Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
28/04/2020
Saç Sırları
360 38

Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı?

Cansu G.
Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı? Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı?

Saç dökülmesine çözüm arayanlar buraya! Her duş aldığında saçların dökülüyor, yastık kılıfının üzerinde sürekli saç telleri görüyorsan saç dökülmesine artık savaş açman gerekiyor demektir!

Herkesin saç yoğunluğuna göre dökülme seviyesi farklıdır. Son zamanlarda saçların normalden farklı bir şekilde dökülüyor, daha önce olmadığı kadar yoğun bir saç dökülmesi yaşıyorsan bir şeyler ters gidiyor demektir. Saç dökülmesini kontrol altına almak için vitaminlerden yardım almaya ne dersin? Saçlara iyi gelen vitaminler sayesinde saçlarının daha sağlıklı uzamasına yardımcı olabilir ve saç dökülmesini azaltabilirsin.

Saç dökülmesi için vitamin önerileri

Biotin

Biotin

Biotin vitamini, B vitamini grubunda yer alıyor. Biotin eksikliği vücudumuzda kansızlık, halsizlik, tırnak kırılması gibi problemlere yol açar. Aynı zamanda Biotin saç sağlığı için de çok önemlidir. Biotin saçların daha güçlü uzamasına yardımcı olur. Bu vitamin vücudumuzda azaldığında saç dökülmeleri, cansız saçlar gibi sorunlar baş gösterir. Biotin’i günlük hayatımızda besinlerden ve vitamin takviyelerinden alabiliyoruz.Vitamin takviyesi ile saç dökülmesini azaltmak için Biotin içeren saç bakım ürünlerine göz atmalısın.

E vitamini

E vitamini

Vücutta üretilen sebum zaman zaman saç derisini tıkayabilir. Özellikle yağlı cilt ve yağlı saç yapısına sahip olan kişilerde saç derisindeki gözeneklerin daha sık tıkandığını gözlemliyoruz. Bu gözenekler tıkandığında saç telleri sağlıklı bir şekilde büyüyemez ve kopmaya başlar. Saç derisindeki PH oranını düzenleyen ve sebum dengesini ayarlayan bir vitaminle seni tanıştıralım: E vitamini.

E vitamini, Ph dengesini kurarak aşırı sebum üretimini normale indirir. Aynı zamanda E vitamini zengin antioksidan içerdiği için saç tellerine bakım yaparak kırılmalarını önler. Saç bakımın için vitamin desteği almak istiyorsan E vitamini doğru bir tercih olacak.  

Folik asit

folik asit

Folik asitin en önemli görevi saçın büyümesini sağlayan hücreleri yenilemesidir. Folik asit kullanımı saçların daha sağlıklı uzamasını sağlarken, aynı zamanda stresle savaşarak saç dökülmesinin önüne geçmeyi hedefler. Folik asit önemli bir antioksidan olduğu için saçların parlaklığı da ondan sorumludur. Saçlarının korumaması için sebum üretimini destekleyen folik asit, saç bakımı için olmazsa olmaz bir içeriktir.

B12 vitamini

b 12 vitamini

B12 vitamini DNA oluşumunda oldukça etkili bir vitamindir. B12 vitaminin en önemli görevi hücrelere oksijen taşımaktır. Eğer B12 vitamini eksikliği yaşıyorsan saç hücrelerine yeterli derecede oksijen gitmiyor demektir. B12 vitamini takviyesi sayesinde saçların daha sağlıklı uzar, saç dökülmen azalır ve saç kalitenin arttığını gözlemlersin.

A vitamini

A vitamini

A vitamini, saç uzamasında etkili bir vitamindir. Vücudunda A vitamini eksildiğinde, saç derinin kuruduğunu hatta ileri durumlarda kepeklenme sorunu yaşadığını fark edersin. A vitamini içeren gıdalar tüketmen saç sağlığın için doğru bir adım olacaktır. Saç derisindeki sebum dengesini ayarlamak için yeteri miktarda A vitamini tüketmelisin.

Saç dökülmesine çözüm olacak en iyi içerikler

Rhamnose

Rhamnose

Saç bakımına meraklıysan daha önce Rhamnose içeriğini duymuşsundur. Rhamnose, beyaz kayın ağacı, Uncaria ve Brezilyadaki diğer faydalı bitkilerden oluşan bitkisel bir şekerdir. Genellikle cildi yatıştırması, saç büyümesini hızlandırması ve saç tellerinin kalitesini arttırması gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. 

Madecassoside

Madecassoside

Madecassoside, saç kökünü oluşturan hücreleri iyileştirerek daha sağlıklı ve daha esnek olmalarını sağlar. Böylece saç kökleri, saç derisine daha sıkı bir şekilde bağlanır. Madecassoside, saç köklerini besleyerek, bu bölgede yer alan hücrelerin kendini yenilemesini sağlar. Düzenli Madecassoside kullanımında saç kökleri daha sağlam olduğu için daha az saç dökülmesi yaşarsın.

Bu içerikleri evde nasıl kullanabilirim?

Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı?

Saç dökülmesi için bahsettiğimiz bu içerikleri evde kullanabilmen için harika ürün önerileri ile geldik. Kérastase Dökülme Önleyici Aminexil Serum saç bakımı, 6 haftada saç dökülmesini gözle görülür bir şekilde azaltıyor. 6 hafta boyunca, haftada 3 kere kullanacağın bu bakım kürleri, saç köklerine nüfuz ederek saçlarının güçlenmesini, daha sağlıklı uzamasını ve daha parlak görünmesini sağlıyor. Kérastase Dökülme Önleyici Aminexil Serum  saç bakımının içeriğinde Aminexil, Rhamnose ve AOX Kompleksi gözümüze çarpıyor. Saça faydalı olan bu içerikler sayesinde Kérastase Dökülme Önleyici Aminexil Serum , saçlarına eski hacmini geri kazandırır ve saçlarının daha ipeksi görünmesini sağlar.

Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı?

Saç bakım kürünü tamamlaması için sana en iyi şampuanlardan biri olan Kérastase Specifique Bain Prévention Saç Dökülmesi Önleyici Saç Banyosu’nu öneriyoruz. Saç derisindeki dengesizlikleri iyileştiren, saçların kalınlaşmasına yardımcı olan ve en önemlisi saçlara anında hacim kazandıran bu saç banyosunu biz çok seviyoruz. Her yıkamada Kérastase Specifique Bain Prévention Saç Dökülmesi Önleyici Saç Banyosu’nu kullanarak saç dökülmesine karşı savaş açabilirsin.

Paylaş

Saç dökülmesine çözüm: Saç dökülmesi için hangi vitaminlerden yararlanmalı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Specifique Dökülme Önleyici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Dökülme Önleyici Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Spécifique Aminexil Dökülme Önleyici Kür
Kérastase Spécifique Aminexil Dökülme Önleyici Kür
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Evde saç dökülmesine karşı bakım yapmak isteyenler buraya! Size özel önerilerimiz var!
Saç ekimi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Tüm zamanların favori saç bakım ürünlerinden birini seçtik: Ondan asla vazgeçemiyoruz!
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Saçları yumuşatmak için ne yapmalı?
Saçı parlatmak için ne yapmalı?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Hollywood Ünlülerinin Makyaj Sırları