Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesine bitkisel çözümü keşfet!

Bulduğum doğal ve botanik bakımı keşfetmeye ne dersin?

Saç dökülmesi için bitkisel çözümler ararken karşıma farklı bir bakım çıktı. Son dönemde saçlarım oldukça fazla dökülmeye başladı. Öncesinde saçlarım zayıfladı, güçten düştü ama şimdi iyiden iyiye dökülmeye başladı. Bu nedenle de çeşitli çözüm yolları aramaya başladım. Ama aradığımı buldum!

Bulduğum doğal ve botanik bakımı keşfetmeye ne dersin?

Bu bitkisel çözüm nedir & faydaları nelerdir?

Bitkisel ürünleri özellikle alerjik bünyeye sahip olanlar tercih etmeli diye düşünüyorum. Ben de böyle bir bünyeye sahip olduğum için genelde bitkisel ürünleri tercih ediyorum. Son keşfim de Botanicals Fresh Care’in Kişniş Güç Kaynağı serisi oldu.

Botanik içeriğe sahip bu bakım paraben, silikon, renklendirici içermiyor; yani senin de anlayacağın gibi doğal! Daha önce Kişniş bitkisinin saç dökülmesine iyi geldiğini, saçı güçlendirdiğini duymuştum ama kullanınca da ne kadar etkili bir bitki olduğunu anladım. Hatta dünyanın en güçlü bitkilerinden olduğunu öğrendim ve pek de şaşırmadım :)

Zayıf, dökülmeye eğilimli saçlara özel bu bakım aslında saçı hem güçlendiriyor, hem de güçlendirirken dökülmelere karşı koruyor. Yani saçlarının dökülmesine engel olabiliyor. 

Nasıl kullanılır?

Botanicals Fresh Care’in Kişniş Güç Kaynağı serisi şampuan, saç kremi ve saç maskesinin yanında bir serum içeriyor. Peki, ben bu seriyi nasıl kullandım?

Şampuan

Her zaman olduğu gibi bakımımın ilk adımı şampuan oldu. Saçlarımı şampuanlarken daima ön ve arka kısma ayrı şekilde uyguluyorum. Yani önce saçlarımın ön ve tepe kısmına, daha sonra da arka, ense kısmına uyguluyorum. Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Şampuan’ı da aynı şekilde, saç diplerime masaj yaparakuyguluyorum. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Şampuan 400 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Şampuan 400 ml
( Şampuan )
Hemen Al


Saç kremi

Saç kremini yalnızca saçlarımın uç ve boy kısımlarına uyguluyorum. Sonrasında da parmaklarımla saçlarımı hafifçe tarıyorum. 

Maske

Saça yoğun bakım yapan maske ise bakımımın üçüncü adımını oluşturuyor. Maskeyi kremden sonra, saçlarımın ense hizasından başlayan kısımlarına uyguluyorum ve saçımda etkisini göstermesi için bekliyorum. Hatta bu sürede lifleniyorum ve böylece vakit kaybetmemiş oluyorum :)

Serum 

Geldik en can alıcı kısma! Kişniş Güç Kaynağı Serum’u saç diplerime de, saçlarımın uç ve boylarına da uyguluyorum. Hatta durulanmadığı için saçlarım kuruyken de uyguluyorum.

Genelde banyodan önce saç diplerime serumu uyguluyorum ve birkaç dakika bekliyorum. Saç uçlarıma ve boy kısımlarına ise saçlarımı şekillendirdikten sonra uyguluyorum. 

Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı serisini kullanmaya başladığım günden itibaren saçlarım oldukça güçlendi. Tarağımda artık daha az saç teli görmeye başladım ve bundan sonra derece memnunum :)


Photo credit: Getty Images.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Bakım Kremi 200 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Bakım Kremi 200 ml
( Saç Kremi )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Maske 200 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Maske 200 ml
( Maske )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Serum 125 ml
Botanicals Fresh Care Kişniş Güç Kaynağı Serum 125 ml
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Açıklıyoruz: Stres saç dökülmesine neden olur mu?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör