Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saç uzatmaya karar verdiysen bu 10 maddeyi okumalısın!

Bir an önce saçların uzasın istiyorsan, önerilerimize kulak ver!

Bir anda saçlarını kısa kestirdin ve şimdi eski uzun saçlarını mı özlüyorsun? Kısa saçların rahatlığı ve pratikliği tartışılmaz ancak uzun saçların da albenisi inkâr edilemez! Eğer sen de Instagram'da, Pinterest'te sık sık karşılaştığın örgülü saç modellerine uzun uzun bakıp iç çekiyorsan ve bir an önce saçların uzasın istiyorsan, önerilerimize kulak ver!

1.Hint yağından faydalan

Hint yağı içeren saç bakım ürünleri bu dönemde senin favori saç bakım ürünlerinden olmalı. Bizim bu konudaki favorimiz ise yepyeni Elseve Dream Long saç bakım serisi! :) Saçı kökten uca, derinlemesine besleyen, saçların daha yumuşak ve parlak olmasını sağlayan bu bakım serisi, saçın daha hızlı uzamasına destek oluyor.

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

2.Vitaminlerin gücü

Saçların ne kadar güçlü olursa hem o kadar çabuk uzar, hem de kırıklar, cansızlık gibi sorunlar nedeniyle kestirmek zorunda kalmazsın. Saç vitaminlerinden faydalanarak kırık oluşumunun önüne geçebilir, saçlarını olası zararlara karşı koruma altına alabilirsin.

Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Hemen Al

Özellikle saçlarını uzatmaya çalıştığın bu dönemde, o kadar saç uzatmak için çabalamışken kestirmek istemezsin değil mi? Bu nedenle saçlarını güçlendirmek için çaba saf etmelisin. Saçlarını kırmadan, kolayca taramak ve aynı zamanda kırılmalara karşı önlem almak için Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi tam sana göre! Kremi saçlarının uç ve boylarına uygulayıp durula. Banyodan sonra saçların o kadar kolay taranacak ki sen bile inanamayacaksın! :)

3.Bitkisel keratin

Saçlarımızın ana maddesi keratin saç uzatmada da oldukça etkili. Saç tellerinde yeterli miktarda keratin olmadığında saçlar güçten düşebiliyor. Bu da saçın yavaş uzamasında uzadığında da sağlıklı olmamasına neden olabiliyor. İşte tam da bu duruma engel olmak için bitkisel keratin içeren saç bakım ürünlerinden yararlanmanı öneririz.

4.Isı kullanma

Saçlarını uzattığın dönem boyunca ısıyla şekillendirmeye ve fön makinesi ile kurutmaya ara vermeye ne dersin? Fazla sıcağa sürekli maruz kalan saçlar kırılıp zarar gördüğü için bir süre ara vermeni öneririz.

5.Yeterince uyu

Sen uyurken hücrelerin kendilerini yenilerler. Hatta uykusuz kaldığında saçının, cildinin cansız görünmesinin neden de budur. Saçını uzatmaya çalıştığın bu dönemde de her gün uykunu aldığına emin olmalısın.

6.Bol su

Günde en az 8 bardak su içerek vücudunun su ihtiyacını giderebilirsin. Vücudunun su ihtiyacını karşıladığında ise hücreleri harekete geçirirsin ve bu da saçlarının büyümesine destek olur.

7.Protein tüketmek

Saç büyümesini hızlandırmak için protein tüketmek şart! Yediklerinden ve içtiklerinden aldığın gibi protein içeren besleyici saç bakım şampuanlarından da saçının güçlü şekilde büyümesine destek olabilirsin. 

8.Nazikçe tara

Saçlarını her gün en az bir kere kökten uca, nazikçe tara. Bu şekilde kan dolaşımını arttırmış olursun ve büyümeyi desteklersin.

9.Saçına dokunma!

Sen de sürekli saçına dokunanlardan mısın yoksa? Bunu yaparak saçlarının yağlanmasına sebep olabileceğini biliyor muydun? Saçların yağlandıkça da saç derindeki sebum dengesi bozulur ve dökülmeler yaşanabilir.

10.Sürekli saçını toplama

Saçlarını sürekli atkuyruğu ya da topuz şeklinde topluyorsan saç tellerinin gerilmesine ve kopmasına neden olabilirsin. Bunun yerine, özellikle de yatmadan önce saçlarını serbest bırak ve saç derinin hava almasını sağla.

Photo credit: Fotolia, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
"En yakın arkadaşımla saçlarımla bile anlaşırım" dediğimiz 5 an!
Hızlı saç uzatan en iyi saç vitaminleri nelerdir?
Hint yağının saça faydaları: Hızlı saç uzatmaya etkisi nedir?
Tümünü Gör
Evde saç bakımı yapanlara özel test: Hangi içeriklere sahip saç bakım ürünlerini kullanmalısın?
Sarışınlar buraya! Bu testle senin yüzde kaç sarışın olduğunu söylüyoruz?
Kumral olmak isteyenler buraya! Kumral saç renginin sana uygun olup olmadığını açıklıyoruz!
Sarı saçlar için Magic Retouch Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey’i keşfediyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Dövme Gibi Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?