Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan öneriler

Saç dökülmesinde büyük rolü olan şampuanı seçerken nelere dikkat etmelisin?

Yaşanılan saç dökülmesi problemi dönemsel ya da sürekli olabilir. Genetik faktörlerin dışında çeşitli iç ve dış faktörler saç dökülmesine neden olabilir. Stres, kirlilik, yorgunluk veya mevsimsel değişiklikler… Neden ne olursa olsun, bu duruma karşı zaman kaybetmeden mutlaka bakım uygulanması gerekir. Uygulanabilecek bakımlardan biri de saçlarını doğru ve saç dökülmesine uygun şampuanlarla arındırıp temizlemek olmalıdır. Peki, saç dökülmesi için doğru şampuan nasıl seçilir?

Parabensiz olmasına dikkat etmelisin

Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da Paraben içermeyen ürünler kullanmalısın. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşıyorsan saçlarının zarar görmemesi, saç derinin tahriş olmaması için kullandığın şampuan da dâhil tüm bakım ürünlerinin Paraben içermemesine özen göstermelisin.

Aminexil içeren ürünleri kullan

Şimdiye kadar saç dökülmesi için birçok şampuan kullanmış olabilirsin ve bunların bir yararını görmemiş de olabilirsin. Ancak bu kullandığın şampuanların içerdiği maddelere hiç dikkat etmiş miydin? O zaman bir de Aminexil molekülü içeren şampuanları kullanmayı denemelisin! Saç dökülmesine karşı etkili bir molekül olan Aminexil'in, saçların güçlenmesinde aktif rol oynadığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Saç dökülmesi için şampuan denildi mi bizim aklımıza ilk önce Vichy Dercos Energisant Şampuan geliyor! Aminexil molekülü içeren bu şampuan, saçları güçlendiriyor ve kökten uca kadar canlılık veriyor. Düzenli olarak kullanarak, bu şampuanın saç dökülmesine karşı ne kadar etkili olduğunu sen de keşfedebilirsin!

Şampuanı doğru şekilde kullan

Doğru şampuan seçmenin yanı sıra, seçtiğin şampuanını doğru şekilde kullanman da gerekiyor. Saçlarına şampuan uygulamaya başlamadan önce saçlarını iyice nemlendirdiğinden emin olman gerekiyor. Ardından şampuanı önce saçlarının ön kısmına, devamında saçının sağ ve sol, son olarak da arka kısmına saç derine masaj yaparak uygulamalısın. Masaj yaparken asla tırnaklarınla değil, parmak uçlarınla nazik şekilde şampuanı uygulamalısın.

Artık saç dökülmesi için hangi şampuanı kullanman gerektiğini biliyorsun. Hemen deneyip, sen de 'saç dökülmesine ne iyi gelir?' sorusunun cevabını bulmaya var mısın?


Photo credit: stockadobe.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Evde uzun uzun kil maskesi hazırlamaktan daha keyifli 5 şey!
Protein takviyesiyle tanış! Saçların mevsim geçişlerinde de güçlü kalsın!
Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce korumak için atman gereken 5 adım!
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Olduğundan Daha Genç ve Enerjik Görünmek İçin İhtiyacın Olan Makyaj Tüyoları