Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları

Saç dökülmesi sorununun hangi tipte olduğunu öğrenmek isteyenleri buraya alalım!

Saçlarımız dökülmeye başladığında panik olup her bakım yöntemini bir anda denemeye başlıyoruz. Aslında nasıl bir saç dökülmesi yaşadığını bilmeden kendi kendine bakımlara başlarsan saçlarına daha çok zarar verebilirsin. Bunun yerine hangi tip saç dökülmesi olduğunu bilip, uygun bakım yöntemlerini (tabii ki dermatologuna danışarak) deneyip, biraz sabretmek oldukça önemli.

Biz de saç dökülmesi tiplerini ve çözüm yollarını senin için araştırdık. Sen de aynı saç sorununu yaşıyorsan o zaman okumaya devam!

Saç dökülmesi tipleri nasıl belirlenir?

Saç dökülmesi sorununun ne tipte olduğunu mutlaka dermatologa danışarak öğrenmelisin. Uzman dermatologlar, hangi tip saç dökülmesi olduğunu çeşitli testler yardımıyla belirleyip, buna uygun bakım yöntemlerini uygularlar. Bu nedenle böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığında her şeyden önce uzmana danışmanı öneririz.

Erkek tipi saç dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi, yalnızca erkeklerde değil, kadınlarda da ortaya çıkabilir ve genelde saç dökülmesinin nedenleri arasında sayılan genetik nedenlidir. Her saç telinin bir büyüme döngüsü vardır.  Erkek tipi saç dökülmesinde bu döngü zamanla zayıflar ve saç telleri daha incelmeye, incelerek de dökülmeye başlar. Sonuç olarak da saç köklerinde büyüme döngüsü sona erer ve bu bölgelerde saç uzamamaya başlar.

Genelde erkek tipi saç dökülmesinde dökülmeler tepe kısmından başlar. Bu nokta dışında saç çizgisinin yer aldığı alın bölgesi yavaş yavaş açılmaya başlar. En az saç dökülmesinin yaşandığı bölge ise ense kısmıdır.

Erkek tipi saç dökülmesi, doğru bakım yöntemlerinin düzenli kullanımı sonucunda yavaşlatılabilir. Yavaşlatmak için dermatologuna danışıp bakımına yardımcı olacak ürünler kullanabilirsin. Bizim de favorilerimizden olan ve hem kadınların, hem de erkeklerin kullanabildiği La Roche-Posay Kerium AC Kür ile saç dökülmesinin yavaşlamasına destek olabilirsin. 6 haftalık kullanım sonucunda saç dökülmesinde yavaşlama, daha az saç kaybı, daha güçlü ve esnek saçlara sahip olabilirsin.

La Roche-Posay Kerium AC Kür'ü aşağıda bulabilirsin.

La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet

Kadın tipi saç dökülmesi

Kadın tipi saç dökülmesi genelde hormonsal nedenlidir ve menopoz, doğum gibi hormon dengelerinin bozulduğu durumlarda sık sık ortaya çıkar. Kadın tipi saç dökülmesinde, dökülmelerin saçın her bölgesinde eşit şekilde seyrelmeler halinde olduğu gözlemlenir. Yani saç dipleri dışarıdan bakıldığında net şekilde görünmeye başlar.

Saç dökülmesinin nedenine ve bakım yöntemine bağlı olarak bu saç sorununun çözülebilme ihtimali yüksektir. Yukarıda da bahsettiğimiz şekilde dermatologa danışılarak bakım yöntemlerine ek olarak uygun ürünlerle desteklenebilir. Yukarıda da bahsettiğimiz şekilde La Roche-Posay Kerium AC Kür’ün tamamlayıcı ürünü Kerium AC Şampuan’ı kullanarak saç tellerine yoğunluk katabilir, saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olabilirsin.

La Roche-Posay Kerium AC Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

Geçici saç dökülmesi

Vücuttaki bir sorundan, çeşitli ilaçların kullanımlarından, hava değişimlerinden, stresten dolayı ortaya çıkan saç dökülmeleri, geçici saç dökülmesidir. Vücuttaki rahatsızlık tedavi edildikten, saçın dökülmesine neden olan ilacı kullanmayı bıraktıktan, stres azaldıktan ve hava değişimi dönemi geçtikten sonra saç dökülmesi azalır, yeni saçlar büyümeye başlar.

Ancak bu büyümeyi hızlandırmak, uzamasına, saç dökülmesinin de azalmasına yardımcı olmak için yukarıda önerdiğimiz La Roche-Posay Kerium AC ürünlerini beraber kullanmanı öneririz. Saç dökülmesi geçici olduğunda bu bakım ürünlerini deneyebilirsin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Görünmez Makyaj Trendi: Armani Beauty'den Neo Nude Koleksiyonu