Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç rengini korumanın 5 kuralı

Çok sevdiğin saç rengini korumanın 5 kuralını açıklıyoruz.

Saçlarımızı boyatmadan önce günlerce düşünürüz, hangi renge boyasak bize daha çok yakışır, hangi renkle daha enerjik gözükebiliriz? Bu kadar sorunun arasından çıkıp kuaför koltuğuna oturduğumuzda ise dünyalar bizim olur! Değişim başlar ve o gün her şey çok güzeldir. Saç rengimizi herkes beğenir, iş yerinde ve okulda övgüler alırız. Maalesef bu güzel günler sadece birkaç hafta sürüyor. Daha sonra saçlarımızın rengi solmaya, ilk günkü parlaklığını yitirmeye başlıyor. İşte senin için harika bir rehber! Saç rengini uzun süre korumanın 5 kuralını açılıyoruz.

Temiz saça boya uygulamasın

Bilinenin aksine, yağlı saça boya uygulaması yapmak saç rengini uzun süre koruyamamaya sebep olur. Kuaförler genellikle kirli saça boya uygulamayı seviyor ama bunu pek abartmamalısın. En fazla bir gün önce yıkadığın saçlarla saçını boyatabilirsin. Daha fazlası, boyanın saç teline nüfuz etmemesine sebep olur.

Nem desteği

Saç bakımını, saçlarını boyattıktan sonra değil, öncesinde de yapmalısın. Saçlarını boyatmadan 3 gün önce saçlarına yoğun bir nem takviyesi yapmalısın. Bunun için saç kremi veya maske kullanabilirsin. Saç boyası, nemini almış saçta daha uzun süre parlaklığını korur.

Saçlarını güneşten koru

Yaz boyunca, sadece cildini değil saçlarını da güneşten korumalısın. UV ışınları saçlarının renginin solmasına ve kurumasına neden olabilir. Bu yüzden, güneşte saçların için mutlaka güneş koruyucu sprey ve şapka kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Klordan uzak dur

Yazın havuzdan çıkmak ne kadar zor olsa da, klorun saçlarımıza ne kadar zarar verdiğini unutma. Havuz keyfini bozmak istemeyiz ama bone kullanmayı ihmal etmemelisin.

Çok sıcak su kullanma

Duş alırken, sıcak su hem cildin için hem de saçların için zararlıdır. Saçlarının ve vücudunun neme ihtiyacı vardır. Sıcak su ise nem yerine sana kuruluk verir. Bu yüzden duş esnasında ılık su kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vitamino Color bakım maskesi
Vitamino Color bakım maskesi
( Maske )
Keşfet
Vitamino Color bakım sütü
Vitamino Color bakım sütü
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Vitamino Color Saç Kremi
Vitamino Color Saç Kremi
( Bakım )
Keşfet
Vitamino Color  şampuan
Vitamino Color şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
Dip beyazların mı var? Hayatını kolaylaştıracak ürünü açıklıyoruz!
​Bundan böyle dip boyanın geldiğini kimse anlamayacak!
Dip boyamız gelmişken hazırlıksız yakalandığımız 5 beklenmedik an!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör