16/03/2017
Saç Sırları
360 38

​Saçlarda örgü modelleri

Deniz Ö.
​Saçlarda örgü modelleri ​Saçlarda örgü modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Örgülü saç modelleri popülerliğini devam ettiriyor. 2 yıldır hayatımızdan çıkmayan örgülü saçlar, bu sezon da her yerde karşımıza çıkıyor. Sen de klasik modelleri yerine farklı ve havalı saç örgü modelleri arıyorsan doğru yerdesin. Bu saç örgü modelleri sayesinde bütün gözler saçlarında olacak, bizden söylemesi!

İşte saç örgü modelleri yapılışları!

Saç örgü modelleri

1.Düğüm örgü

​Saçlarda örgü modelleri

Bahar ayının gelmesiyle klasik saç örgü modelleri yerine daha hacimli ve havalı örgü modellerini arar olduk. Bizim bu sezon en beğendiğimiz saç örgü modellerinin başında bu hacimli, iri örgü modeli geliyor. Kalın tutamlarla örülmüş bu saç örgüsü sayesinde sağlıklı saçların göz önüne çıkacaktır.

Editör önerisi: Bu örgülü saç modelinde görünümün dağınık durması oldukça önemli. Ancak bahsettiğimiz elektriklenmiş, kabarmış bir dağınık görünüm değil, hacimli bir dağınık görünüm. Saçlarına hacim katmak, çok daha volümlü görünmesini sağlamak için L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi'ni uygulayabilirsin. Saçlarına anında hacim veren bu sprey ile örgülerin tam da istediğin hacimli-dağınık görünüme kavuşabilecek! :)

2.Gizli örgülü topuz

​Saçlarda örgü modelleri - 1

Saçlarını daha sıkı toplamak istiyorsan topuzlu örgü modelini tavsiye ederiz. Hem çok genç hem de havalı görünen bu örgü sayesinde hafta sonu için kusursuz görünebilirsin. Özellikle renkli saçlara sahipsen bu model senin için yaratılmıştır diyebiliriz.

3.Küçük örgüler

​Saçlarda örgü modelleri - 2

Acele çıkan bir davet için bu modeli deneyebilirsin. Saçlarının sadece tek bir yanını balıksırtı modelinde örüp, diğer tarafta kalan saçlarını dalgalandırabilirsin. Kısa sürede yapabileceğin bu örgü saç modeli sayesinde gecenin en havalı kızı sen olacaksın.

4.Kılçık örgü

​Saçlarda örgü modelleri - 3

Geniş ve salaş saç örgü modellerinin en güzel saç modellerinden olduğunu söylemiştik. Sen de uzun saçlara sahipsen bu dağınık örgüleri deneyebilirsin. Bu saç modelini tercih ettiğinde, saçlarının önlerinden ince tutamlar bırakarak daha doğal görüneceksin.

Editörün önerisi: Biliyoruz örgüleri oluşturması, oluşturduktan sonra da kabarmadan, kusursuz görünmesini sağlamak birazcık zor. İşte bu duruma engel olmak için saçını örmeden önce ve son dokunuşta Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i kullanmanı öneriyoruz. Durulamaya gerek olmayan bu yağ kremi saçlarının uç ve boylarına uygulayarak pürüzsüz saçlara kavuşabilirsin! :)

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​Saçlarda örgü modelleri - 4
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

5.Halat örgü

​Saçlarda örgü modelleri - 6

Halat şeklindeki örgüleri sosyal medyada sık sık görüyoruz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsan yukarıdaki şema sana yardımcı olacaktır. Özellikle iddialı saç rengine sahip olanlar bu örgü saç modelini mutlaka denemeliler.

Editörün önerisi: Saçlarını halat şeklinde örmeden önce durulanmayan yağ krem uygulamanı öneriyoruz. Böylece saçlarına daha rahat şekil verebilirsin!

6.Taç örgü

​Saçlarda örgü modelleri - 7

Saç örgü modellerinin belki de en sevimlilerinden olan taç örgülü saç modelinde sıra! Taç saç örgüsü nasıl yapılır diye merak ediyorsan taç örgü modellerine tıklayarak adım adım nasıl yapıldığını öğrenebilirsin.

7.Dağınık örgü

​Saçlarda örgü modelleri - 8

Biraz daha değişik örgü modelleri arıyorsan dağınık örgüler tam sana göre! Saçlarını salaş şekilde örerek ya da ördükten sonra saçını yana doğru çekip gevşeterek bu görünümü elde edebilirsin. Salaş örgü modellerinin havalı tavrı eminiz ki sana da çok yakışacak :)

8.Fransız örgüsü

​Saçlarda örgü modelleri - 9

Fransız örgüsü saç modeli Parizyen olmak isteyenler için! 2020 örgü saç modellerinde de çok trend olan Fransız örgülü saç modelini günlük olarak da, okula ya da işe giderken de tercih edebilirsin.

Okula giderken yapabileceğin saç modelleri için mu videomuzu mutlaka izlemelisin! :)

9.Örgülü atkuyruğu

​Saçlarda örgü modelleri - 11

Örgülü saç modellerini farklı saç modelleriyle beraber de kullanabilirsin. Mesela her zamanki atkuyruğuna farklılık katmak için saçını topladıktan sonra atkuyruğunu dilediğin şekilde örebilirsin.

10.Hollanda örgüsü

​Saçlarda örgü modelleri - 12

Hollanda saç örgüsü nasıl yapılır? Belki de son zamanlarda en çok aranan saç örgü modellerinden biri olan Hollanda örgüsü, çift örgü şeklinde kullanıldığında inanılmaz tatlı görünüyor!

11.Mısır örgüsü

​Saçlarda örgü modelleri - 13

Mısır örgüsü yapılışı çok zor gibi görünse de biraz pratik yaptıktan sonra çok kolaylaşacak örgülü saç modellerinden. Eminiz ki mısır örgüsünü yaptıktan sonra herkes saçlarını nasıl yaptığını soracak :)

12.Şelale örgülü saç modeli

​Saçlarda örgü modelleri - 14

Şelale örgü saç modelleri, uzaktan bakıldığında bile kendini belli eden saç modellerinden. Özellikle de su dalgalı saç modelleriyle beraber kullanıldığında ortaya rüya gibi bir görünüm çıkıyor!

13.Kolay halat örgülü saç modeli

​Saçlarda örgü modelleri - 15

Kolay halat örgülü saç modeli, en kolay örgülü saç modellerinden! Saçlarını ikiye ayırıp her iki tutama da burgu şekli veriyorsun. Ardından bu burguları birbirinin üzerine gelecek şekilde örüp lastik tokayla sabitliyorsun. İşte bu kadar!

14.Örgülü topuz modelleri

​Saçlarda örgü modelleri - 16

Saç örgüsü modelleri topuz modelleriyle birleşince ortaya pratik ama şık stiller çıkıyor. Sen de her zaman kullandığın klasik topuz modellerini örgülerle birleştirebilirsin. Mesela bu stilde olduğu gibi saçını arkada topladıktan sonra örebilir. Ardından bu örgüyü burgu şeklinde saçına tel tokalarla yardımıyla sabitleyebilirsin.

​Saçlarda örgü modelleri - 17

Ensede topuz saç modelini de örgülerle süsleyebilirsin. Saçlarının ön kısmından birkaç tutamı serbest bırakıp geri kalan kısmı ensenin biraz üzerinde topuz yap. Sonrasında öndeki tutamları örüp arkada çapraz şekilde birleştir. İşte hazırsın!

​Saçlarda örgü modelleri - 18

Bu saç modeli bizim favorilerimiz arasında! Gizemli bir görünüm elde etmek isteyenler için de ideal! Saçını öne atıp baş aşağı şekilde dur. Ardından ensenden başlayarak, ters şekilde saçlarını örmeye başla. Tepe noktasına doğru geldiğinde geri kalan saçlarınla beraber toplayıp topuz yap ve tel tokalarla sabitle. Bu kadar!

15.Kısa saçlar için saç örgü modelleri

​Saçlarda örgü modelleri - 19

Yoksa saçların kısa diye örgülü saç modellerini kullanamayacağını mı düşünüyordun? Kısa saç örgü modelleri de var tabii ki! Mesela bu saç modelinde olduğu gibi saçlarını yandan ayırıp alın kısmından başlayarak örebilirsin. Ayrıca bu saç modelinin 2020 örgü saç modelleri arasında da çok trend olduğunu söylemeden geçmeyelim!

​Saçlarda örgü modelleri - 20

Kısa saçlılar taç örgü saç modelini de kolayca deneyebilirler. Yine saçlarını yandan ayırıp ayırdığın kısımdan itibaren saçının ön kısmını örerek bu görünümü elde edebilirsin.

Ünlü yıldızların en çok kullandığı saç modelleri arasına giren çift balıksırtı örgülü saç modelini kısa saçlar da deneyebilirler. Saçlarını ortadan ayırıp her iki tarafı da balıksırtı şeklinde ördükten sonra lastik tokayla saçını sabitleyebilirsin. Bu arada saçların kısa olduğu için görünümü bozan, serbest kalan kısımlar olursa bu saçları güçlü tutuşlu bir sabitleyici sprey ile düzeltebilirsin.

​Saçlarda örgü modelleri - 21

Yarım örgülü saç modeli belki de kısa saçların en rahat kullanabileceği saç modellerindendir. Saçının yalnızca ön kısımlarını yarım şekilde, balıksırtı olarak örerek bu görünümü elde edebilirsin.

16.Değişik saç örgü modelleri

​Saçlarda örgü modelleri - 22

Tabii bir de farklı mı farklı, değişik saç modelleri var. Mesela bir dönem çok moda olan mikro örgüler. Tüm saçın balıksırtı şeklinde minik minik örülmesiyle oluşan bu havalı görünümü yeni sezonda da çok sık görüyoruz.

​Saçlarda örgü modelleri - 23

Bu saç modelini biz de yeni keşfettik. Tam da festivallerde, konserlerde kullanmak için ideal saç örgülerinden! :)

​Saçlarda örgü modelleri - 24

Çapraz örgü saç modeli de değişik saç örgü modelleri arasında! Bu saç modelini denediğinde eminiz ki herkes saçını çok ilginç bulacak.

​Saçlarda örgü modelleri - 25

Sepet örgülü saç modeli de denen bu örgülü saç modelinin yapılışı birazcık zor. Ama elde edince de ortaya çıkan görünüm çok şık oluyor!

Paylaş

​Saçlarda örgü modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Deniyoruz: Ters Örgü Saç Modelleri
Deniyoruz: Ters Örgü Saç Modelleri
Son Zamanların Trendi: Afrika Örgüsü
Son Zamanların Trendi: Afrika Örgüsü
En Farklı Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları
En Farklı Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları
Örgü okulu: Halat örgü nasıl yapılır?
Örgü okulu: Halat örgü nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası