Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçının çok hızlı uzaması için kazanman gereken alışkanlıklar

Hızlı saç uzatma yöntemleri mi arıyorsun? Doğru yerdesin!

Saçlarımız ayda 0.5 ile 1.5 cm arasında uzar. Bu da demek oluyor ki, doğru saç bakımı ve doğru bakım ürünleriyle tahmin ettiğinden çok daha kısa sürede saçlarını istediğin uzunluğa getirebilirsin. Tabii ki buradaki en önemli nokta, saçlarını uzatırken aynı zamanda güçlü olması ve dökülmemesi. Bunun için de saçlarına ihtiyacı olan besini vermen çok önemli.

Peki, saç nasıl daha hızlı uzar? İşte saçlarını daha çabuk, dökülmeden, güçlü uzamasını sağlamak için yapman gerekenler!

1.Sağlıklı saç derisi

Saç tellerinin sağlıklı şekilde büyümesi, sağlıklı, bakımlı bir saç derisiyle başlar. Saç derini beslediğinde, saçların da güçlü şekilde uzar. Bu nedenle şampuanını seçerken, besleyici proteinler içermesini, saçlarını kökten uca beslemesini sağlayan ürünleri seçmelisin. Ayrıca saçlarını 2 günde bir şampuanlayarak, saç derinde kalıntıların, kirin birikip, gözeneklerini tıkamasını engellemelisin.

2.Saç derisi masajı

Saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yaparak, kan dolaşımını arttırabilirsin. Kan dolaşımın saç büyümesini sağladığı için de haftada 2-3 kez saç derine masaj yapmayı denemelisin. Yani hem rahatla, hem de saçların uzasın!

3.Dengeli beslenmek

Saçlarının daha hızlı ve güçlü uzamasını sağlamanın en iyi yöntemlerinden biri de, sağlıklı beslenmek! Yani sadece dışardan değil, içerden de saçlarını beslemen gerekir. Proteinler, vitaminler, mineraller açısından zengin besinleri bolca tüketmelisin.

4.Daha güçlü ve dökülmeyen saçlar bu protein ile mümkün

Hangi protein olduğunu merak ettin değil mi? Bu proteinin adı Arginine! Arginine proteini sayesinde saçlar güçlü şekilde, dökülmeden uzar, enerji ve direnç kazanır. Arginine içeren şampuan, bakım kremi ve bakım maskesi sayesinde saçlarının uzamasına destek olabilirsin.

5.Parfümünü saçlarına uygulamamalısın

Yoksa parfümünü saçlarına mı uyguluyorsun? Saçlarının uzayamadan dökülmesinin nedenlerinden biri olabilir. Saçına parfüm uygulamak yerine, gün içinde besleyici bakım spreyini kuru saçlarına uygulamayı bir dene! İşte hem mis gibi kokan, hem de beslenen saçlar!

6.Havluyla kurulama

Saçlarını banyodan sonra havluyla çitileyerek mi kuruluyorsun? O zaman saçlarının oldukça zarar gördüğünü, koptuğunu söylemek zorundayız! Bunu yapmak yerine saçlarının nemini, kullanmadığın, pamuklu bir tişörtle alabilirsin. Bu şekilde saçların zarar görmemiş olur.

7.Doğru şekilde şampuanla

Saçlarını nasıl şampuanladığını daha önce düşünmüş müydün? Çabuk olmak için hızlı hareketlerle mi, yoksa nazik ve yavaş hareketlerle mi? Arginine içeren şampuanını saç derine, tırnakların değmeden, parmak uçlarınla masaj yaparak uygulamalısın. Bir de bu yöntemi dene, çok faydasını göreceğine emin olabilirsin!


Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Sıvı Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Sıvı Saç Kremi
( Sıvı Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç peelingi ile sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar
Sık sık saç kestirmek saçı uzatır mı?
Sağlıklı, parlak, upuzun saçlar: Saç uzatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
Rapunzel Projesi: Yaz aylarına güçlü, uzun saçlarla girmek isteyenlere özel öneriler!
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Olduğundan Daha Genç ve Enerjik Görünmek İçin İhtiyacın Olan Makyaj Tüyoları