Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!

Kérastase’ın sarışınlara özel yepyeni saç bakım serisi Blond Absolu’ya biraz daha yakından bakmaya var mısın?

Her saç rengi özen ister ancak hepimizin bildiği gibi sarı saç birazcık daha fazla özen istiyor. Sarı saç rengi, çok havalı, çok iddialı ve cesaret isteyen bir saç rengi. Eğer sen de cesur davranıp saçlarını sarı tonlarından birine boyattıysan tam sana göre bir bakım önerimiz var! :)

Kérastase Blond Absolu saç bakım serisini sana özel inceledik. Bizimle beraber keşfetmeye hazır mısın?

Sarı saçlara özel bakım: Blond Absolu!

Kabul edelim, koyu saç rengine sahip çoğu kadının hayali sarı saçlardır! Sen de saçların koyu tonlardayken, bir cesaret sarışın olduysan, saçlarını son dönemin trendlerinden platin sarısına, soğuk sarı tonlarına boyattıysan saç renginde istenmeyen turuncumsu, kızılımsı yansımalar ortaya çıkmış olabilir.

Saç renginin soğuk yansımalarını ortaya çıkartabilmek için saç renginin nötrlenmesi gerekir. İşte Blond Absolu da tam bunun için var! :) Düzenli kullanıldığında mor şampuanıyla turuncu ve sarı yansımaları gözle görülür şekilde, kalıcı olarak engelleyebiliyor. Mor şampuanın içerisinde, adından anlaşıldığı gibi mor pigmentler bulunuyor. Bu pigmentler saç rengindeki soğuk yansımaları açığa çıkartıyor.

Kérastase Blond Absolu Ultra-Violet Saç Banyosu’nu aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet

Mor maskeyle bakım!

Aslında bu mor pigmentler yalnızca Blond Absolu’nun mor şampuanında bulunmuyor. Biz de incelediğimizde çok şaşırdık ama bakım serisinin saç maskesi de mor renkte! Mor maske de mor şampuanı gibi saç rengini düzenlerken saça bakım yapıyor. Saç renginin parlaklığını, yumuşaklığını arttırıyor.

Hatta serinin diğer saç bakım ürünleri de, çok açık pastel lila renginde! Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğün gibi mor şampuan ve mor maskenin rengi gerçekten de mor! :) Saç bakım sütünün rengi ise açık lila. Ayrıca genelde mor şampuanların pek de hoş kokuları olmadığı zannedilse de Blond Absolu saç bakım serisi de diğer Kérastase saç bakım serilerinde olduğu gibi çok hoş kokulara sahip.

İşlem gören sarı saçlara özel dokunuş!

Saçların açma işlemleri, kimyasallar nedeniyle çok fazla kurumuş, sertleşmiş, matlaşmış olabilir. Hatta şu anda saçlarına dokunmak bile istemiyor olabilirsin. Blond Absolu, bu açma işlemlerinden dolayı zarar görmüş saçlarını onarıcı özelliğe de sahip.

Kérastase Blond Absolu Bain Lumiére Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet

Saçı besleyen ve onaran Hyaluronik Asit, Edelweiss bitkisi özleri içeriyor. Bu iki içerik de zarar gören saç tellerini dipten uca besliyor ve onarıyor. Yani saç rengi düzenlenirken, bir yanda da hasar gören saçlar onarılıyor.

Blond Absolu nasıl kullanılıyor?

Gelelim tüm Blond Absolu saç bakım serisinin nasıl kullanıldığına!

İlk adım: Saç banyosu

İçerisinde mor ve mavi pigmentler bulunan Ultra-Violet Saç Banyosu’nu kullanmadan önce saçlarını güzelce nemlendir. Sonrasında da suyla birlikte, parmak uçlarınla saç derine masaj yaparak saç banyosunu dağıt. 2-3 dakika kadar saçlarında bekletip güzelce durula. 

Saç rengini nötrlemek için Ultra-Violet Saç Banyosu’nu haftada bir kullanmanı öneririz. Diğer günlerde ise saçlarını parlaklık veren Bain Lumiére Saç Banyosu ile yıkamanı öneriyoruz. Hatta saç rengin istediğin soğuk yansımalara kavuştuğunda bakıma mor maskesini haftada bir kullanarak devam edebilirsin.

İkinci adım: Mor maske

İçerisinde mor pigmentler bulunan Ultra-Violet Saç Maskesi’ni, nam-ı diğer mor maskeyi saçlarına uygulamadan önce saçlarındaki nemi havluyla almanı öneririz. Ardından saçının sadece uç ve boylarına uygulamalısın. Eğer saç rengin çok yoğun bir nötralizasyon gerektirmiyorsa 5 dakika, saç rengin çok güçlü bir nötralizasyon gerektiriyorsa da 10 dakikaya kadar bekletebilirsin. Son olarak da saçlarını iyice durulamalısın.

Üçüncü adım: Saç bakım sütü

Cicaflash Saç Bakım Sütü’nden fındık büyüklüğünde avucuna alıp, saç banyosu sonrasında, havluyla nemini aldığın saçlarına uygulayabilirsin. Saç bakım sütünü, sadece saçının uç ve boylarına uygulayıp, 2-3 dakika beklettikten sonra iyice durulamalısın.

Dördüncü adım: Saç bakım serumu

Cicaplasme Serum, durulamaya gerek olmadığı için banyo sonrasında nemli saçlara ya da saçlar kuruyken uygulanabiliyor. Saçlarının yoğunluğuna ve kalınlığına göre 2-4 pompa serumu saçlarının uçlarına uygula. Ardından tarak yardımıyla saçının boylarına dağıtabilirsin. Saçları 230 derece ısıya kadar koruduğu için fön, düzleştirici, maşa gibi işlemlerden önce kullanarak saç rengini ve saçlarını koruma altına alabilirsin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Hint yağının saça faydaları: Hızlı saç uzatmaya etkisi nedir?
Yepyeni Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı İnceledik!
Hangi Vichy şampuan sana uygun?
Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Argan Yağı ve Cilde Olan Faydaları Hakkında Bilmen Gereken 5 Şey