Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesine iyi gelen doğal bitkileri açıklıyoruz!

Saç dökülmesine karşı seni çok özel 2 bitki ile tanıştırıyoruz!

Saç dökülmesi günümüzün en yaygın sorunlarından biri! Saç dökülmesinin önüne geçmek için doğru şampuanı seçmek ve aynı zamanda saçlarına doğru saç bakımı yapmak gerek. Ama doğru saç bakımı hangisi? Saç dökülmesi sorununu doğanın gücünden faydalanarak çözmeye ne dersin? 

Doğanın en özel bitkilerinden olan zencefil ve kişnişi bugün yakından inceliyoruz. Zencefil ve kişnişin saç dökülmesine karşı olan etkisini görünce kimyasal saç bakımlarını bir kenara bırakıp doğanın gücüyle saç dökülmesinin önüne geçebileceksin!

Saç dökülmesinin nedeni ne olabilir?

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Ancak başlıca nedenlerinden biri hormonsal sorunlardır. Hormonlar saçlarımızın uzamasında oldukça etkilidir. Hormonsal problemler yaşadığımızda ilk olarak etkisini saçlarımızda görürüz. Saçlarımız zayıflar ve dökülmeye başlar. Stres de vücudumuzda gelişen birçok sorunun kaynağıdır. Stres kaynaklı saç dökülmeleri doğal çözümler ile desteklenebilir.

Aynı şekilde, geçirilen ağır hastalıklar, ameliyat gibi etkenler saç sağlığımız için önemlidir. Hastalık süresince yetersiz beslenen, bağışıklık sistemi çöken kişilerin saçları dökülebilir. Hatta bu durumda kullanılan ağır ilaçların yan etkisi olarak da saçların döküldüğü görülür.

Tabii bir de dış etkenler var. Mevsim değişikliklerinde vücut dengemiz de değiştiği için saçlarımız dökülebilir. Eğer saçlarını sürekli yüksek ısılar ile şekillendiriyorsan da saçlarını zayıflatıyorsun demektir. Saçlarına ısı uygulamadan önce ısı koruyucu sprey gibi bakım ürünleri kullanmalısın. 

Kişniş bitkisinin saç dökülmesi üzerinde etkisi

Saç dökülmesinin tedavisine, doğal bakım ürünleriyle destek olabilirsin. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri de kişniş bitkisi. Kişniş saç sağlığı açısından oldukça önemli bir bitkidir. İçeriğindeki Omega 6, saç tellerinin kökten uca yapılanmasına yardımcı oluyor. Aromatik ve canlandırıcı notalara sahip kokusu da duyuları harekete geçiriyor!

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum'u aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum
( Serum )
Hemen Al

Zencefilin saç dökülmesine etkisi

Zencefil, güçsüz saçları yapılandırarak saç derisinin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saç dökülmesini önler, saçların daha kuvvetli ve parlak görünmesini sağlar. Bu nedenle saç dökülmesi sorunu için zencefil bitkisinin gücünden yararlanmanı öneririz.

Hangi ürünleri kullanmalısın?

Zencefil ve kişnişin faydalarından yararlanman için sana harika bir ürün önerimiz olacak. Botanicals Fresh Care'in Zencefil ve Kişniş Güçlendirici serisi; şampuan, bakım kremi, maske ve serum içeren bu doğal saç bakım serisi, paraben, silikon, renklendirici içermiyor ve bizim favorilerimizden! 

Nasıl kullanmalısın?

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici serisini bakım rutinine ekleyeceksen, aşağıdaki adımları takip ederek saçlarının gücüne güç katabilirsin. 

İlk adım: Şampuan

Şampuan saç bakımının en önemli adımıdır. Şampuanı saç diplerine masaj yaparak uygula. Kişniş özleri içeren Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan sayesinde saçların temizlenecek ve saç tellerini yapılandırılmasının ilk adımı başlayacaktır. Şampuandan birkaç pompa avucuna alıp saç diplerine doğru masaj yaparak uygulayıp bol suyla durulamalısın. 

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

İkinci adım: Bakım Kremi

Saçlarının yumuşacık görünmesi için saç kremini mutlaka her yıkamada kullanmalısın. Saç bakım kremini ıslak saçın boy ve uçlarına uygula. Ardından da saçlarını ılık su le durula. Zencefil özleri ve kişniş tohumu içeren bu bakım kremi zayıf ve dökülmeye meyilli olan saçlarını güçlendirecektir. 

Üçüncü adım: Maske

Bu maskenin kişniş, soya ve hindistan cevizi yağları ile zenginleştirilen formülü saçları yoğun bakım yaparak güçlendirir. Canlandırıcı çiçek kokuları içeriyor. Saç maskesini ihtiyacına göre haftada bir veya iki kere kullanabilirsin. 

Silikon, paraben, renklendirici içermeyen Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Maske, doğanın gücünden yararlanarak saçlarını güçlendirecek. Saç boylarına ve uçlarına maskeyi uygula. Ardından 5 dakika sonra ılık su ile durula. Eğer yoğun bir bakım istersen maskeyi banyodan önce de uygulayabilirsin. 

Maskeyi banyoya girmeden önce nemli saçlarının uçlarına uygula ve saçlarını ılık bir havluya sar. Bu şekilde birkaç dakika bekledikten sonra her zamanki gibi saçlarını yıka. Bu şekilde saçların için çok daha etkili bir bakım yapabilirsin. 

Dördüncü adım: Serum

Saçlarının canlanması ve saç dökülmesinin en aza inmesi için saç bakımına serumu da ekleyebilirsin. Kişniş tohumu yağı içeren Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum'u saç diplerine uygulaman yeterli olacak. Durulamaya gerek olmadığı için banyo sonrasında ya da günlük olarak kullanabilirsin. Saçları güçlendirmek ve koparak dökülmelere karşı korumak için birkaç damla saçlara dipten uca uygulayabilirsin. 

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Bakım Kremi
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum
( Serum )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Maske
Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Mevsim geçişlerinde saçlarımız neden dökülür?
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Tümünü Gör
Avrupa'nın en sevilen saç spreyi ve saç köpüğü Elnett'i denedik!
Gece davetlerine gitmeden kuaföre gidecekler buraya! Saçınıza göre size özel davet saçını açıklıyoruz!
Hayallerindeki upuzun saçlar için saç uzatıyorsan bu tespitleri görünce "aynı ben" diyeceksin!
Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Güneş Sonrası Cildini Nasıl Nemlendirmelisin?