Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saç tipine göre saç kremi seçme rehberi

Sana uygun saç kremi hangisi?

Güzellik marketlerinde bir sürü saç kremi görüyorsun, peki hangisi senin saç tipine göre? Şampuan seçimine gösterdiğin özeni saç kremine de göstermelisin. Saç kremi saçlarının yumuşamasına ve daha parlak görünmesine yardımcı olacağı gibi saçlarının yıpranmasını da önleyecektir. Bu nedenle saç tipine uygun saç kremi seçimi oldukça önemlidir. Şimdi ihtiyacını ve saç tipini belirle daha sonra sana uygun saç kremini bul. Saçlarındaki değişikliği fark edeceksin.

Kuru saçlar için

Eğer saç uçlarında kuruluk ve yıpranma varsa nemlendirici özelliği olan saç kremlerini kullanmalısın. Bu tarz kremler, saç uçlarına canlılık ve parlaklık verecektir. Eğer saç boylarında da kırılma görüyorsan kremi saç boylarına da sürebilirsin. Saç kremini durularken mutlaka ılık hatta soğuk su kullanmalısın. Çünkü sıcak su, saçlarının daha çok kurumasına neden olacaktır.

Yıpranmış saçlar için

Saçlarındaki yıpranmaları durdurmak ve onarmak istiyorsan saç kreminin yanında mutlaka saç maskesi de kullanmalısın. Hafta bir veya iki kere kullanacağın saç maskesi sayesinde saçlarındaki yıpranmaların azaldığına fark edeceksin. Saç kreminde ise onarmaya yönelik ürünleri tercih etmelisin.

Boyalı saçlar için

Saçlarını boyattıktan sonra rengini uzun süre parlak ve canlı görmek istiyorsan doğru saç kremi seçmelisin. Boyalı saçlar için üretilen saç kremleri sayesinde, saçlarının ilk günkü rengini koruyabilirsin. Bunların yanı sıra günlük saç bakım rutinine saç bakım yağlarını da eklemelisin.

Yağlı saçlar için

Eğer saçların çabuk yağlanmaya müsaitse, saç kremini sadece saç uçlarına uygulamalısın. Saç boylarına veya diplerine sürdüğün saç kremi saçlarının daha çok yağlanmasına neden olabilir. Normal saçlar için üretilen saç kremini saç uçlarına süre ve 2-3 dakika bekle. Ayrıca günlük saç bakımında kuru şampuan kullanarak yağlanan saçlarından kurtarabilirsin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vitamino Color Saç Kremi
Vitamino Color Saç Kremi
( Bakım )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Kırılma Karşıtı Saç Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Saç Kremi
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Multivitamin Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Multivitamin Saç Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör