01/03/2017
Saç Sırları
360 38

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir?

Ece Y.
​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? ​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç rengi ne olursa olsun, istenmeyen sıcak yansımalar ortaya çıkabilir. Bu sıcak yansımaları önlemenin yolu ise bakımdan geçiyor! Doğru saç bakım ürünleriyle yapılan doğru bakım sayesinde, bu istenmeyen yansımalardan kurtulabilir, saç renginin hayal ettiğin renge ulaşmasını sağlayabilirsin.

Bu konuda da bizim bir favorimiz var: Her saç rengi için, istenmeyen yansımaları gideren nötralizasyon bakımları, Matrix Total Results Brass Off, So Silver ve Dark Envy! Sen de saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalardan kurtulmak istiyorsan, seni hemen yazımızın devamına alalım! :)

Saçtaki istenmeyen yansıma nedir?

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir?

Her şeyden önce bu istenmeyen sıcak yansımalar, saçtaki sararmalar, turunculaşmalar, kırmızılıklar nedir ve neden oluşur bunları öğrenelim. Bu yansımalar, saçtaki istenmeyen sarı, turuncu, kırmızı alt tonlar görünür hale geldiğinde ortaya çıkar. Saçımızı yıkamak için kullandığımız su, havuz kloru, deniz tuzu, güneş ışınları bu yansımaların oluşmasına etki eder. Bu nedenle özellikle yaz aylarında, istenmeyen sıcak yansımalar daha çok belirgin hale gelir.

Peki, bu sıcak yansımaları önlemenin bir yolu var mı?

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? - 1

Tabii ki var! Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, her saç rengi için istenmeyen yansımaları giderecek, nötralizasyon sağlayacak Matrix Total Results Brass Off, So Silver ve Dark Envy serileri var! Bu saç bakım serileri sayesinde her saç rengindeki sıcak yansımaları nötralize edebilir, soğuk, küllü yansımalı saç renklerine kavuşabilirsin. Şimdi, tek tek bu bakımları inceleyelim!

1.Matrix Total Results Brass Off serisi:

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? - 2

Diyelim ki saç rengin (doğal veya boyalı olması fark etmez) açık kestane, açık kahve tonlarında ya da kumral ve saç renginde sıcak turuncu, bakır yansımalar var. Matrix Total Results Brass Off serisinin içerisinde bulunan mavi pigmentler bulunan mavi şampuanı, saç kremi ve saç maskesi ile bu sıcak yansımaları nötralize edebilirsin. Aynı zamanda içerdiği besleyici yağlar ile saçlarına pürüzsüzlük, yumuşaklık ve esneklik kazandırabilirsin.

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? - 3

Matrix Total Results Brass Off nasıl kullanılır: Nötralizasyon etkisi için gün aşırı olarak serinin şampuanını, saç kremini ve saç maskesini kullanabilirsin. Seride yer alan mavi şampuan ve mavi maske içeriğinde mavi renk pigmentleri bulundurduğundan uygulama esnasında eldiven kullanabilirsin. Şampuanı nemli saçlarına uygula, köpürt ve iyice durula. Maksimum fayda için, 3-5 dakika sonra saçta beklettikten sonra durulayabilirsin.

Şampuan uygulamasından sonra Matrix Brass Off Saç Bakım Kremi ile saçlarına bakım yapabilirsin. Maske ise Matrix Brass off Mavi Şampuan kullandıktan sonra, uygun eldivenleri giyerek, ıslak saçlara uygulanıyor. Öncesinde eşit dağıtım için saçlarını tarayabilirsin. Baş derisi bölgesinden kaçınarak ve istenen nötralizasyona bağlı olarak 3-5 dakika kadar saçında bekletebilirsin. Hafif nötralizasyon için 3 dakika, maksimum nötralizasyon için 5 dakika bekletmeni öneririz. Sonrasında da saçlarını iyice durulayabilirsin. Haftada 1- 2 defa kullanabilirsin. Ancak Brass Off Saç Bakım Kremi ile aynı uygulamada kullanmamaya özen göstermelisin.

2.Matrix Total Results So Silver serisi:

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? - 4

Gri, beyaz, platin sarısı saçlara özel olarak da geliştirilen bir formül var! Matrix'in So Silver, beyaz, gri, platin sarısı saç renklerinde güneş ve çevresel faktörlerin etkisiyle oluşan sararmaların önüne geçer.     

Saç rengini açtırdıktan sonra saçlarında sıcak sarı, dore yansımalar oluştuysa, So Silver serisi yansıma dengeleyici içeriğiyle bu yansımaları nötralize eder. So Silver mor şampuan ve So Silver mor maske, yoğun mor pigment içerikleri ile istenmeyen dore tonları nötralize edip saçların kaybettiği nemi, gücü ve parlaklığı geri kazandırıyor. Böylece de istenmeyen yansımalar yok olur ve saç rengin güzel bir görünüme kavuşur.

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? - 5

Matrix Total Results So Silver serisi nasıl kullanılır: So Silver mor şampuan, içeriğinde mor renk pigmentleri bulundurduğundan uygulama esnasında eldiven kullanabilirsin. 3-5 dakika kadar saçta beklettikten sonra durulayabilirsin. Şampuan uygulamasından sonra da Matrix So Silver Saç Bakım Kremi’ni kullanabilirsin.

Matrix So Silver Saç Bakım Kremi kullanmadığın günlerde ise So Silver Saç Maskesi’ni, haftada 1 ya da 2 kez uygulayabilirsin. Yüksek pigmentli formülü nedeniyle maskeyi her gün kullanmamaya özen göstermelisin. Mor Şampuan kullandıktan sonra, uygun eldivenleri giyerek, ıslak saçlara uygulayıp, eşit dağıtım için saçlarını taramalısın.

Baş derisi bölgesinden kaçınarak ve istenen nötralizasyona bağlı olarak 3-5 dakika saçına bekletebilirsin. Ardından saçlarını iyice durulamalısın.

3.Matrix Total Results Dark Envy serisi:

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? - 6

Siyah, koyu kestane ve kahverengi tonlarındaki boyalı ya da doğal saçlara sahipsen, saç rengindeki istenmeyen sıcak kırmızı yansımaları nötralize etmek için Matrix Total Results Dark Envy serisi senin için ideal! Koyu tonlardaki saçların mat ve cansız görünümünü önleyen bu seri, ışıltılı ve soğuk renklere ulaşılmasını sağlıyor. Özellikle koyu tonlardaki saçların mat ve cansız görünümünü önleyip, ışıltılı ve soğuk renkler oluşmasını sağlıyor.

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir? - 7

Matrix Total Results Dark Envy serisi nasıl kullanılır: Serinin şampuanının içeriğinde yeşil renk pigmentleri bulunduğu için uygulama esnasında eldiven kullanmayı tercih edebilirsin. Nemli saçlarına şampuanı uygulayıp, köpürt ve yaklaşık 3-5 dakika kadar saçında beklettikten sonra durula. Şampuan uygulamasından sonra da Dark Envy Saç Bakım Kremi ile saçlarına bakım yap. İşte bu kadar! :)

Artık saçlarında istenmeyen yansımalar oluşursa diye endişe etmene gerek yok! Matrix Total Results nötralizasyon serileri ile bu yansımaları kolayca yok edebilirsin!

Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Total Results So Silver Şampuan
Matrix Total Results So Silver Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Matrix Total Results Brass Off Şampuan
Matrix Total Results Brass Off Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Matrix Total Results Dark Envy Renk Koruyucu Yeşil Şampuan
Matrix Total Results Dark Envy Renk Koruyucu Yeşil Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Bitkisel saç boyası hakkında bilmen gereken her şey!
Bitkisel saç boyası hakkında bilmen gereken her şey!
Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler?
Saç boyama setinde mutlaka yer alması gerekenler neler?
Rengi açılmış saçın bakımı nasıl olmalı?
Rengi açılmış saçın bakımı nasıl olmalı?
Boyalı saçlar için şampuan ve bakım önerimiz
Boyalı saçlar için şampuan ve bakım önerimiz
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
90'lar Makyajı Nasıl Yapılır?