22/10/2018
Saç Sırları
360 38

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik!

Ece Y.

Saç deneyimlerimiz devam ediyor!

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Bu kez de İstanbul Maltepe'de Hilltown Avm’de karşımıza çıkan Kérastase Pop-Up Mağazasını gezip, Mali Kuaför'ün kurucusu Ali Keleş ile çok keyifli bir röportaj yaptık. Bizimle beraber keşfetmeye var mısın?

Mali Kuaför:

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik!

İstanbul'da 6 şubesi bulunan Mali Kuaför'ün Maltepe Hilltown Avm'deki şubesine konuk olduk. Renklendirme, fön, kesim gibi saç işlemlerinin yanı sıra saç bakımı konusunda da uzmanlığını kanıtlamış bir kuaför salonu.

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 1

Mali Kuaför'de Kérastase saç bakım ürünleriyle yapılan bakım ritüelleri sonrasında saçlar parıl parıl parlıyor!

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 2

Salonda uygulanan işlemler sonrasında salondan mutlu ayrılmamak imkansız! :)

Kérastase Pop-Up Mağazası:

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 3

Kérastase Pop-Up Mağazasında saç analizi yapılıyor, sana ve saçlarına özel Kérastase saç bakım ürünleri öneriliyor. Ayrıca sana önerilen bu ürünlere sahip olabiliyorsun.

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 4

Biz de mağazayı görünce fırsatı kaçırmadık ve hem ürünlere göz attık, hem de saç analizi yaptırdık. Çok özel, kameralı bir cihaz ile saç teli, saç derisi teşhisi yapılıyor ve en uygun bakım ritüelini öğrenme şansına sahip olunabiliyor. 

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 5

Pop-Up Mağazasında o güne özel 2 Kérastase saç bakım ürünü alana, Mali Kuaför’de özel saç bakımı hediye edildi.  

Editör önerisi: Sen de saç bakım ürünü almak istiyorsan, sonbahar aylarına özel bizim de önerilerimiz var! Yeni mevsimde saçlarının sıcacık trikoların üzerinde yumuşacık, parlak görünmesini istiyorsan Elixir Ultime, yazın bir hevesle kestirdiğin saçlarını yeni mevsimde uzatmak istiyorsan da Resistance Extentioniste serisini sana öneriyoruz. 

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 6

Önümüzdeki günlerde sen de böyle bir fırsat yakalamak istersen bizi takipte kalmanı öneririz çünkü Kérastase Pop-Up Mağazalar’ı her an, her yerde senin de karşına çıkabilir! :)

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 7

Mağazada Elixir Ultime’in yenilenen serisi de yerini almıştı. Işıl ışıl parlayan Elixir Ultime saç bakım ürünlerinden gözlerimizi alamadık. Kuru, cansız, mat saçlara özel bu bakım ile saçlar ağırlaşmadan besleniyor ve saçın doğal parlaklığını ortaya çıkıyor. Her bir ürünün kokusu ise gerçekten büyüleyiciydi!

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 8

Gelelim Kérastase’ın bu Pop-Up Mağazasında, Mali Kuaför saç uzmanları tarafından uygulanan saç analizine. Kérastase’ın yeni, kameralı analiz cihazı ile saç derisine, saç tellerine çok çok daha yakından bakılabiliyor. Böylece saç derisinin ve saç tellerinin nasıl bir bakıma ihtiyaç duyduğunu çok daha sağlıklı şekilde öğrenilebiliyor.

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 9

Uç kısmında kamerası olan bu cihazı biz de denemeyi ihmal etmedik! :)

Mali Kuaför ile röportaj:

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 10

Mali Kuaför saç uzmanları saçlarımıza analiz yaptıktan sonra soluğu Mali Kuaför’de aldık. Tabii oraya kadar gitmişken de Mali Bey ile minik bir röportaj yaptık.

Editör: Kendinizden ve salonunuzdan biraz bahseder misiniz?

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 11

"Öncelikle benim adım aslında Ali Keleş, ancak Mali ismi nereden geliyor, bunu açıklamak isterim. Mesleğe ilk başladığım yer dayımın kuaför salonuydu ve ismi de Ali’ydi. Orada çalışırken isimler karışmasın diye adımı Mehmet Ali şeklinde kullanmaya başladım. Sonrasında da ismin kısaltması olan Mali’yi kullanmaya başladım. Kuaför salonumuzun ismi de buradan geliyor. Ayrıca Yunanca’da da Mali’nin “saç” anlamına geldiğini de belirtmek isterim.

40 yıldır bu mesleği yapıyorum. Kendime ait ilk şubemi Yeşilköy’de açtım. Sonrasında Florya’daki ve Pelican Mall Avm’deki şubelerimizi açtık. Ardından Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi’ndeki şubemizi açtık. Son olarak da Anadolu Yakası’nda Piazza Avm ve Hilltown Avm’deki salonlarımızı açtık. İstanbul genelinde 6 salonda hizmet veriyoruz. İstanbul dışında da şu anda İzmir’de, Karşıyaka’da bir salon açma projemiz bulunuyor. Umarız ilerleyen günlerde müjdesini veriyor oluruz."

Editör: Sizce bu sezon saç kesimlerinde ve saç renklerinde trendler neler?

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 12

"Sezonun trendlerinde daha çok uzun saçlar ön planda. Eskiden saç kesimlerinde her türlü boyu görürdük, ancak bu sezon daha çok uzunluk, feminenlik dikkat çekiyor. Kadınlar saçları uzun olduğunda kendilerini daha feminen hissediyorlar.

Saçlar uzun olunca da düz renklerle değil, yansımalar, ışıklar, gölgelerle hareketlendirilmiş görünümler ortaya çıkıyor. Bu sezon sarıları çok görüyoruz. Ancak bence sarışınlık trend diye, herkes sarışın olmamalı. Sizin ten renginiz, göz renginiz sarışınlığa uygunsa elbette ki sonuç çarpıcı oluyor. Yani kendinize uygun bir ton bulmanız çok önemli. Benim kişisel görüşüm, kişilerin gerçek saç renkleri ne ise, bu rengin üzerine yansımalar yapılmalı. Bu şekilde çok doğal bir ışıltı kazanılabilir. Yani kişinin doğal görünümünden çok fazla uzaklaşılmaması gerekiyor.

Sarının dışında kumrallar, acı kahveler, soğuk kahveler gibi toprak tonları ve bu renkler üzerinde doğal yansımalar da oldukça trend."

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik! - 13

Editör: Yaz aylarından çıktık ve saçlarımız kurudu, cansızlaştı. Kış öncesinde kuruyan, cansızlaşan saçlara ne gibi bakımlar öneriyorsunuz?

"Yaz boyunca deniz, klor, güneş hem cildimizi hem de saçlarımızı kuruttu. Saçların neme ihtiyacı var. Dolayısıyla yeni sezonla beraber artık düzenli bakım şart! Saçlara kaybettiği nemi geri yüklemek gerekiyor ki saçtaki elastikiyet artsın. Böylece kırılmaların önüne geçebiliriz. Uygun bakım yapılmadığında kurumuş saçlar kurumaya, kırılmaya devam eder.

Benim de tavsiye ettiğim, besleyici Marula, Kamelya yağları içeren Kérastase Elixir Ultime saç bakım serisinin, kuruyan, sert ve cansız saçların vazgeçilmezi olacağını düşünüyorum. Özellikle benim kişisel favorilerimden olan, artık ikonikleşen saç bakım yağlarından Elixir Ultime L’Huile Originale’yi ilk kullanımınızda bile etkisini hemen fark edebileceksiniz."

Mali Kuaför'ün İstanbul'un farklı lokasyonlarında bulunan salonlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsin!

İlerleyen zamanlarda farklı adreslerde senin de karşına Kérastase Pop-Up Mağazaları çıkabilir! Fırsatları kaçırmamak için Instagram, TwitterFacebook hesaplarımızı ve YouTube kanalımızı takip edebilirsin!  Bizi takipte kal! :) 

Paylaş

Saç Uzmanlarıyla Röportaj: Mali Kuaför'deydik!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
Tümünü Gör
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
L'Oréal Paris True Match Fondöten Kullananlar ve Yorumları