19/02/2019
Saç Sırları
360 38

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!

Ece Y.
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Her saç rengi özen ister ancak hepimizin bildiği gibi sarı saç birazcık daha fazla özen istiyor. Sarı saç rengi, çok havalı, çok iddialı ve cesaret isteyen bir saç rengi. Eğer sen de cesur davranıp saçlarını sarı tonlarından birine boyattıysan tam sana göre bir bakım önerimiz var: Kérastase Blond Absolu saç bakım serisi! Tabii ki bu bakımı incelemezsek olmazdı. Hatta yepyeni, rengi açılmış, işlemlerden zarar görmüş saçlara özel Blond Absolu CicaExtreme serisini de inceledik. 

Şimdi, bu ürünleri bizimle beraber keşfetmeye hazır mısın?

Blond Absolu ürünlerini nerede bulabilirsin?

Öncelikle Blond Absolu serisi Kérastase danışman kuaför salonlarında bulunduğunu söyleyelim. Hatta hemen denemek istersen aşağıya tıklayıp sana en yakın danışman Kérastase kuaför salonuna ulaşabilirsin!

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!

Yeni Kérastase Blond Absolu CicaExtreme serisi!

Kérastase Blond Absolu serisine çok özel ürünler eklendiğini biliyor muydun? İşlem görmüş, saç açma işlemi sonrasında yıpranmış saçlara özel Blond Absolu CicaExtreme serisi, işlemler sonrasında saçlarının güçlenmesini, nemlenmesini sağlamak için ideal bakım! Bu yepyeni ürünlerle artık işlem gören saçlarımızı kurtarmamız çok daha kolay olacak.Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 1

Özellikle renk açma işleminden sonra saçlarımız hassaslaştığı için derinlemesine nemlenmeye, bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle kullandığımız tüm saç bakım ürünlerinin nemlendirici özellikte olmasına dikkat etmeliyiz. Kérastase Blond Absolu Cicaextreme serisinin saç banyosu, saç maskesi ve bakım yağı tam da aradığımız özelliklere sahip bakım. Kremsi yapıdaki, ultra nemlendirici etkili saç banyosu, hassas saçlarımızı nazikçe temizlerken nemlendiriyor.

Kérastase Blond Absolu Le Bain CicaExtreme'i aşağıda bulabilirsin.

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 2
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Keşfet

Yoğun nemlendirme sağlayan Blond Absolu Masque Cicaextreme, saç tellerinde saç açma işlemi sırasında oluşan açık gözenekleri onarıyor, işlemler sonrasında kırılganlaşan saçlarımızı besliyor, nemlendiriyor.

Anında nemlendirme, yumuşak bir his ve parlak sarı saç rengi için ise Blond Absolu Huile Cicaextreme ile saçlarımıza özel bir dokunuş sağlayabiliyoruz. Bu bakım yağı ile saçlarının ne kadar yumuşacık olduğuna inanamayabilirsin!

Yeni Kérastase Blond Absolu Gece Serumu!

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 4

Blond Absolu serisine harika bir ürün daha eklendi: Blond Absolu Serum Cicanuit gece bakım serumu. Geceleri, işlemler sonrasında hassaslaşan saç tellerini derinlemesine güçlendirmek, nemlendirmek için ideal zamandır. Kérastase Blond Absolu Serum Cicanuit gece bakım serumu da, Hyaluronik Asit içeriği ile gece boyunca işlem görmüş saçlardaki hasarı onarıyor, hassas saç tellerini güçlendirip nemlendiriyor. Böylece daha sağlıklı görünen sarı saçlarımızla güne başlayabiliyoruz!

Kérastase Blond Absolu Serum Cicanuit'i aşağıda bulabilirsin.

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 5
Kérastase Blond Absolu Sérum Cicanuit
( Serum )
Keşfet

Sarı saçlara özel bakım: Blond Absolu!

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 7

Kabul edelim, koyu saç rengine sahip çoğu kadının hayali sarı saçlardır! Sen de saçların koyu tonlardayken, bir cesaret sarışın olduysan, saçlarını son dönemin trendlerinden platin sarısına, soğuk sarı tonlarına boyattıysan saç renginde istenmeyen turuncumsu, kızılımsı yansımalar ortaya çıkmış olabilir.

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 8

Saç renginin soğuk yansımalarını ortaya çıkartabilmek için saç renginin nötrlenmesi gerekir. İşte Blond Absolu da tam bunun için var! :) Düzenli kullanıldığında mor şampuanıyla turuncu ve sarı yansımaları gözle görülür şekilde, kalıcı olarak engelleyebiliyor.

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 9

Mor şampuanın içerisinde, adından anlaşıldığı gibi mor pigmentler bulunuyor. Bu pigmentler saç rengindeki soğuk yansımaları açığa çıkartıyor. Aslında bu mor pigmentler yalnızca Blond Absolu’nun mor şampuanında bulunmuyor. Biz de incelediğimizde çok şaşırdık ama bakım serisinin saç maskesi de mor renkte! Mor maske de mor şampuanı gibi saç rengini düzenlerken saça bakım yapıyor. Saç renginin parlaklığını, yumuşaklığını arttırıyor.

Mor maskeyle bakım!

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 10

Hatta serinin diğer saç bakım ürünleri de, çok açık pastel lila renginde! Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğün gibi mor şampuan ve mor maskenin rengi gerçekten de mor! :) Saç bakım sütünün rengi ise açık lila. Ayrıca genelde mor şampuanların pek de hoş kokuları olmadığı zannedilse de Blond Absolu saç bakım serisi de diğer Kérastase saç bakım serilerinde olduğu gibi çok hoş kokulara sahip.

İşlem gören sarı saçlara özel dokunuş!

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 11

Saçların açma işlemleri, kimyasallar nedeniyle çok fazla kurumuş, sertleşmiş, matlaşmış olabilir. Hatta şu anda saçlarına dokunmak bile istemiyor olabilirsin. Blond Absolu, bu açma işlemlerinden dolayı zarar görmüş saçlarını onarıcı özelliğe de sahip.

Saçı besleyen ve onaran Hyaluronik Asit, Edelweiss bitkisi özleri içeriyor. Bu iki içerik de zarar gören saç tellerini dipten uca besliyor ve onarıyor. Yani saç rengi düzenlenirken, bir yanda da hasar gören saçlar onarılıyor.

Blond Absolu nasıl kullanılıyor?

Gelelim tüm Blond Absolu saç bakım serisinin nasıl kullanıldığına!

İlk adım: Saç banyosu

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 12

İçerisinde mor ve mavi pigmentler bulunan Ultra-Violet Saç Banyosu’nu kullanmadan önce saçlarını güzelce nemlendir. Sonrasında da suyla birlikte, parmak uçlarınla saç derine masaj yaparak saç banyosunu dağıt. 2-3 dakika kadar saçlarında bekletip güzelce durula. 

Saç rengini nötrlemek için Ultra-Violet Saç Banyosu’nu haftada bir kullanmanı öneririz. Diğer günlerde ise saçlarını parlaklık veren Bain Lumiére Saç Banyosu ile yıkamanı öneriyoruz. Hatta saç rengin istediğin soğuk yansımalara kavuştuğunda bakıma mor maskesini haftada bir kullanarak devam edebilirsin.

İkinci adım: Mor maske

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 13

İçerisinde mor pigmentler bulunan Ultra-Violet Saç Maskesi’ni, nam-ı diğer mor maskeyi saçlarına uygulamadan önce saçlarındaki nemi havluyla almanı öneririz. Ardından saçının sadece uç ve boylarına uygulamalısın. Eğer saç rengin çok yoğun bir nötralizasyon gerektirmiyorsa 5 dakika, saç rengin çok güçlü bir nötralizasyon gerektiriyorsa da 10 dakikaya kadar bekletebilirsin. Son olarak da saçlarını iyice durulamalısın.

Üçüncü adım: Saç bakım sütü

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 14

Cicaflash Saç Bakım Sütü’nden fındık büyüklüğünde avucuna alıp, saç banyosu sonrasında, havluyla nemini aldığın saçlarına uygulayabilirsin. Saç bakım sütünü, sadece saçının uç ve boylarına uygulayıp, 2-3 dakika beklettikten sonra iyice durulamalısın.

Dördüncü adım: Saç bakım serumu

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 15

Cicaplasme Serum, durulamaya gerek olmadığı için banyo sonrasında nemli saçlara ya da saçlar kuruyken uygulanabiliyor. Saçlarının yoğunluğuna ve kalınlığına göre 2-4 pompa serumu saçlarının uçlarına uygula. Ardından tarak yardımıyla saçının boylarına dağıtabilirsin. Saçları 230 derece ısıya kadar koruduğu için fön, düzleştirici, maşa gibi işlemlerden önce kullanarak saç rengini ve saçlarını koruma altına alabilirsin.

Sarı saçlar mor şampuanı ne sıklıkta kullanmalı?

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 16

Eğer saç rengindeki sıcak yansımaların nötrlenmesini istiyorsan ve yüksek nötr etkisine ihtiyacın varsa mor şampuanı haftada 2 kez kullanabilirsin. Ancak çok yoğun nötr etkisine ihtiyacın yoksa haftada 1 kez kullanman yeterli olacaktır.
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu! - 17

Geri kalan günlerde de saçlarına parlaklık verecek bir şampuan kullanabilirsin. Sarı boyalı saçlar için şampuan olarak sana önerimiz Blond Absolu Bain Lumiére, sarı saç rengine parlaklık verirken saçları onarıyor. Bu şampuanı, mor şampuanını kullanmadığın günlerde uygulayabilirsin.

Paylaş

Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Masque Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Masque Cicaextreme
( Maske )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme
( Bakım Yağı )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Curl Expression Serisi!
Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Curl Expression Serisi!
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Saç Bakımında Asitler Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Vücut Makyajı İçin Gereken Tüm Ürünleri Seçtik!