Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
18/06/2020
Saç Sırları
360 38

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!

Cansu G.
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey! Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saçlarında yoğun bir dökülme mi başladı? Saç dökülmesini kontrol altına almak için saç mezoterapisini araştırmalısın. Saç mezoterapisi yaptırmak, saçları kökten uca güçlendirdiği için saçların dökülmesini azaltıyor ve saçların daha gür çıkmasına yardımcı oluyor. Sen de canlı, gür ve hacimli saçlara ulaşmak için saç mezoterapisi yaptıranların yorumlarına göz atmalısın. Saç dökülmesini azaltmak için aşağıdaki ürün önerilerimizi dikkate almayı ise unutma! :)

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!

Saç mezoterapisi, saçlardaki dökülmeyi azaltan ve saçlara ihtiyacı olan besinlerin direkt olarak verilmesini sağlayan bir saç bakımı. Saç mezoterapisi uzman hekim kontrolünde, klinik ortamda yapılır. Kaç seans saç mezoterapisine ihtiyacın olduğu saçlarının yoğunluğuna bakıldıktan sonra seninle paylaşılır.

Saç mezoterapisinde, saç kökleri için önemli olan besin ve vitaminler kokteyl şeklinde hazırlanarak saç derisine enjekte edilir. Saç köklerine direkt enjekte edilen bu vitamin kokteyli, kan dolaşımını hızlandırarak bütün saç derisine hızlıca yayılır. Böylece saç tellerin içten gelen bir destekle güçlenecek. 

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey! - 1

Saç mezoterapisi mevsim geçişleri, hormonsal veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen saç dökülmesini azaltmak için yapılıyor. Saç mezoterapisi yaptırmadan önce saç dökülmesinin nedeni araştırılır. Saç derinin ve saç köklerinin ihtiyacı belirlendikten sonra sana özel bir vitamin kokteyli hazırlanıyor. Multivitamin, mineral ve aminoasitlerden oluşan bu vitamin desteği, saç derisine enjekte edilir. Saçlarının ihtiyacı olan bu besinler sayesinde uykuda olan saç folikülleri uyanacak ve ince telli saçların gürleşerek daha sağlıklı görünecekler. 

Saç mezoterapisi yaptıranlar genellikle 4-6 seans arasında etkili sonuçlar yarattığını söylüyorlar. Saç dökülmesinin yoğunluğuna göre seans aralığını 10 gün ila 22 gün arasında tutmalısın. 

Saç mezoterapisi kimlere uygun?

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey! - 2

Aşağıdaki saç sorunlarını yaşayanlar için uygun olduğu söyleniyor. Ancak uygulamayı yaptırmak isteyenler, öncesinde mutlaka bir uzmana danışmalılar. 

 -Erkek tipi saç dökülmesi

-Alında saç dökülmesi

-Saçkıran hastalığı

-Doğum sonrası görülen saç dökülmesi

-Kadın tipi saç dökülmesi

-Sedef hastalığına bağlı saç dökülmesi

Saç mezoterapisi faydaları nelerdir?

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey! - 3

Saç mezoterapisi yaptıranların yorumlarına baktığımızda en büyük faydasının saç tellerini gürleştirmesi ve saçları daha sağlıklı göstermesi olduğunu görüyoruz. Saç mezoterapisi, saç köklerine direkt etki ettiği için uykuda olan saç köklerini uyandırıyor ve cansız saç tellerinin daha gür uzamasını sağlıyor. 

Editörün önerisi: Saç dökülmesini azaltmak ve saçlarının daha gür çıkması için Kérastase Genesis Ampoules Cure Anti-Chute Fortifiantes bakım kürünü kullanmayı deneyebilirsin. 6 hafta boyunca, her gece saç derisine 1 ampul kırarak içindeki ürünü uygula. Kérastase Genesis ampüllerinin içinde Zencefil Kökü, Edelweiss Kök Hücresi ve Aminexil bulunuyor. Saç folikülünün etrafındaki kolajenin sertleşmesini önleyen ve saç köklerinin daha sıkı tutunmasını sağlayan bu değerli içerikler sayesinde saç dökülmesi gözle görülür bir şekilde azalıyor. Saç dökülmesini azaltmak ve bakım kürünün etkisini yoğunlaştırmak için saç bakımına Kérastase Genesis Anti-Chute Fortifiant saç serumunu da eklemelisin. Günlük kullanıma uygun olan bu serumu her banyodan sonra kullanmanı öneririz. 

Kérastase Genesis Anti-Chute Fortifiant saç serumunu buradan inceleyebilirsin.

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey! - 4
Kérastase Genesis Saç Serumu
( Serum )
Hemen Al

Saç mezoterapisi öncesi ve sonrası yorumları

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey! - 6

Mezoterapinin faydasını saçlarda görmek için en az 4 seans düzenli olarak yaptırmak gerekiyor. Bir seans mezoterapi yaptırmak saç bakımı için yeterli olmayacaktır. Doktorun önerdiği mezoterapi seanslarından sonra saçlarının adım adım daha güçlendiği ve saç dökülmesi olan bölgelerin yeniden canlandığını fark edebilirsin.

Mezoterapi yaptıranların öncesi ve sonrası saç yoğunluğu farkı ortalama 6 ay sonra belli oluyor. Cansızlaşan ve dökülen saçların mezoterapi yaptırdıktan birkaç ay sonra kendini toparlamaya başlayacak. 

Editörün önerisi: Arginine saç dökülmesine karşı kullanılan en değerli içeriklerden biri. L'Oréal Paris Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan, saç dökülmesini azaltarak saçlarının daha güçlü uzamasını destekliyor. Arginine şampuanı, Arginine Sıvı Saç Kremi ile birlikte kullandığında saçlarının zamanla gürleştiğini ve saç dökülmesinin azaldığını fark edeceksin. Mezoterapi fiyatlarına baktığında evde saç bakımı yapmanın daha ekonomik olduğunu göreceksin :)

L'Oréal Paris Arginine Dökülme Karşıtı Şampuanı buradan inceleyebilirsin

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey! - 7
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al
 

Paylaş

Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Sıvı Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Sıvı Saç Kremi
( Sıvı Saç Kremi )
Satın Al
Kérastase Genesis Saç Serumu
Kérastase Genesis Saç Serumu
( Serum )
Keşfet
Kérastase Genesis Dökülme Karşıtı Ampül
Kérastase Genesis Dökülme Karşıtı Ampül
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En İyi 7 Nemlendirici Ruj Önerileri