14/10/2015
Saç Sırları
360 38

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler?

Ece Y.
Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Günümüzde çoğu erkek, saç dökülme problemi yaşıyor. Kimisi genetik, kimisi çevresel faktörlü birçok sebepten dolayı saçların dökülebilir. Saçları dökülen erkekler, bunu gizlemek için iyi planlanmış, profesyonel saç kesimine ihtiyaç duyarlar. Özellikle saçların seyrek olduğu bölgelerle, gür olan bölgeler arasında farkın minimuma indirilmesi gerekir.

Erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler?

Erkeklerde saç dökülmesinin en yaygın nedenlerin başında genetik faktörler geliyor. Genetik faktörleri durdurmak imkansız olsa da saç bakımına dikkat eden erkeklerin saç dökülmesiyle daha geç tanıştıkları görülüyor. 

Yanlış saç bakım ürünleri kullanmak, saç tipine uygun ürünler kullanmamak ve saç şekillendirici kullandıktan sonra saçları temizlememek gibi sebepler de saç dökülmesine yol açabilir. 

Bununla beraber, özellikle mevsim geçişlerinde erkeklerde saç dökülmesi yaygın olarak görülüyor. Mevsim geçişinde zayıflayan ve yıpranan saçlar saçların gücünü kaybetmesine ve ileri dönemde de dökülmesine yol açabiliyor. Bu nedenle özellikle saçlarının zayıfladığını düşündüğün dönemlerde saç bakımına dikkat etmeli ve saç dökülmesine iyi gelen şampuanları kullanmalısın. 

Saçı dökülen erkeklere uygun saç modelleri

Eğer saçların dökülüyorsa, aşağıda sana önerdiğimiz saç modellerini kullanarak dökülen saçlarını gizleyebilirsin. 

Yanları kısalt

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 1

Saçlarının sağ ve sol kısımlarında belirli seyrelmeler varsa saçlarının yan kısımlarını kısaltarak, seyrekleşen bölgelerini gizleyebilirsin. Ortadaki saçlarını şekillendirdikten sonra saçlarının gün boyu sabit durması için de saç spreyi kullanabilirsin. Saç şekillendiriciler, doğru kullanıldığı ve temizlendiği sürece saç dökülmesinde rol oynamazlar, için rahat olsun. :)

Orta boy saç kullan

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 2

Saçlarının seyrekleşen bölgelerini gizlemek için, dağınık ve katlı stiller, erkekler için en iyi saç modellerindendir. Özellikle seyrekleşen bölgelerdeki saçlarını kestirmeyerek, diğer bölgelerle eşitlenmesini sağlayabilirsin. 

3 numara saç tıraşı

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 3

Saçlarının orta bölgelerinde açıklık varsa sana en çok yakışacak saç modeli kuşkusuz 3 numara saç tıraşıdır. Saç dökülmesini gizlemek için saçlarının her yerinin aynı boy olmasına dikkat etmelisin. Saçlarını öne doğru değil, arkaya doğru şekillendirmek saç dökülmesinin daha az belli olmasına yardımcı olur. 

Yandan ayır

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 4

Eğer saçlarının yan taraflarında da açıklık varsa, orta bölgelerdeki saçlarını uzatarak, yanları kapatabilirsin. Özellikle yüz şeklin uzunsa, ortası kabarık modeller sana çok yakışacak. 

Saçlarını uzatmaktan korkma! 

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 5

Saçı dökülen erkekler genellikle saçlarını uzatmak istemezler. Aslında saçlarını ne kadar uzatırsan dökülen kısımları o kadar kolay gizleyebilirsin. Tabii saçlarını uzatırken saç bakımını ihmal etmemen ve saçlarının güçlü görünmesini sağlaman gerekiyor. Uzun saçlarının daha karizmatik görünmesi için ense bölgesini kısa tutabilirsin. 

Ön kısımlarını uzat

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 6

Saçlarının ön kısımlarını uzatmak, alın bölgesindeki saç dökülmesini gizlemen için yardımcı olur. Eğer alın bölgesinde yoğun saç dökülmesi yaşıyor ve saçlarının iki yanında yoğun açıklık oluyorsa senin için en uygun model perçemli erkek saç modelleri olacak. 

Erkeklerde saç dökülmesine engel olmak için ne yapmalı?

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 7

Saç dökülmesi olan erkekler için önerdiğimiz en iyi şampuanların başında Vichy Dercos Energisant Şampuan geliyor. Başlangıç ve ileri seviye saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için uygun olan bu şampuan, zayıf saç tellerinin güçlenmesini sağlayarak saçların koparak dökülmesine engel oluyor.

Vichy Dercos Energisant Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler? - 8
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Energisant şampuanın formülündeki Aminexil, saç köklerinin erken zayıflanmasından kaynaklanan, kolajenlerin sertleşme süreçlerine engel olarak saçların güçlenmesini sağlıyor. Saçları güçlendirir ve kökten uca canlılık katar. 

Özellikle saçların uzunsa, her yıkamada Energisant şampuan ile birlikte saç kremini de kullanmanı tavsiye ederiz. Vichy Dercos Energisant saç kremi, kolay kırılan ve yıpranan saçları onararak saçların güçlü uzamasına yardım ediyor. Saç kırıklarını hedef alarak, saç telini koruyucu bir kılıfla kaplayan bu saç kremi, saç dökülmesine karşı tamamlayıcı bir etki gösteriyor. 

Paylaş

Saçı dökülen erkekler hangi saç stilini tercih etmeliler?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En İyi 5 Erkek Saç Bakım Kremi
En İyi 5 Erkek Saç Bakım Kremi
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
40 Erkek Amerikan Traşı Saç Modeli
40 Erkek Amerikan Traşı Saç Modeli
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Tümünü Gör
Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir?
Perçem Nedir? En Güzel Perçem Modelleri Nelerdir?
İnci Kumralı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
İnci Kumralı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Sarımsağın saça faydası var mı? Sarımsak saç çıkarır mı?
Sarımsağın saça faydası var mı? Sarımsak saç çıkarır mı?
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Saç Kabarmasını Önleyen En İyi Ürünler
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: NYX Professional Makeup Bright Maker Makyaj Bazı