Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarda örgü modelleri

Bu örgü modelleri sayesinde bütün gözler saçlarında olacaktır, bizden söylemesi!

Örgülü saç modelleri popülerliğini devam ettiriyor. 2 yıldır hayatımızdan çıkmayan örgülü saçlar, bu sezon da her yerde karşımıza çıkıyor. Sen de klasik modelleri yerine farklı ve havalı saç örgü modelleri arıyorsan doğru yerdesin. Bu saç örgü modelleri sayesinde bütün gözler saçlarında olacak, bizden söylemesi!

İşte saç örgü modelleri yapılışları!

Saç örgü modelleri

Düğüm örgü

düğüm örgü

Bahar ayının gelmesiyle klasik saç örgü modelleri yerine daha hacimli ve havalı örgü modellerini arar olduk. Bizim bu sezon en beğendiğimiz saç örgü modellerinin başında bu hacimli, iri örgü modeli geliyor. Kalın tutamlarla örülmüş bu saç örgüsü sayesinde sağlıklı saçların göz önüne çıkacaktır.

Editör önerisi: Bu örgülü saç modelinde görünümün dağınık durması oldukça önemli. Ancak bahsettiğimiz elektriklenmiş, kabarmış bir dağınık görünüm değil, hacimli bir dağınık görünüm. Saçlarına hacim katmak, çok daha volümlü görünmesini sağlamak için en iyi kuru şampuanlardan biri olduğunu düşündüğümüz L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'dan yardım alabilirsin. Saçlarına anında hacim veren, beyaz kalıntı bırakmayan bu kuru şampuan önerisiyle, örgülerin tam da istediğin hacimli-dağınık görünüme kavuşabilecek! :)

L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Gül Bahçesi
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Gül Bahçesi
( Sprey )
Hemen Al

Gizli örgülü topuz

gizli örgülü topuz

Saçlarını daha sıkı toplamak istiyorsan topuzlu örgü modelini tavsiye ederiz. Hem çok genç hem de havalı görünen bu örgü sayesinde hafta sonu için kusursuz görünebilirsin. Özellikle renkli saçlara sahipsen bu model senin için yaratılmıştır diyebiliriz.

Küçük örgüler

küçük örgüler

Acele çıkan bir davet için bu modeli deneyebilirsin. Saçlarının sadece tek bir yanını balıksırtı modelinde örüp, diğer tarafta kalan saçlarını dalgalandırabilirsin. Kısa sürede yapabileceğin bu örgü saç modeli sayesinde gecenin en havalı kızı sen olacaksın.

Kılçık örgü

Kılçık örgü

Geniş ve salaş saç örgü modellerinin en güzel saç modellerinden olduğunu söylemiştik. Sen de uzun saçlara sahipsen bu dağınık örgüleri deneyebilirsin. Bu saç modelini tercih ettiğinde, saçlarının önlerinden ince tutamlar bırakarak daha doğal görüneceksin.

Editörün önerisi: Biliyoruz örgüleri oluşturması, oluşturduktan sonra da kabarmadan, kusursuz görünmesini sağlamak birazcık zor. İşte bu duruma engel olmak için saçını örmeden önce ve son dokunuşta Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i kullanmanı öneriyoruz. Durulamaya gerek olmayan bu yağ kremi saçlarının uç ve boylarına uygulayarak pürüzsüz saçlara kavuşabilirsin! :)

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Halat örgü

Halat örgü

Halat şeklindeki örgüleri sosyal medyada sık sık görüyoruz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsan yukarıdaki şema sana yardımcı olacaktır. Özellikle iddialı saç rengine sahip olanlar bu örgü saç modelini mutlaka denemeliler.

Editörün önerisi: Saçlarını halat şeklinde örmeden önce mutlaka saç bakım yağı uygulamanı öneriyoruz. Böylece saçlarına daha rahat şekil verebilirsin!

Taç örgü

Taç örgü

Saç örgü modellerinin belki de en sevimlilerinden olan taç örgülü saç modelinde sıra! Taç saç örgüsü nasıl yapılır diye merak ediyorsan  taç örgü modellerine tıklayarak adım adım nasıl yapıldığını öğrenebilirsin.

Dağınık örgü

Dağınık örgü

Biraz daha değişik örgü modelleri arıyorsan dağınık örgüler tam sana göre! Saçlarını salaş şekilde örerek ya da ördükten sonra saçını yana doğru çekip gevşeterek bu görünümü elde edebilirsin. Salaş örgü modellerinin havalı tavrı eminiz ki sana da çok yakışacak :)

Fransız örgüsü

Fransız örgüsü

Fransız örgüsü saç modeli Parizyen olmak isteyenler için! 2018 örgü saç modellerinde de çok trend olan Fransız örgülü saç modelini günlük olarak da, okula ya da işe giderken de tercih edebilirsin.

Örgülü atkuyruğu

Örgülü atkuyruğu

Örgülü saç modellerini farklı saç modelleriyle beraber de kullanabilirsin. Mesela her zamanki atkuyruğuna farklılık katmak için saçını topladıktan sonra atkuyruğunu dilediğin şekilde örebilirsin.

Hollanda örgüsü

Hollanda örgüsü

Hollanda saç örgüsü nasıl yapılır? Belki de son zamanlarda en çok aranan saç örgü modellerinden biri olan Hollanda örgüsü, çift örgü şeklinde kullanıldığında inanılmaz tatlı görünüyor!

Mısır örgüsü

Mısır örgüsü

Mısır örgüsü yapılışı çok zor gibi görünse de biraz pratik yaptıktan sonra çok kolaylaşacak örgülü saç modellerinden. Eminiz ki mısır örgüsünü yaptıktan sonra herkes saçlarını nasıl yaptığını soracak :)

Şelale örgülü saç modeli

Şelale örgülü saç modeli

Şelale örgü saç modelleri, uzaktan bakıldığında bile kendini belli eden saç modellerinden. Özellikle de su dalgalı saç modelleriyle beraber kullanıldığında ortaya rüya gibi bir görünüm çıkıyor!

Kolay halat örgülü saç modeli

Kolay halat örgülü saç modeli

Kolay halat örgülü saç modeli, en kolay örgülü saç modellerinden! Saçlarını ikiye ayırıp her iki tutama da burgu şekli veriyorsun. Ardından bu burguları birbirinin üzerine gelecek şekilde örüp lastik tokayla sabitliyorsun. İşte bu kadar!

Örgülü topuz modelleri

Örgülü topuz modelleri

Saç örgüsü modelleri topuz modelleriyle birleşince ortaya pratik ama şık stiller çıkıyor. Sen de her zaman kullandığın klasik topuz modellerini örgülerle birleştirebilirsin. Mesela bu stilde olduğu gibi saçını arkada topladıktan sonra örebilir. Ardından bu örgüyü burgu şeklinde saçına tel tokalarla yardımıyla sabitleyebilirsin.

Örgülü topuz modelleri

Ensede topuz saç modelini de örgülerle süsleyebilirsin. Saçlarının ön kısmından birkaç tutamı serbest bırakıp geri kalan kısmı ensenin biraz üzerinde topuz yap. Sonrasında öndeki tutamları örüp arkada çapraz şekilde birleştir. İşte hazırsın!

Örgülü topuz modelleri

Bu saç modeli bizim favorilerimiz arasında! Gizemli bir görünüm elde etmek isteyenler için de ideal! Saçını öne atıp baş aşağı şekilde dur. Ardından ensenden başlayarak, ters şekilde saçlarını örmeye başla. Tepe noktasına doğru geldiğinde geri kalan saçlarınla beraber toplayıp topuz yap ve tel tokalarla sabitle. Bu kadar!

Kısa saçlar için saç örgü modelleri

kısa saç örgü modelleri

Yoksa saçların kısa diye örgülü saç modellerini kullanamayacağını mı düşünüyordun? Kısa saç örgü modelleri de var tabii ki! Mesela bu saç modelinde olduğu gibi saçlarını yandan ayırıp alın kısmından başlayarak örebilirsin. Ayrıca bu saç modelinin 2018 örgü saç modelleri arasında da çok trend olduğunu söylemeden geçmeyelim!

kısa saç örgü modelleri

Kısa saçlılar taç örgü saç modelini de kolayca deneyebilirler. Yine saçlarını yandan ayırıp ayırdığın kısımdan itibaren saçının ön kısmını örerek bu görünümü elde edebilirsin.

kısa saç örgü modelleri

Ünlü yıldızların en çok kullandığı saç modelleri arasına giren çift balıksırtı örgülü saç modelini kısa saçlar da deneyebilirler. Saçlarını ortadan ayırıp her iki tarafı da balıksırtı şeklinde ördükten sonra lastik tokayla saçını sabitleyebilirsin. Bu arada saçların kısa olduğu için görünümü bozan, serbest kalan kısımlar olursa bu saçları güçlü tutuşlu bir sabitleyici sprey ile düzeltebilirsin.

kısa saç örgü modelleri

Yarım örgülü saç modeli belki de kısa saçların en rahat kullanabileceği saç modellerindendir. Saçının yalnızca ön kısımlarını yarım şekilde, balıksırtı olarak örerek bu görünümü elde edebilirsin.

Değişik saç örgü modelleri

değişik örgü saç modelleri

Tabii bir de farklı mı farklı, değişik saç modelleri var. Mesela bir dönem çok moda olan mikro örgüler. Tüm saçın balıksırtı şeklinde minik minik örülmesiyle oluşan bu havalı görünümü yeni sezonda da çok sık görüyoruz.

değişik saç örgü modelleri

Bu saç modelini biz de yeni keşfettik ve adı “S” örgü olarak geçiyor. Bu saç modelinde örgüler saçın ön-yan kısmından başlıyor ve kıvrılarak adeta bir “s” şekli çizerek ilerliyor.

değişik saç örgü modelleri

Çapraz örgü saç modeli de değişik saç örgü modelleri arasında! Bu saç modelini denediğinde eminiz ki herkes saçını çok ilginç bulacak.

değişik saç örgü modelleri

Sepet örgülü saç modeli de denen bu örgülü saç modelinin yapılışı birazcık zor. Ama elde edince de ortaya çıkan görünüm çok şık oluyor!


Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Tecni ART Volume Lift Sprey-Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Volume Lift Sprey-Köpük
( Saç Köpüğü )
Keşfet
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tropikal Dalga
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tropikal Dalga
( Sprey )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Farklı Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları
Örgü okulu: Halat örgü nasıl yapılır?
Korse Örgüler: En Havalı Örgü Modeli İle Tanışın
Örgü okulu: Sepet örgü nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Coachella Makyajlarını İnceliyoruz: Festival Makyajını Kendin Yap!