04/10/2016
Saç Sırları
360 38

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Ece Y.
​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? ​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç serumları, saçın derinlemesine beslenmesini, güçlenmesini ve kökten uca onarılmasını sağlayan, saç bakımındaki en önemli ve güçlü silahlarımızdan biri! Özellikle saç dökülmesini hedefleyen, saç yapılandırıcı, yoğunluk sağlayıcı özellikteki saç bakım serumları sayesinde saçlarının hiç olmadığı kadar bakımlı, sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Şimdi, saç serumları hakkında her şeyi öğrenmeye hazır mısın?

Saç serumu ne işe yarar?

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Saç serumları, özellikle son dönemde çok sık kullanılıyor ve birçok saç ihtiyacına cevap oluyor. Ancak saç çıkaran serum, saç uzatan serum gibi piyasada bir sürü serum bulunuyor. Tabii ki önemli olan, senin saç ihtiyacına uygun saç serumunu bulup, doğru şekilde uygulamak.

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 1

Saç bakım serumlarının içerikleri ve formülleri diğer saç bakım ürünlerinden daha yoğun olduğu için bu formülleri sayesinde saça doğrudan etki ederek saç tellerine işleyebiliyor. Böylece saçının ihtiyacı olan besini saç tellerin direkt olarak alabiliyor ve saçların besine doyuyor.

Özellikle gece bakımı için kullanılan saç serumları, saçı bir sonraki güne hazırlamak için ideal! Saçlarının sabah uyandığında mükemmel görünmesini, kolay şekil almasını sağlayan bu serumlar son zamanlarda bizim favorimiz ve elimizden düşürmüyoruz! :)

Saç serumu önerileri

Kérastase Nutritive Magic Night Serum

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 2

Saç serumu önerilerimizden ilki, yeni keşfettiğimiz Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum. Bu saç serumunu kullananlardan olarak kuru saçlar için çok faydalı olduğunu söylemeliyiz. E vitamini içeren formülüyle sen uykudayken 8 saat boyunca saçlarını besler. Hem de jel krem yapısı sayesinde saçları ağırlaştırmadan besliyor. Güzellik uykusu dedikleri bu olsa gerek! :)

Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum'u aşağıya tıklayarak, danışman Kérastase kuaför salonlarında bulabilirsin.

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 3

Bu serum nasıl kullanılır: Magic Night Serum’u saçlarının uzunluğuna ve gürlüğüne göre 2-4 pompa kadar saçının boy ve uçlarına uygulayabilirsin. Hem kuru, hem de ıslak saçlarına uygulayabiliyorsun. Eğer saçların ıslakken uygulayacaksan saçındaki nemi havluyla aldığından emin olmanı öneririz.

Kérastase Blond Absolu Sérum Cicanuit

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 4

Kérastase Blond Absolu serisinin gece bakım serumu olduğunu duymuş muydun? Yeni çıkan bu serum, saç rengi açma işlemleri sonrasında hassaslaşan saç tellerini derinlemesine güçlendiriyor, nemlendiriyor. Besleyici Hyaluronik Asit içeriği ile gece boyunca işlem görmüş saçlardaki hasarı onarıyor. Böylece sarı saçlarımız çok daha sağlıklı, bakımlı görünüyor.

Kérastase Blond Absolu Serum Cicanuit'yi aşağıda bulabilirsin.

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 5
Kérastase Blond Absolu Sérum Cicanuit
( Serum )
Hemen Al

Kérastase Genesis Serum

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 7

Saç dökülmesi karşıtı serumlar, dökülmeyi önlemenin en önemli adımlarından biri. Günlük olarak kullanıma uygun, saç dökülmesini önleyici ve güçlendirici Kérastase Genesis Serum Anti-Chute Fortifiant, içeriği sayesinde saç dökülmesini en aza indiriyor. Bu jel serumu kuru veya havlu ile nemi alınmış saç derimize, 4 doz olarak uyguluyoruz. Ardından hafifçe masaj yaparak uyguluyoruz. Böylece saçlarımız dökülmelere karşı daha dirençli oluyor, kökten uca güçleniyor. 

Kérastase Resistance Serum Extentioniste

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 8

Amacın saçının sağlıklı şekilde uzamasıysa sana önerimiz Kérastase Resistance Serum Extentioniste. Saç köklerinin sağlıklı ve güçlü uzaması için geliştirilmiş bu durulanmayan serum, saç köklerini sağlamlaştırır ve sağlıklı saç derisini destekler. Yağlı bir his bırakmayan formülü, saç derisini çevresel faktörlere karşı korurken canlandıran, özel olarak geliştirilmiş seramidlerden oluşur.

Kérastase Resistance Serum Extentioniste'i aşağıda bulabilirsin.

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 9
Kérastase Resistance Extentioniste Serum
( Serum )
Hemen Al

Bu serum nasıl kullanılır: Bu serum, şampuan sonrası havlu ile fazla nemli alınmış saç derisine uygulanıyor. Durulama gerektirmiyor ve saç derisine bölüm bölüm uygulayıp nazikçe masaj yaparak, haftada 3 defa uygulanıyor. İnce telli saçlar için 2 pipet, kalın telli saçlar için 4 pipet serum kullanılabiliyor.

Sana uygun saç serumunu nasıl bulabilirsin?

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 11

Her saç sorununa ve tipine uygun saç bakım serumları vardır. Saçların seyrekse ve dökülme problemi yaşıyorsan, yoğunlaştırıcı ya da dökülme karşıtı serumları, saçını sık sık ısıyla şekillendirdiğin için önlem almak istiyorsan yapılandırıcı özellikteki saç serumlarını kullanmanı öneririz.

Saç serumu nasıl kullanılır?

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 12

1.Saçının arkasına uygula

Saç serumunu ilk önce saçlarının arka kısmının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Serumu avucunda ısıttıktan sonra hemen saçının ön kısımlarına dağıtmak yerine arka tarafa iyice yedirerek saçının her yerine eşit şekilde dağılmasını sağlayabilirsin.

2.İhtiyacın varsa daha fazlasını uygula

Eğer saçının daha fazla saç serumuna ihtiyacı olduğunu ve hala kuru göründüğünü düşünüyorsan 1-2 damla daha serum uygulayabilirsin.
​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 13

3.En son ön kısma uygula

Saç bakım serumunu saçının arka kısımlarına uyguladıktan sonra en son ön kısımlara uygulamanı öneririz. Böylece saçlarına serumu çok fazla uygulasan bile saçının arka kısmından başladığın için belli olmaz.

Saç bakım serumu kullanmanın farklı yolları

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 14

Saç bakım serumlarını banyo sonrasında, şekillendirmeden önce kullanabileceğin gibi banyo öncesinde de kullanabilirsin. Mesela banyoda saçlarını yıkamadan önce saç serumu uyguladığında banyo sonrasında elektriklenme sorununu önleyebilirsin. Saçlarını hafif nemlendirip, serumu uygula ve ütülediğin, sıcak bir havluya saçlarını sarıp bir süre bekle ve farkı gör!

Saç serumu kullanmanın bir başka yolu ise ıslak saça uygulamak. Saçlarını şampuanlayıp, bakım kremi uyguladıktan sonra saç serumunu uygula ve sonrasında vücudunu temizleyene kadar saçında kalmasını sağla.

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar? - 15

Bir de saç serumunu saçlarını şekillendirmeden önce uygulama seçeneğin var. Saçlarını ısıyla şekillendirmeden önce uygularsan ısıdan korunmasını, nemli saçını taramadan önce uygularsan daha kolay şekilde taramayı sağlayabilirsin.

Tabii saç serumu kullanmanın bir başka yolu daha var; saç serumunu gece uygulamak! Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum’u ya da sarı saçlara sahipsen Kérastase Blond Absolu Sérum Cicanuit'yi gece yatmadan önce saçının uç ve boylarına uyguluyorsun ve saçların uyandığında harika görünüyor! :)

Photo credit: Pixel Formula, Getty Images

Paylaş

​Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Resistance Extentioniste Serum
Kérastase Resistance Extentioniste Serum
( Serum )
Keşfet
Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum
Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum
( Serum )
Keşfet
Kérastase Genesis Saç Serumu
Kérastase Genesis Saç Serumu
( Serum )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Sérum Cicanuit
Kérastase Blond Absolu Sérum Cicanuit
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Avokadonun saça faydaları nelerdir?
Avokadonun saça faydaları nelerdir?
L'Oréal Professionnel Mythic Oil'i Deniyoruz!
L'Oréal Professionnel Mythic Oil'i Deniyoruz!
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Sarımsağın saça faydası var mı? Sarımsak saç çıkarır mı?
Sarımsağın saça faydası var mı? Sarımsak saç çıkarır mı?
Tümünü Gör
Kırmızı saç boyası hakkında bilmen gereken her şey!
Kırmızı saç boyası hakkında bilmen gereken her şey!
PRP saç tedavisi hakkında bilinmesi gereken her şey!
PRP saç tedavisi hakkında bilinmesi gereken her şey!
Avokadonun saça faydaları nelerdir?
Avokadonun saça faydaları nelerdir?
Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları
Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj Trendi: Skinimalism Nedir?