta içinde saç kaybını önlemeye yardımcı oluyor ve saç yoğunluğunda da artış sağlıyor.

Yoksa Aminexil Serum’u nerede bulabileceğini merak mı ettin? Bu serumu danışman Matrix kuaför salonlarında bulabilirsin. Sana en yakın kuaför salonuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsin.


Photo credit: Getty Images.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Biolage ScalpSync Saç Dökülmesine Karşı Aminexil Tonik
Matrix Biolage ScalpSync Saç Dökülmesine Karşı Aminexil Tonik
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Mevsim geçişlerinde saçlarımız neden dökülür?
Saç Dökülmesini Kişnişin Doğal Gücü ile Önle!
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Bahara Uygun En Popüler Maybelline New York Rujlar