Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç Sırları.com araştırıyor: Köpüksüz şampuan nedir?

Köpüksüz şampuanlar hakkında her şey bu yazımızda!

Güzellik dünyasında her gün bir başka yenilikle karşılaşıyoruz. Son dönemde de yeni saç bakım ürünlerinden köpüksüz şampuanları sık sık duymaya başladık. Saçını köpüksüz yıkamak sana da ilginç geliyor değil mi? Henüz ülkemizde köpüksüz şampuanlar olmasa da Saç Sırları.com editörleri olarak bu yeni saç bakım şampuanlarını hemen araştırdık. Öğrendiklerimiz ise bizi gerçekten çok şaşırttı! İşte köpüksüz şampuanlar hakkında öğrendiklerimiz!

Nedir bu köpüksüz şampuan?

Şampuanlar suyla temas ettiklerinde köpürürler ve bu köpükle saç derisini ve saçı temizlerler. Senin de tahmin ettiğin gibi köpüksüz şampuanlar, saçı temizlerken köpürmüyorlar.

Ancak bu tabii ki köpüksüz şampuanların saçını temizlemediği anlamına gelmiyor! Köpüksüz şampuanlar saçı hem “nazikçe” temizliyor, hem bakım yapıyor, hem de besliyor! Özellikle de saçlarındaki kuruluktan şikâyetçi olanlar bizce ideal tercihlerden.

Köpüksüz şampuanın saça faydaları neler?

Köpüksüz şampuanlar demin de bahsettiğimiz gibi kuru, bakıma ihtiyaç duyan saçlar için en doğru çözümlerden. “Saçlarım çok kuru, cansız görünüyor” diye yakınıyorsan saçlarını köpürmeyen şampuanlara emanet edebilirsin çünkü bu şampuanlar saçı nazikçe, yumuşak şekilde temizleyip besliyor.

Bu şampuanların içeriği sayesinde köpük oluşturmayan formülü saçın doğal yapısına zarar vermeden, kurutmadan kirden arındırıyor. Saçlar nazikçe temizlendiği için daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanıyor. Aynı zamanda saça bakım yaptığı için saçların parlayıp, yumuşacık oluyor!

Köpüksüz şampuan kimler için uygun?

Peki, köpüksüz şampuanlar hangi saçlara uygun? Köpüksüz şampuanlar bakıma ihtiyaç duyan kuru, yıpranmış ve boyalı saçlar için uygundur. Kuru, boyalı ve yıpranmış saçlar hassaslaşmış yapıda oldukları için yumuşak şekilde temizleyip, beslemek gerekir. İşte köpüksüz şampuanlar da bu noktada devreye giriyor ve saçı nazikçe arındırıyor, temizliyor. 

Köpüksüz şampuanlar gerçekten işe yarıyor mu?

Çoğumuz saçlarımızı yıkarken bol bol şampuan kullanıp, iyice köpürtmeye çalışıyoruz (itiraf ediyoruz köpüksüz şampuanları araştırmadan önce biz de böyle yapıyorduk!). Kabul edelim; böyle yaparak saçlarımızın daha iyi temizlendiğini düşünüyoruz.

Ancak araştırdığımızda fark ettik ki şampuan köpürmese de saç gayet iyi temizleniyor, kirden arınıyor. Tabii köpüksüz şampuanlar bunu yaparken saça ve saç derisine çok nazik davranıyor. Yani köpüksüz şampuanlar saçı gerçekten arındırıp, temizliyor.

 Saç bakımı rutinimize köpüksüz şampuanlar girdi bile! Yepyeni Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan ile bakıma ihtiyaç duyan boyalı, kuru, yıpranmış saçlara artık tek bir adımda bakım yapabileceğiz! Köpürmeyen formülüyle saçlarımız nazikçe temizlenip yumuşacık olacak! Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan'ı sen de hemen denemeye ne dersin?

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Vegan saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Saçlarını Bahara Uyandır: Kérastase'ın Sana Özel Bir Sürprizi Var!
3 adımda açıcı ile yıpranan saçlarını hayata bağla!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Mezuniyet Makyajını Kendi Yapacaklara Tavsiyeler