Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Güçsüz, dökülen, seyrelen saçlarını saklamak için sürekli toplamaktan sıkıldın mı? Elini saçlarına her attığında dökülen saçların mı geliyor? Aslında saç dökülmesi için tek yapman gereken saçlarını güçlendirmek. 

Saç dökülmesi herkes için başa çıkması çok zor bir durum… Kendimize olan güvenimiz ciddi anlamda zarar gördüğü için böyle bir sorunla karşılaştığımızda mutsuz oluyoruz. Özellikle de yaklaşan yaz mevsimine zayıf, dökülen saçlarla girmek hiç istemeyiz! Peki, ne yapmalı? 
Aslında yapılması gereken, hem saç tellerini güçlendirecek ve yeniden yapılandıracak, hem de dökülmeleri önleyebilecek saç dökülmesine karşı şampuan ve bakımı bulmak! Bu bakımın hangisi olduğunu merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım!

'Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir, detaylı şekilde öğrenmek istiyorum’ diyorsan bu içeriğimizi okumalısın.

Saç dökülmesi sorununu çözmende ve saçlarını güçlendirmede sana yardımcı olabilecek öneriler

Saç dökülmesi sorununu çözmende ve saçlarını güçlendirmede sana yardımcı olabilecek öneriler

Dökülmeye meydan okuyan saçlar aslında o kadar da uzakta değil! Özellikle değişen mevsim şartlarına vücudumuz adapte olmaya çalışırken saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalabiliriz. 

Saç dökülmesini engelleme konusundaki en güçlü kalkanımız ise saçlarımızı besleyip, güçlendirmek. Saçlarını ne kadar güçlendirirsen, o kadar dökülmelere karşı direnç kazanır. Saçlarını doğru saç bakım ürünleri ve saç dökülmesi için şampuan kullanarak güçlendirebilir, saç dökülmesini kontrol altına alabilirsin. Saç dökülmesi tedavisi için hazırladığımız ipuçlarını inceleyerek işe başlayabilirsin!

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Öncelikle düzenli olarak kullandığın şampuanını ve saç bakım ürünlerini, saç problemine yönelik şampuan ve ürünlerle değiştirmelisin. Yani kullandığın şampuan, saç kremi, saç maskesi ve saç serumu mutlaka saç dökülmesine yönelik olmalı. Bunun dışında beslenme düzenine de dikkat etmelisin. Doğru duydun, yediklerin saç sağlığını da doğrudan etkiliyor. Kökten dökülen saçların yanı sıra koparak ve kırılarak dökülen saçlarının da önüne geçmek için saçlarına düzenli bakım yapmalı, ısı ile şekillendirmeden olabildiğince uzak durmalısın. Erkekler için saç dökülmesine ne iyi gelir veya erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir gibi sorularını yanıtlıyoruz. Peki, saç dökülmesi için ne yapmalı? Hemen başlıyoruz. 

Saç bakımı 

saç bakımı


Saç dökülmesi sorununu çözmeye yardımcı olabilmek için ilk başta saçlarını güçlendirmen gerekiyor. Saçlarını kökten uca besleyip güçlendirecek L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 Şampuan kullanmanı öneririz. Arginine proteini içeren bu şampuan saçlarının dökülmelere karşı direnç kazanmasını ve 3 kat daha güçlü olmasını sağlıyor. Saçına güç vermek için bizce en doğru tercih!

Saç derisi bakımı

saç derisi bakımı


Doğru şampuanı kullanmanın yanında, şampuanı doğru şekilde uygulamak da oldukça önemlidir. Şampuanını saçlarına uygularken parmaklarınla sert hareketlerle hatta tırnaklarınla uygulamamalısın. Parmak uçlarınla, nazikçe, dairesel hareketlerle uygulamayı denemelisin.

Editörün önerisi: Kabul edelim saçlarımıza pek de nazik davranmıyoruz! Kimyasal işlemler uyguluyor, sık sık ısıyla şekil veriyor, bol bol şekillendirici ürün kullanıyor ve saçlarımızı birazcık sert tarıyoruz… Tüm bunlar saçlarımıza zarar veriyor, güçsüzleştiriyor. Bu nedenle saçlarına olabildiğince nazik davranmalı, saçlarını yoran uygulamalardan kaçınmalısın

Uzman görüşü ve ilaç tedavisi

uzman görüşü ve ilaç tedavisi


Genetik, hormonal bozukluklar, çeşitli hastalıklar ve saç bakımı esnasında yapılan yanlışlar saç dökülmesine neden olur. Günlük olarak 50-100 saç telinin dökülmesi normal kabul ediliyor. Eğer dökülen saçlarının normalin üzerinde olduğunu düşünüyorsan bu durumu mutlaka bir uzmanla paylaşmalısın. 

Kimyasal işlemlerden kaçın

Saç dökülmesi sorunu nedeniyle her türlü kimyasal işlemden bir süre uzak durmalısın. Bu işlemlerden dolayı saç derin zarar görebilir ve saçların daha çok dökülebilir.

Saç şekillendirme alışkanlıklarını değiştir

Saçlarını nasıl şekillendiriyorsun? Hemen hemen her gün maşa, düzleştirici kullanıyor, jöleleri, spreyleri bolca kullanıyor musun? O zaman saçlarının dökülmesinin nedeni belki de bunlar bile olabilir. Kadınlarda saç dökülmesine engel olabilmek için ısıyla şekillendirmek yerine saçlarını doğal haline bırakmanı, şekillendirici ürünleri de çok sık ve aşırı kullanmamanı öneririz.

Saçlarını doğru şekilde tara

Saç dökülmesine çözüm arıyorsan özellikle saçların ıslakken çok dikkatli şekilde taramaya özen göstermelisin. Saçların en savunmasız, zarar görmeye en açık hali olduğu için saçlarına Elseve Arginine Direnç X3 İkili Bakım İksiri gibi kolay tarama sağlayan bir saç bakım ürününü uygulayıp geniş dişli bir tarakla taramanı öneririz. Böylece saç tellerinde kopmalar olmaz. 

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Ne yazık ki, saçlar dökülür. Yaşamın yenileme sürecinin bir parçası olarak saçlarının da doğal bir döngüsü var. Bu döngüyü basitçe, saçların yenileri ile yenilenmek üzere dökülüyor diye anlatabiliriz. Sonbaharda, mevsimin değişmesiyle beraber bu süreç daha da hızlanır ancak bu hemen endişelenmen gerektiği anlamına gelmiyor.
Problem, saç dökülmesi farklı (doğal olmayan) nedenlerle gerçekleştiğinde söz konusu oluyor. Stres veya sağlıksız yaşam bu nedenlere örnek gösterilebilir. Peki, ne zaman saç dökülmesi ile ilgili endişelenmeye başlamalıyız? Cevap basit, günlük 100 saç telinden fazla saçın dökülmeye başladığında. Bu durumda Vichy Dercos Energisant Serisi ve Aminexil Serum ile en yakın zamanda tanışmanı öneriyoruz. 

Vichy Dercos Energisant Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
İncele
Saç dökülmesi nasıl önlenir?2


- Doğru beslenme: Saçların nem kaybına uğradığında, yeterli besini alamadığında da dökülmeye başlayabilir. Bu nedenle saçlarının dökülmemesi için bol bol su içmeli, sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen göstermelisin. Saç dökülmesine bitkisel çözüm aramak için bu yazımıza bakabilirsin. 
- Spor: Düzenli egzersiz yapmak kan dolaşımını hızlandıracak, saç dökülmeni azaltacaktır. 
- Doğru saç şekillendirme: Saçlarını yalnızca birkaç dakika tarayarak da saç derindeki kan dolaşımını hızlandırabilirsin.

-Saçların hep temiz olsun: Düşündüğünün aksine saçlarını her gün yıkaman zararlı değil. Saç derindeki yağlar gözenekleri tıkayarak saçlarının düşmesine neden olabilir.

Vichy Densi Solutions Serum'u aşağıda bulabilirsin.

Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
( Serum )
Hemen Al


-Stresten uzak dur: Saçının en büyük düşmanlarından biri stres. Bu nedenle söylemesi kolay uygulaması zor olsa da stresten uzak kalmalısın. İşten zamanında çıkmaya çalışmalı, hafta sonunu kaliteli değerlendirmelisin.

- Sigara kullanımına son ver
- Bol su iç

Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Saç derisi bakımı rehberi: Saç dökülmesi, kepek ve saç derisi hassasiyeti için öneriler!
Saçlarının protein takviyesine ihtiyacı olduğunun 5 işareti!
Bu sonbahar mevsim geçişinde saçlarımızın dökülmesine izin vermiyoruz!
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?