Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık

Bu alışkanlıkları hemen öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım!

Uyandığında yastığında, yerlerde, tarağında kısacası artık her yerde dökülen saç tellerini mi görmeye başladın? Saç dökülmesinin nedenleri genelde hormonsal, genetik gibi etkenler olsa da, sahip olduğumuz bazı alışkanlıklar da saç dökülmesini tetikleyebilir veya var olan bir saç dökülmesinin daha da kötüye gitmesine neden olabilir.

Peki, sahip olduğumuz bu alışkanlıklar neler? Hemen öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım!

1.Öğün atlamak

Öğünleri sık sık atlamak, düzensiz beslenmek… İş yoğunluğundan çoğu zaman yemek yemeyi bile unutuyor musun? Tabii bunun sonucunda da bütün gün aç kalınca çok acıkıp fast-food tarzı yemeklere yöneliyorsun değil mi? Öğünleri geçiştirmek, düzensiz beslenmek de saç büyümesini etkiler.

Saç dökülmesine karşı önlemler almak, dökülmenin durmasına yardımcı olmak istiyorsan öncelikle beslenme düzenine çok dikkat etmelisin. Vücudun ihtiyacı olan besinleri, vitaminleri, proteini alamadığında bu durum saçlarına da yansır. Saçların sağlıklı şekilde uzayamaz. Bu nedenle her şeyden önce beslenmene çok dikkat etmelisin.

2.Bilinçsiz ilaç kullanımı          

Herhangi bir doktor tavsiyesi olmadan, doktora danışmadan kullanılan ağrı kesiciler, antibiyotikler gibi ilaçlar da saç dökülmesini tetikleyebilir. Sıklıkla bu ilaçları kullanıyorsan ve saçlarında dökülmeler başladıysa mutlaka doktora danışmanı öneriyoruz.

3.Her gün ısıyla şekillendirme

Saçların dökülmeye başladığında göz önünde bulundurman gerekenlerden biri de ısıyla şekillendiren aletleri kullanma sıklığın. Kuaförde üst üste çekilen fönler, saç maşası, düzleştirici kullanımı çok aşırı olduğunda da saç dökülmesi ortaya çıkabilir.

Saç tellerin incelebilir ve koparak dökülmeler başlayabilir. İşte bu durumun oluşmasına engel olmak için saçlarını sık sık saç kurutma makinesi ile kurutmak yerine kendiliğinden kurumasına, düzleştirmek ve maşa uygulamak yerine de saçların için doğal saç modelleri kullanmaya özen göstermelisin.

4.Hep aynı saç bakım ürünlerini kullanmak

Yoksa sen de kendini bildin bileli hep aynı şampuanı mı kullanıyorsun? Ya da saçların için evde hangi saç bakım ürünü varsa ve hangisi eline geçerse onu mu kullanıyorsun? İşte en sık yapılan hatalardan biri! Saçların dökülüyorsa, saçlarının ihtiyacına uygun, saç dökülmesine özel şampuanları ve saç bakım ürünlerini kullanmalısın.

Saçlarını güçlendirecek, saç tellerine yeniden yoğunluk sağlayabilecek şampuanları saç bakım rutinine eklemelisin. Bu konuda bizim son dönemdeki favorilerimizden biri La Roche-Posay Kerium AC Şampuan. İçerdiği Madeccassoide sayesinde saç dökülmesini yavaşlatan etkiye ve Arginine + B5 Vitamini ile saç kökü çevresini yumuşatıcı, hücresel enerji üretimini hızlandırıcı etkiye sahip.

La Roche-Posay Kerium AC Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Tabii bu şampuanla beraber saç dökülmesine karşı kürlerden de yararlanmanı öneririz. Saç dökülmesinde yavaşlamaya destek olan La Roche-Posay Kerium AC Kür ile daha esnek, daha güçlü saçlara ulaşabilirsin.

5.Islak saçı taramak, havluyla kurutmak

Banyo sonrasında hemen saçlarını havluyla çitiliyor, ardından taramaya başlıyorsun değil mi? Ne yazık ki çoğumuzda bu alışkanlık var… Aslında saçlarımızın en hassas olduğu hali ıslak halidir. Saçlarımız ıslakken her türlü darbeye karşı oldukça kırılgandır. Bu nedenle saçlarını havluyla çitileyerek kurutmaya ve taramaya çalıştığında saçların kopabilir, zarar görebilir.

Bu duruma engel olabilmek için banyodan sonra saçlarını kullanmadığın, yumuşak, pamuklu bir tişörte sarıp, bir süre nemini almalısın. Sonrasında iyice nemini aldıktan sonra kendiliğinden kurumaya bırakmalısın. Saçların kuruduktan sonra da nazikçe taramaya başlamalısın. İşte bu kadar!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Tümünü Gör
Balıksırtı örgü en kolay şekilde nasıl yapılır?
İstanbul’daki en iyi Fusio Dose salon bakım noktalarından birinde bakım yaptırdık!
Evde karışım yapmakla uğraşmadan Hindistan cevizi maskesiyle saçlarını besle!
Doğaya dönüş başlıyor! Bu yaz hangi doğal saç bakımını kullanmalısın?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: YSL Beauty Volume Effet Faux Cils The Curler Maskara