Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saç uzatmaya karar verdiysen bu 10 maddeyi okumalısın!

Bir an önce saçların uzasın istiyorsan, önerilerimize kulak ver!

Bir anda saçlarını kısa kestirdin ve şimdi eski uzun saçlarını mı özlüyorsun? Kısa saçların rahatlığı ve pratikliği tartışılmaz ancak uzun saçların da albenisi inkâr edilemez! Eğer sen de Instagram'da, Pinterest'te sık sık karşılaştığın örgülü saç modellerine uzun uzun bakıp iç çekiyorsan ve bir an önce saçların uzasın istiyorsan, önerilerimize kulak ver!

1.Yeşil çay

Anti-oksidan özelliği sayesinde vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmamızı sağlayan yeşil çay, kan dolaşımını arttırdığı için saçlarının büyümesine de katkıda bulunur. Ayrıca sadece saçlarını değil, cildini güzelleştirir. Bir taşla iki kuş!

2.Bol su

Günde en az 8 bardak su içerek vücudunun su ihtiyacını giderebilirsin. Vücudunun su ihtiyacını karşıladığında ise hücreleri harekete geçirirsin ve bu da saçlarının büyümesine destek olur.

3.Protein tüketmek

Saç büyümesini hızlandırmak için protein tüketmek şart! Yediklerinden ve içtiklerinden aldığın gibi protein içeren besleyici saç bakım şampuanlarından da saçının güçlü şekilde büyümesine destek olabilirsin. Mesela arginine proteini içeren şampuanlar ve bakım kremlerini denemeni öneririz.

4.Isı kullanma

Saçlarını uzattığın dönem boyunca ısıyla şekillendirmeye ve fön makinesi ile kurutmaya ara vermeye ne dersin? Fazla sıcağa sürekli maruz kalan saçlar kırılıp zarar gördüğü için bir süre ara vermeni öneririz.

5.Yeterince uyu

Sen uyurken hücrelerin kendilerini yenilerler. Hatta uykusuz kaldığında saçının, cildinin cansız görünmesinin neden de budur. Saçını uzatmaya çalıştığın bu dönemde de her gün uykunu aldığına emin olmalısın.

6.Doğal çiçek yağları

Çiçek özü içeren bakım yağları bu dönemde senin favori saç bakım ürünlerinden olmalı. Bu bakım yağlarıyla saç derine masaj yaparak kan dolaşımını arttırabilirsin.

7.Saç derini iyice temizle

Saç tipine uygun bir şampuanı bularak, saç derini iyice temizlediğinden emin olmalısın. Mesela saçlarını uzatmaya çalıştığın bu dönemde dökülme gibi bir sorunla karşılaşıyorsan, bu soruna yönelik şampuanları kullanmanı öneririz.

8.Nazikçe tara

Saçlarını her gün en az bir kere kökten uca, nazikçe tara. Bu şekilde kan dolaşımını arttırmış olursun ve büyümeyi desteklersin.

9.Saçına dokunma!

Sen de sürekli saçına dokunanlardan mısın yoksa? Bunu yaparak saçlarının yağlanmasına sebep olabileceğini biliyor muydun? Saçların yağlandıkça da saç derindeki sebum dengesi bozulur ve dökülmeler yaşanabilir.

10.Sürekli saçını toplama

Saçlarını sürekli atkuyruğu ya da topuz şeklinde topluyorsan saç tellerinin gerilmesine ve kopmasına neden olabilirsin. Bunun yerine, özellikle de yatmadan önce saçlarını serbest bırak ve saç derinin hava almasını sağla.

Photo credit: Fotolia, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Rapunzel Projesi: Yaz aylarına güçlü, uzun saçlarla girmek isteyenlere özel öneriler!
Uzun saçlarını özleyenler buraya! Dökülmeden uzayan güçlü saçların sırrını açıklıyoruz!
Kış mevsimi geldi: Şimdi saç uzatmanın tam zamanı!
Saç uzatan şampuan var mı?
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?