Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
10/08/2015
Saç Sırları
360 38

Saç maşasını doğru kullanmanın yolları

Cansu G.

Vazgeçilmez saç şekillendirme aleti maşayı nasıl kullanmalı?

Saç maşasını doğru kullanmanın yolları Saç maşasını doğru kullanmanın yolları

Güzellik dünyasının sihirli değneği maşalar hepimizin vazgeçilmezlerinden! Eğer sen de bizim gibiysen, maşayı aldığın ilk zamanlar kullanmayı öğrenene kadar birkaç kere bir yerlerini yakmak ya da yanan saçlarının kokusunu almak gibi felaketlerle karşılaşmışsındır. Neyse ki tüm bunlar geride kaldı! Ama bu maşanın tüm potansiyel gücünü kullandığın anlamına gelmiyor ya da maşayla yapılan en yaygın hataları yapmana engel olmuyor. Şimdi sana bu hataların ne olduğunu ve bunları nasıl önleyebileceğini anlatacağız. Yazımızın devamına alalım seni!

\r\n\r\n

1.Hata: Isı koruyucu ürünleri kullanmamak

\r\n\r\n

Saç tellerinin sen onlara maşa uygularken çığlıklarını duymuyor musun? Mesela ufak cızırtılar gibi? İşte bu cızırtılar saç tellerinin imdat çığlıkları! Eğer saçlarını ısıdan koruyacak spreylerden yararlanmazsan bu çığlıkları ne yazık ki daha çok duyabilirsin. Saçların ıslak ya da kuru fark etmez, eğer maşa uygulayacaksan mutlaka saçlarına bu ürünleri uygulamalısın.

\r\n\r\n

2.Hata: Yanlış ısı ayarını kullanmak

\r\n\r\n

450 derece sence de çok fazla sıcak bir ayar değil mi? Eğer ısıyı ayarlamadan, hemen işe başlıyorsan, bizce bunu yeniden düşünmelisin. Gerçekten güzel şekillenmiş, dalgalandırılmış saçlar daha uzun bir süre gerektirdiğinden 275 derecede ayarlayabilirsin. Ama daha gevşek dalgalar elde etmek istiyorsan ve biraz da işini çabuklaştırmak istiyorsan maksimum 360 derecede ayarlamalısın. Daha yüksek sıcaklıklar değerli saç tellerin için çok zararlı olabilir.

\r\n\r\n

3.Hata: Maşa mandalını kapatmak

\r\n\r\n

Maşaya sardığın saç tutamlarının sabit kalmasını sağlayan mandal kısmı aslında saçlarının hacmini azaltır. Bunu önlemek için mandal kısmının başparmağınla havada kalmasını sağlayabilir ya da mandalı olmayan bir maşa kullanabilirsin. İşte şimdi daha pürüzsüz ve havalı buklelerin oldu!

\r\n\r\n

4.Hata: Yanlış boyutta maşa kullanmak

\r\n\r\n

Doğal su dalgası istiyorsun ama 19 mm'lik bir saç maşası mı kullanıyorsun? Bizce bu iş biraz zor görünüyor! Her maşa her genişlikteki bukleyi oluşturamaz. Bu nedenle istediğin bukle veya saç dalgası boyutunu düşünüp doğru boyuttaki maşayı bulmalısın. Sık ve yoğun bukleler için 19 mm'lik bir maşayı, daha natürel ve iri dalgalar için ise 31 mm çapında bir maşayı kullanmalısın.

Paylaş

Saç maşasını doğru kullanmanın yolları
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Saç Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Sıvı Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Sıvı Saç Kremi
( Sıvı Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Maşası Kullanırken Yapılan Hatalar
Kısa saça maşa nasıl yapılır?
​Maşa ve bigudi kullanmadan hacimli bukleler elde etmenin 6 yolu
​Mezuniyetlerin vazgeçilmezi su dalgalı saç modeli nasıl elde edilir?
Tümünü Gör
Tüm zamanların favori saç bakım ürünlerinden birini seçtik: Ondan asla vazgeçemiyoruz!
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Saçları yumuşatmak için ne yapmalı?
Saçı parlatmak için ne yapmalı?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Dayanıklı ve Bulaşmayan Makyaj Nasıl Yapılır?