Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saç dökülmesi yaşayanların yaz boyunca uyması gereken 5 kural!

Tüm bu kuralları merak ediyorsan yazımızı okumaya devam et!

Saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıyasın ve bir de üstüne yetmezmiş gibi saçlarımızın en çok zarar gördüğü yaz ayları kapımızda! Peki, saç dökülmesi yaşayanlar yaz ayları boyunca neler yapmalı, nelerden uzak durup, hangi ürünleri kullanmalı? Tüm bunları merak ediyorsan yazımızı okumaya devam et!

1.Saç dökülmesini önleyen şampuanlardan yararlan

Yaz boyunca saçların sıcak havalardan, terden, deniz tuzu ve klordan dolayı daha da zarar görüp dökülmeye eğilimli olabilir. Saçların zaten dökülüyorken, daha da fazla dökülmesini önlemek için yaz boyunca saç dökülmelerini önleyebilecek şampuan ve bakım ürünleri kullanmanı öneririz. İçerdiği Madeccassoide, Arginine ve B5 Vitamini sayesinde saç dökülmesine karşı etkili La Roche-Posay Kerium AC Şampuan'ı kullanabilirsin. Bu şampuan, La Roche-Posay Kerium AC Kür ile uygulandığında bu bakımın etkinliğini de optimize eder. Bu iki ürünü yaz boyunca kullanarak saçlarını dökülmelere karşı koruyabilirsin.

2. Su demek nem demek

Bol su içmek vücudunun nem ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olacağı gibi, saçlarının da nem kazanmasını sağlar. Yalnızca yaz aylarında değil, her zaman günde yaklaşık 2 lt su içmeni öneririz.

3.Güneşten koru

Cildini koruduğun gibi, saçlarını ve saç derini de mutlaka UV ışınlarına karşı korumalısın. Güneşin altında olman gereken durumlarda şapka takabilir ya da fular gibi saç aksesuarlarından yararlanabilirsin.

4.Saçlarını özgür bırak

Biraz da doğallığı kucaklamaya ve ısıyla şekillendirmeye ara vermeye ne dersin? Saçlarını ısıyla şekillendirip zarar vermektense serbest bırakman, bizce çok iyi bir fikir olur. Hem saatlerce ayna karşısında vakit geçirmene de gerek yok. Yalnızca saçlarına şekillendirici köpük uygulayıp kendiliğinden kurumasını sağla. İşte bu kadar!

5.Klor ve deniz tuzuna dikkat et

Denize veya havuza girip çıktıktan sonra saçlarını temiz suyla durulamanı öneririz. Böylece klor ve deniz tuzunun saçlarına verdiği zararı minimuma indirebilirsin.


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En kolay eyeliner yöntemi: Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner