Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç dökülmesini tetikleyen 10 yanlış!

Yaptığımız hangi yanlış davranışlar saç dökülmesine neden olabiliyor?

Saç dökülmesini neler tetikleyebilir? Saç dökülmesine bazen yaptığımız bazı yanlış davranışlar, alışkanlıklar da neden olabiliyor. İşte bu yanlışları keşfetmeye ne dersin?

1.Protein ve demir açısından zayıf beslenmek

Saç dökülmesi

Saç dökülmesinde beslenmenin de önemi büyüktür. Protein ve demir açısından zengin besinleri tüketmek, yeterli besini almak vücudumuz için olduğu gibi saçlarımız için de faydalıdır. Saç yeterli besini alamadığında gücünü kaybetmeye, dökülmeye başlayabilir.

2.Sağlıksız şekilde kilo vermeye çalışmak

Saç dökülmesi

Aç kalarak, düzensiz beslenerek kilo vermeye çalışmak da saç dökülmesine neden olabiliyor. Bunun yerine, bir uzmanla beraber kilo vermeye çalışmak gerekir.

3.Saçı sıkı toplamak

Saç dökülmesi

Saçlarını sık sık çok gergin şekilde topluyorsan bu durum da saç dökülmesine neden olabiliyor. Saçlarını sıkı şekilde topladığında saç tellerin üzerinde baskı oluşabilir ve bu da koparak dökülmelere neden olabilir.

4.Şekillendiricileri aşırı kullanmak

Saç dökülmesi

Jöle, wax, sprey gibi ürünleri çok fazla, aşırı kullanmak saç derinde ve saç tellerinde birikmelere neden olabilir. Bu da saç köklerini tıkayıp, saç köklerinin nefes almasına engel olabilir.

5.Saçı aşırı kimyasal işlemlere ve ısıya maruz bırakmak

Saç dökülmesi

Permalar, Brezilya fönleri, sık sık düzleştirmek, maşa yapmak da saçlarının koparak dökülmesine neden olabilir. Mümkün olabildiğince bu uygulamaları kullanmamaya çalışmalısın.

6.Saç derisini temiz tutmamak

Saç dökülmesi

Saçlarını ve saç derini temiz tutmamak da saç dökülmesini tetikleyebilir. Saç derisinde biriken kiri yağı arındırmak için saçlarını haftada 3 kere yıkamanı öneriyoruz.

7.Sıcak su kullanmak

Saç dökülmesi

Sıcak, buharlı banyolar yapmak, saçlarını yıkarken sıcak su kullanmak saç derini tahriş edebilir. Bu nedenle daima ılık su kullanmaya özen göstermelisin.

8.Islak saça nazik davranmamak

Saç dökülmesi

Saçlarımız ıslakken en savunmasız olduğu andır. Banyodan sonra karışan ıslak saçlarını açmak için sert şekilde taramak ise saçlarına yapabileceğin en büyük kötülüklerden! Saçlarını yumuşatması, kolay taranmasını sağlaması için durulanmayan saç bakım ürünlerini kullanabilirsin.

9.Saç tipine uygun saç bakım ürünleri kullanmamak

Saç dökülmesi

Saçlarının ihtiyacına uygun saç bakım ürünü kullandığından emin misin? Yanlış saç bakım ürünleri kullanmak da saçlarının dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle saçlarının ihtiyacına uygun bakımları tercih ettiğinden emin olmalısın.

10.Bilinçsiz ilaç kullanımı

Saç dökülmesi

Doktora danışmadan, gelişigüzel kullanılan ilaçlar da saç dökülmesine neden olabiliyor. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka doktoruna başvurmalısın.

Peki, ne yapmalı?

Yoksa yukarıdaki yanlışlardan bazılarını sen de yapıyor musun? Tabii hal böyle olunca da saçların hızla dökülmeye başlıyor değil mi? O zaman saç dökülmesine çözüm bulabilmek için kuaföründen de yardım almanı öneririz. Yalnızca danışman Kérastase kuaför salonlarında bulunan Specifique serisinin saç bakım ürünleri bizce etkili çözümlerden biri. Hatta ünlülerin kuaförü Veysel Şenel de bu bakımı öneriyor.

Saçları kökten itibaren arındıran ve saç derisi kalitesini arttıran bu seri sadece 1 hafta içinde etkisi fark edilebiliyor. Şampuan, maske, sprey ve kürden oluşuyor. Aminexil içeren Specifique kür ise dökülmeyi gözle görünür oranda azaltabiliyor.

Kérastase Specifique Aminexil Kür'ü aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Spécifique Aminexil Dökülme Önleyici Kür
Kérastase Spécifique Aminexil Dökülme Önleyici Kür
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
İncele

Sana en yakın kuaför salonuna ulaşıp bu bakımı edinmek için buraya tıklamayı unutma!


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Specifique Stimuliste Sprey
Kérastase Specifique Stimuliste Sprey
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Specifique Dökülme Önleyici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Dökülme Önleyici Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Spécifique Aminexil Force R x42 Dökülme Önleyici Kür
Kérastase Spécifique Aminexil Force R x42 Dökülme Önleyici Kür
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Açıklıyoruz: Stres saç dökülmesine neden olur mu?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör