Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saç rengini uzun süre korumanın sırlarını keşfet

Bu önerilerimizle saç rengin ilk günkü gibi parlak olabilir!

Saçlarımızı yeni boyattığımızda hissettiğimiz özgüvenin yerini başka hiçbir şey dolduramaz. Bu duyguyu ise uzun süre hissetmek istiyoruz! Çünkü eğer saçlarımıza doğru bakımı uygulamıyorsak, boyalı saçlarımız kısa sürede canlılığını yitiriyor ve solgun görünmeye başlıyor. Aşağıdaki adımları bakım rutinine ekleyerek, saç rengini çok daha uzun süre koruyabilirsin.

Doğru ürünlere yatırım yap

Şampuanın ve saç kremin, saç renginin en yakın arkadaşı ya da düşmanı olabilir. Saç renginin akıp gitmediğinden emin olmak için, saçlarına uygun bir şampuan ve krem seçmelisin. Boyalı saçlarının rengini korumak istediğimizden, boyalı saçlara özel şampuan ve saç kremleri tercih etmeni öneriyoruz. Yine haftada bir saçlarına saç maskesi yaparak, saç renginin ömrünün uzamasını sağlayabilirsin.

Islak saçlarına özen göster

Saçların ıslakken hassastır, bu nedenle saçlarının hem rengini korumak hem kırılmasının önlemek için şampuan ve krem uygularken nazik davranmalısın. Yine saç renginin kalıcılığını sağlamak için saçlarını ılık veya soğuk suyla durulamayı tercih et. Kurularken ise, saçlarına, yine oldukça nazik davranmalısın.

Akıllıca şekillendir

Saçlarını kuruturken, saçlarına çok fazla ısı uygulamamaya dikkat et. Saçlarını hafif nemli bırakmak saç uçlarının kurumamasına ve saçlarının elektriklenmemesine yardımcı olacaktır. Saçlarını şekillendirdikten sonra, ekstra parlaklık için saç bakım yağını saç uçlarına uygulamayı dene.

Saçlarını korumaya al

UV ışınları saç rengine en çok zarar veren faktörlerden biri. Saçlarını UV filtresi içeren saç bakım ürünleri ile korumaya al. Haftada bir derinlemesine besleyen bir saç maskesi yardımıyla nem desteği sağla. Ayrıca saçlarını güneşe direkt temastan kaçınmanı ve havuz suyundan uzak tutmanı öneririz. Klor saç rengini direk olarak etkiler ve hatta saç renginin yeşile dönmesine neden olur. Yüzmek istediğin zamanlarda saçlarını korumak için bone kullan.

Rötuşlar yap

Saçlarını düzenli aralıklarla boya. Saç renginin ilk günkü görüntüsünü korumak için 4 ila 6 haftada bir saç diplerini boyamanı öneriyoruz. Diplerini boyarken boyayı hafifçe saç uçlarına doğru da tarayarak saçlarına dengeli ve canlı bir görünüm kazandır.


Photo credit:istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Colorvive Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
Excellence Intense Saç Boyası 6.13 Mocha Kahve
Excellence Intense Saç Boyası 6.13 Mocha Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Intense Saç Boyası 5.3 Sıcak Çikolata
Excellence Intense Saç Boyası 5.3 Sıcak Çikolata
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Color Naturals Saç Boyası 6.34 Altın Kumral
Garnier Color Naturals Saç Boyası 6.34 Altın Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
2018 ilkbahar/yaz sezonunun en trend saç renkleri
Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun?
Yoğun kadınların rehberi: Koşuşturmada bile kusursuz görünmenin yolları!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör