Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
29/09/2020
Saç Sırları
360 38

Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi!

Ece Y.
Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi! Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç dökülmesi için maske arayışındaysan doğru yerdesin çünkü tam sana göre bir önerimiz var! Genelde saç dökülmesi maskesi denilince herkesin aklına evde yapılan, saç dökülmesine karşı bitkisel maske karışımları geliyor. Ancak bu uygulamalar yerine biz her zaman, içerikleri açısından zengin, dökülme önleyici saç bakım maskelerini tercih ediyoruz. Böylece istemediğimiz bir sonuçla karşılaşmadan, kolayca saçlarımıza bakım yapabiliyoruz.

Bugün de sana bizim son dönemde favorimiz olan, saç dökülmesine karşı etkili maskeden bahsedeceğiz. Hemen keşfetmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım!

Saç dökülmesi karşıtı maskede yer alması gereken içerikler neler?

Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi!

Saç dökülmesi söz konusu olduğunda en güçlü içeriklerden biri kesinlikle Arginine. Özellikle sporcuların da güçlenmek için kullandığı bir içerik olan Arginine, saçlarımıza da aynı etkiyi sunuyor. Saçın yeniden yapılandırılmasında rol oynayan önemli bir amino asit olan Arginine, mikro sirkülasyonu hızlandırarak saçların güçlenmesine destek oluyor. Zayıf, ince saçlarımızı güçlendiriyor. Böylece saçlarımız dış etkenlerden gelen zararlara karşı daha dirençli oluyor.

Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi! - 1

Bir diğer önemli içerik ise Biotin. Biotin, son zamanlarda özellikle çeşitli gıda takviyeleriyle de alınarak, saç ve cilt sağlığına etki etmesi sağlanıyor. Ancak saçlarımızı, içeriden, gıda takviyeleriyle beslediğimiz gibi dışarıdan da uygun bakımlarla beslemeliyiz. Bu nedenle Biotin içeren saç bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermeliyiz.

Tabii saç dökülmesi denilince vitaminlerden de bahsetmemek olmaz! Saç dökülmesine iyi gelen vitaminlerden biri, B5 vitaminidir. B vitaminin bir çeşidi olan bu vitamin de saçların sağlıklı olarak büyümesini ve gelişmesini sağlıyor. Aynı zamanda koparak dökülen saçlara karşı da oldukça etkili bir içeriktir.

Saç dökülmesi maskesi önerimiz!

Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi! - 2

Saç dökülmesine etki eden bu özel içeriklerden bahsettiğimize göre, artık bu güçlü içeriklere sahip saç maskesi önerimizi açıklamanın vakti gelmiş demektir! :) Saç dökülmesi için maske önerimiz, Elseve Arginine Direnç X3 Güçlendirici Saç Maskesi! Elseve’in Arginine Direnç X3 dökülme karşıtı serisinde yer alan bu saç maskesi, yenilenen içerikleri ile artık hem Arginine proteini, hem Biotin hem de Vitamin B5 içeriyor. Sadece bu güçlü içerikleriyle bile bizim favorimiz oldu diyebiliriz! :)

Elseve Arginine Direnç X3 Güçlendirici Saç Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi! - 3
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Hemen Al

Saçı kökten uca besleyen bu saç maskesi, koparak dökülmelere karşı saçı koruma altına alıyor. Dökülmeye eğilimli, zayıf saçların fiber dokusuna işleyerek saçı köklerden itibaren besliyor. Her uygulama sonrasında saçlar daha çok güçleniyor, dökülmelere karşı dirençli oluyor.

Elseve Arginine Direnç X3 Güçlendirici Saç Maskesi nasıl kullanılır?

Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi! - 5

Peki, Elseve Arginine Direnç X3 Güçlendirici Saç Maskesi nasıl kullanılıyor? Bu saç maskesini biz, banyoda saçlarımızı şampuanlayıp duruladıktan sonra, saçlarımızın nemini hafifçe alıp uyguluyoruz. Uygularken de, önce saç diplerimize (evet, yanlış duymadın bu saç maskesi saç diplerine de uygulanıyor!) sonra da saçlarımızın tamamına masaj yaparak uyguluyoruz. 2-3 dakika kadar saçlarımızda beklettikten sonra bol suyla duruluyoruz. İşte bu kadar! :)

Paylaş

Saç dökülmesine karşı en iyi maske önerisi!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler!
Dökülen saç geri çıkar mı?
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Platin saç rengi nasıl yapılır?
Sonbahar kızılı saç rengi hakkında bilmen gerekenler!
Saç telleri nasıl kalınlaşır?
L'Oréal Professionnel Pro Longer serisini deniyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
İnceliyoruz: Kahverengi Göz Makyajı Modelleri