Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesine son vermek için neler yapılabilir?

Sonradan üzülmemek için hemen neler yapman gerektiğini öğrenmelisin!

Eğer saç dökülmesi konusunda endişeleniyorsan, sorunun genetik olsa bile yapabileceğin bazı şeyler var. Eğer ailende bu tür bir problemle karşı karşıya kalan birileri varsa, şimdiden harekete geçmen saçlarını kaybetmek istemiyorsan çok önemli. Sonradan üzülmemek için hemen neler yapman gerektiğini öğrenmek için yazımızın devamını mutlaka okumalısın!

1.Ne yersen o olursun

Nasıl beslendiğini bir gözden geçir. Saç ve saç derisi problemleri, yetersiz veya fazla beslenmekten de ortaya çıkabilir. Saç hücrelerimiz bedenimizdeki vitaminlerden, proteinlerden ve minerallerden beslenir. Bu nedenle tükettiğimiz gıdaları doğru seçtiğimizde, saçlarımızı da içeriden beslemiş oluruz.

2.Rahatla

Stres seviyesindeki artış da dökülmelere neden olabilir. Bu nedenle zihnini boşaltıp, rahatlamak da çok önemlidir. Egzersiz yapmak gerginliği azaltmak için çok iyi bir yöntemdir.

3.Saç derini unutma

Saçlarını seyrek şekilde yıkamak kepeğin artmasına neden olur, kepek sorunu da saç dökülmesini ve dökülmelerin yoğunlaşmasını tetikler. Kepekli, tahriş ya da pul pul olmuş bir saç derin varsa özel şampuanlar kullanman gerekir.

4.Vitamin desteği al

Çeşitli vitamin takviyeleri alarak da saç derine ve saçlarına yardımcı olabilirsin. Kalsiyum, demir, D vitamini, B12 gibi vitaminler saçlarına çok iyi gelebilir. Biraz sabırlı olursan, farkı görebilirsin…

5.Bir uzmana görün

Eğer ailende var olan genetik bir durumsa, bir uzmana danışabilirsin. Kan testleri saç dökülmesini belirlemene ve çözüm yolları aramana yardımcı olabilir.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Aminexil PRO Kadın
Vichy Dercos Aminexil PRO Kadın
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
( Serum )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Açıklıyoruz: Stres saç dökülmesine neden olur mu?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör