Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçları dökülenler buraya! Saç dökülmesiyle savaşanlar için önerilerimiz var!

Senin saçların da dökülüyorsa bu yazımız senin için!

Saçlarının tel tel döküldüğünü, git gide daha da seyreldiğini görmek gerçekten de üzücü bir durum, biliyoruz… Erkekler için olduğu kadar kadınlar için de en önemli saç sorunlarından biri olan saç dökülmesini sen de yaşıyorsan sana önerilerimiz var! Bir denemekten zarar gelmez değil mi?

Saç fırçası seçimi

Taraklarını, fırçalarını nasıl seçiyorsun? Gelişigüzel mi alıyorsun yoksa nasıl maddelerden yapıldığına dikkat ediyor musun? Özellikle saç dökülmesi sorunuyla savaşırken, kullandığın fırçaların plastik yerine tahta olmasına özen göstermelisin. Saçlarını tararken de sert hareketlerle değil, oldukça nazik ve hafif hareketlerle taramalısın.

Saç derisi temizliği

Saçlarımızın büyüdüğü, saç köklerimizin bulunduğu saç derimizin temizliğini ve bakımını sağlamak, saç dökülmesini engellemek konusunda çok önemli bir yere sahip. Temiz olmayan bir saç derisi yanında başka problemleri de getireceği için saç derini daima temiz tutmaya özen göstermelisin.

Şampuan kullanımı

Yanlış şampuanları kullanmak, saç dökülmesi sorununun daha da kötüye gitmesine neden olabilir. Bu süreç boyunca saçlarını nazikçe temizlemenin yanında, besleyici formüllere de sahip ürünleri kullanmalısın. Aminexil içeren Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuan gibi saç köklerini besleyip saç dökülmesini tedavi etmeye yardımcı olan şampuanları kullanmanı öneririz.

Güneşten ve sıcaktan korunmak

Yaklaşan yaz mevsimiyle beraber sıcak havalar da kapımızda! Sıcak havalarla beraber terlemek de saç derimizde birikmeler yapabiliyor. Bu nedenle saç derini yaz döneminde de daima temiz tutmaya özen göstermelisin. Ayrıca güneş ışınlarına karşı da saç derini korumalısın. Güneşin altında kalman gereken durumlarda şapka takmayı ihmal etmemelisin.

Özel bakım

Saç dökülmesini engellemeye çalışırken saçlarına özel bakımlar uygulamayı deneyebilirsin. Direkt olarak saç dökülmesini hedef alan, saçlarını kökten güçlendirmeye yardımcı olan Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Saç Bakım Serumu'nu deneyebilirsin. Saç derine düzenli şekilde uyguladığında dökülmede azalma, saçlarında güçlenme gibi etkiler gözlemleyebilirsin. Bizden söylemesi!


Photo credit: stock.adobe.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Açıklıyoruz: Stres saç dökülmesine neden olur mu?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör