Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç Sırları.com editörleri öneriyor: Saç dökülmesine karşı favori bakım ürünlerimiz

İşte dökülme karşıtı favori ürünlerimiz!

Saç dökülmesi söz konusu olduğunda hepimizde akan sular duruyor çünkü saçlarımızı kaybetmekten hiç hoşlanmıyoruz! Saç Sırları.com editörleri olarak biz de saçlarımıza gözümüz gibi bakarak saç dökülmesini önlemeye çalışıyoruz. Peki, bizim saç dökülmesine karşı kullandığımız saç bakım ürünlerini öğrenmek ister misin? İşte favori ürünlerimiz!

Şampuan konusundaki favorimiz:

Saç dökülmesi karşıtı şampuan konusunda son birkaç senedir favorilerimizden olan şampuan, Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Bakım Şampuanı. Arginine’in saçlarımıza etkilerini araştırdıktan sonra hemen kullanmaya başladığımız bu şampuan saç bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden! Arginine saçları güçlendiriyor, dökülmelere karşı saçı güçlendiriyor ve koparak dökülmeleri engelliyor. 

Özellikle mevsim geçişlerine bağlı saçlarında çok fazla dökülme, zayıflama, koparak dökülme varsa bu bakım şampuanı senin için ideal diyebiliriz.

Biz nasıl kullanıyoruz: Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Bakım Şampuanı’nı kullanırken saç derimize, yuvarlak hareketlerle masaj yapıyoruz ve mutlaka ılık suyla durulamaya özen gösteriyoruz. Bu şampuanı kullanmaya başlayınca saçlarının güçlendiğini, dökülmelere karşı saçlarının daha dirençli olmaya başladığını hissedebilirsin. Ayrıca saçlarını topladığında, taradığında oluşan koparak dökülmelerin azaldığını da hissedebilirsin. 

Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Bakım Şampuanı'nı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Saç maskesi konusundaki favorimiz:

Dermo-kozmetik ürünleri de bakım rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden. Vichy’nin yeni çıkan, saçı yoğunlaştıran ve daha gür saçlara kavuşmamızı sağlayan Densi-Solutions serisine ise bayıldık! Hatta tüm seriyi incelediğimiz yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Densi-Solutions Saçı Dolgunlaştırıcı Saç Maskesi ise saçlarımızı ağırlaştırmadan beslemesi, güçlendirmesi ve nemlendirmesi açısından favorimiz!

Biz nasıl kullanıyoruz: Saçlarımızın uç ve boylarına maskeyi, parmaklarımızla nazikçe tarayarak uyguluyoruz ve 1 dakika kadar bekleyip duruluyoruz. Bu maskeyi her kullandıktan sonra saçlarımızın kolayca tarandığını hissedebiliyoruz. Aynı zamanda saç uçlarında oluşan kırılarak dökülmeleri önlediğini de söylemeden geçmeyelim.

Vichy Dercos Densi-Solutions Saç Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

Vichy Dercos Densi-Solutions Saç Kremi
Vichy Dercos Densi-Solutions Saç Maskesi
( Saç Maskesi )
Keşfet

Serum konusundaki favorimiz:

Saç tellerinin zayıf ve güçsüz olması, saçlarının seyrelmesi en büyük saç sorunlarındansa, saç bakım serumlarından yardım almalısın. İşte bizim bu konudaki favorimiz ise L’Oréal Professionnel Serioxyl serumlar. Serioxyl Denser Hair saçın yoğun olmasını, Serioxyl Thicker Hair ise saçın daha kalın telli olabilmesini sağlar. Her iki serumun sırrı ise saç köklerini uyandırarak saç yoğunluğunun arttırılmasına yardımcı olan Stemoxydine içermesi. 

Biz nasıl kullanıyoruz: Serumu saç köklerimize etki edebilmesi için banyodan önce tüm saç derimize uygulayıp bir süre bekliyoruz. Ardından saçlarımızı yıkıyoruz. Serioxyl Denser Hair ile saç yoğunluğumuz çok daha fazla arttı, Thicker Hair ile de ince telli saçlarımız kalınlaştı ve daha güçlü oldu. 

Durulanmayan bakım konusundaki favorimiz:

En istemediğimiz şey saçlarımızın dökülme nedeniyle seyrek görünmesi… Ama saçlarımıza anında dolgunluk sağlayan, durulanmayan Kérastase Densifique Densimorphose köpük bakım ile gözle görülür bir dolgunluk sağlayabiliyoruz.

Biz nasıl kullanıyoruz: Yıkanmış ve havluyla nemi alınmış saçlarımıza portakal büyüklüğünde köpüğü uyguluyoruz. Ardından köpüğü tarakla dağıtıyoruz. Durulamaya gerek olmadığı için saçlarımızı şekillendirirken uygulayabiliyoruz. 

Köpük dokusunu çok sevdiğimiz bu ürün sayesinde saçlarımız daha gür ve dolgun görünüyor. Hatta her gün kullanıyoruz diyebiliriz! 


Photo credit: Getty Images.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Serioxyl Thicker Hair Serum - Dolgunluk arttırıcı
Serioxyl Thicker Hair Serum - Dolgunluk arttırıcı
( Saç Seyrelmesi Karşıtı Bakım )
Keşfet
Densifique Densimorphose Köpük Bakım
Densifique Densimorphose Köpük Bakım
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Mevsim geçişlerinde saçlarımız neden dökülür?
Saç Dökülmesini Kişnişin Doğal Gücü ile Önle!
Tümünü Gör
Cesur sarışınları buraya alalım! Sarı saç bakımında doğru ürünleri mi kullanıyorsun?
Evde saç boyama sonrasında yapman gerekenleri açıklıyoruz!
Evde saç bakımı yapanlara özel test: Hangi içeriklere sahip saç bakım ürünlerini kullanmalısın?
Sarışınlar buraya! Bu testle senin yüzde kaç sarışın olduğunu söylüyoruz?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Test: Makyaj Stiline Göre Hangi L'Oréal Paris Ürününü Kullanmalısın?