29/09/2021
Saç Sırları
360 38

"Saçlarım Çok Dökülüyor" Diyorsan, Bu Önerilerimizi Mutlaka Dinlemelisin!

Deniz Ö.

Saç dökülmesi problemi ile boğuşanlar için en iyi bakım önerileri burada!

"Saçlarım Çok Dökülüyor" Diyorsan, Bu Önerilerimizi Mutlaka Dinlemelisin! "Saçlarım Çok Dökülüyor" Diyorsan, Bu Önerilerimizi Mutlaka Dinlemelisin!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç dökülmesi, pek çok kişinin kabusu. Bizim de! Hem kim istemez ki şöyle uzun, gür ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmayı? Ancak kimi zaman gerek genetik faktörler gerek yanlış beslenme gerekse de stres gibi durumlardan kaynaklı saç dökülmesi yaşayabiliyoruz. Peki, ama yok mu bunun bir çaresi? Elbette ki var. Saç dökülmesi meselesini ele aldığımız bu yazıda, bizim deneyip etkisini fark ettiğimiz bazı bakım önerilerini senin için sıraladık. Sen de “saçlarım çok dökülüyor ne yapmalıyım?” diye kara kara düşünenlerdensen, önerilerimize kulak asmadan geçme! O halde başlamadan evvel, biraz sorunun kaynağından bahsedelim.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Öncelikle neden bu sorunu yaşıyor olabileceğini masaya yatıralım. Aslında saç dökülmesinin nedenleri ve çeşitleri, birden fazla etmene bağlı olabiliyor. Peki, bu faktörler neler dersin?

·       Stres

·       Mevsim geçişleri

·       Hormon dengesindeki değişimler

·       Genetik faktörler

·       Saç derisi problemleri (mantar, aşırı yağlanma ve sedef hastalığı gibi)

·       Tiroid bezinin az çalışması

·       Vitamin eksikliği (özellikle biyotin, demir ve çinko gibi minerallerin eksik olması)

·       Sağlıksız ve düzensiz beslenme

·       Saçları sık sık ısılı ve kimyasal işlemlere maruz bırakma

·       Yanlış saç bakım ürünlerine yönelme

·       Saçları çok sıcak suda ve sık sık yıkama

Gördüğün gibi saç dökülmesine sebep çok. Sen de bu faktörleri göz önünde bulundurarak üç aşağı beş yukarı sendeki dökülmelerin ana nedenine ulaşabilirsin. Yalnız eğer ki dökülmelerin, tiroid, genetik veya hormonal sebeplerden kaynaklanıyor ise saç dökülmesi çözümleri noktasında bir dermatologdan yardım alman gerekebilir. Ancak bunun dışında dökülmelerin, tamamen senin saç bakımında uyguladığın yanlış yöntemlerden kaynaklanıyorsa o halde, bir sonraki başlığımızı okumaya devam et! 😊

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

“Saçlarım çok dökülüyor.” diyenlerdensen, dökülmeleri durduran bazı faydalı içeriklere kucak açmalısın. Saç dökülmesine iyi gelen bu bileşenler ise şöyle;

Demir: Vücutta demir eksikliği ve dolayısıyla kansızlık varsa, o halde saçlarının mutlaka döküleceğini söylemeliyiz. Demir yönünden zengin besinler tüketerek, saç dökülmelerini azaltabilirsin.

- Arginine (Arjinin): Saçların daha güçlü ve dirençli olmalarını sağlayan arginine proteini, saç dökülmeleri konusunda en etkili içeriklerin başında geliyor. Özellikle koparak dökülmelerin önüne geçen ve saçları güçlendiren bu içerik, gözle görülür etkilere sahip.

Biyotin: Saç dökülmesini önleyen bir numaralı bileşenler arasında gösterilir. B grubu vitaminleri arasında gösterilen biyotini hem besin hem de bakım ürünleri şeklinde tükettiğinde, saç dökülmelerinin büyük oranda azaldığını göreceksin.

- B5 Vitamini: B5 vitamini de saç dökülmesine çözüm olarak kullanılan diğer bir içerik. Saçların büyüme dönemini hızlandıran ve daha güçlü olmalarını sağlayan B5 vitamini ile dökülmeleri azaltmak mümkün.

Çinko: Tıpkı demir bileşeninde olduğu gibi çinko da vücutta yeterli düzeyde bulunmadığında saç dökülmeleri baş gösteriyor. Çinko bakımından zengin kuruyemişler özellikle de kabak çekirdeği tüketerek, dökülmelerini durdurman mümkün.

Omega 3: Yine saç dökülmesine oldukça faydalı bileşenlerden biri. Omega 3 bakımından zengin yiyecekleri, beslenme düzenine dahil ederek saç dökülmelerini önleyebilirsin.

A ve D vitamini: Her iki vitamin de saç sağlığının korunmasında oldukça etkili. A vitamini saç derisini besleyerek uzamasına yardımcı olurken; D vitamini ise saç dökülmelerini azaltmaya yardımcı oluyor. Bu bakımdan bu vitaminlerin yer aldığı besinleri tüketmek, saç dökülmesi problemi için önem taşıyor.

Sarımsak Yağı: Saç gürleştirmede son derece etkili olan besleyici yağlar arasında gösteriliyor. Kırık, kepek ve saç kuruluğunu önlediği de biliniyor.

Zeytinyağı: Seyrek saçlara en fazla etki gösteren besleyici yağlardan. Saçları güçlendirme ve kepekleri yok etmede etki gösteriyor.

Çörek Otu Yağı: Saç köklerinin beslenmesini sağlayan bu yağ da yine saç dökülmelerini azaltıyor.

Hindistan Cevizi Yağı: Saçları yoğun şekilde besleyen bu yağı da saç dökülmesi problemin için tercih edebilirsin. İçerisinde Hindistan cevizi yağı bulunan saç ürünleri, dökülme problemini azaltacaktır.

Lavanta Yağı: En önerilen saç bakım yağları arasında bu yağ da göze çarpıyor. Saç köklerini güçlendiren lavanta, kopma ve dökülmeleri de yüksek oranda azaltıyor.

Sen de yukarıda sıraladığımız bu içerikleri dökülen saçların için kullanabilirsin. Özellikle biyotin, demir ve çinko gibi bileşenlere ayrıca yönelmeni tavsiye ediyoruz. Şimdi gelelim bizim dökülen saçlarımız için kullandığımız o mucizevi ürünlere… 😊

Loreal Elseve Komple Direnç Ailesine ile Tanış!

“Saç dökülmesi nasıl önlenir?” sorusunu kendimize sorduğumuzda yukarıda sıraladığımız saç sağlığı için faydalı bileşenlere ulaştık. Peki, bu bileşenlerin içerisinde yer aldığı saç bakım ürünleri neler olabilir diye düşündüğümüz noktada ise Elseve Komple Direnç ailesi ile karşılaştık. Saç dökülmesine karşı geliştirilen bu seri, formülünde arginine, biyotin ve vitamin B5 barındırmasıyla dikkatimizi çekti. Ve tabii ki hemen alıp denedik. Sonuç bizi gerçekten çok şaşırttı çünkü saç dökülmelerimiz resmen azaldı! 😍 Şimdi gel, bu serideki ürünlere tek tek birlikte bakalım:

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan

Saç dökülmesi için şampuan arayışındaysan, bu ürüne mutlaka bir göz atmalısın. Formülünü Arginine, biotin ve vitamin B5 ile zenginleştiren bu şampuan, saçı kökten uca güçlendiriyor. Ayrıca koparak dökülmelerin de önüne geçiyor. Düzenli kullanımda saçlarımızın 2 kat daha güçlü* olduğuna şahit olduğumuz bu saç dökülmesi karşıtı şampuan, gerçekten de etkili bir bakım sunuyor.

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuanı aşağıda bulabilirsin:

L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al


Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Kremi

Saç dökülmelerinin büyük bir çoğunluğunun, duş sonrası tarama anında gerçekleştiğini biliyor muydun? O nedenle saç dökülmesini önleyici bakım şampuanı kullanmak yetmez. Aynı zamanda kolay tarama imkanı sağlayan saç kremlerine de yönelmelisin. Komple direnç serisinde yer alan bu saç kremi ise tam da bu etkiye sahip. Arginine, biotin ve vitamin B5 ile zenginleştirilen bu saç kremi, saçlara kolay tarama sağlarken; aynı zamanda koparak dökülmelere karşı direnç kazandırıyor. Biz denedik ve onay veriyoruz. 😊

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi

Saç dökülmesine yol açan bir diğer etmen ise saç kırıklarıdır. Çünkü kırılan saçlar gücünü kaybederek zayıflamaya ve dökülmeye neden olur. Bunu düşünen Elseve, Komple Direnç ailesine bir de güçlendirici bakım kremi eklemiş. Formülünü, yine arginine, biotin ve vitamin B5 kompleksi ile zenginleştiren ürün, saçı ağırlaştırmadan koparak dökülmelere karşı koruyor. Üstelik, saçları güçlendirerek tarama esnasında %98,8 oranında daha az kırılma** sağlıyor. Bu gerçekten de mükemmel bir oran. Biz de saç şekillendirme öncesinde bu ürünü kullandık ve farkı gözlerimizle gördük. Saçlarımızdaki yıpranma oranı çok azalırken hem dökülmelerimiz azaldı hem de saçlarımız parlak ve yumuşak bir görünüm kazandı.

Elseve Komple Direnç Güç Maskesi

Ve serinin son ürünü çok amaçlı kullanıma sahip olan bu maske oluyor. Yine bu saç dökülmesi için maske ürünü de formülünde arginine, biotin ve vitamin B5 barındırıyor. Bu sayede saç diplerine uygulandığında saç köklerini besleyen ürün, saç boy ve uçlarına uygulandığında ise saç fiberlerini besliyor. Bu sayede saçlar kökten uca 2 kat daha güçlü*** oluyor ve fırçada da 2 kat daha az saç görülüyor. Çok amaçlı saç yapılandırıcı program sunan bu maskeyi de biz denedik ve oldukça sevdik. Doğal bir his için silikon içermeyen yapısı ile de bizden tam not alan ürün, düzenli kullanımda saçlarımıza oldukça iyi geldi ve dökülmelerimiz gözle görünür oranda azaldı.

Elseve Komple Direnç Güç Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin:

L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Güç Maskesi
( Maske )
Hemen Al


Sen de Elseve Komple Direnç ailesine bir şans vererek, saç dökülmelerini durdurabilirsin. 😊


*Instrumental test, şampuan ve saç kreminin birlikte kullanımı sonucu.

**Koparak dökülmelerde, Instrumental test. 
***Instrumental test

Paylaş

"Saçlarım Çok Dökülüyor" Diyorsan, Bu Önerilerimizi Mutlaka Dinlemelisin!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Güç Maskesi
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Güç Maskesi
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Arjinin Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?
Arjinin Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?
Susam Yağının Saça Faydaları
Susam Yağının Saça Faydaları
Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları
Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları
Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar
Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar
Tümünü Gör
Evde Yapabileceğiniz Doğal Saç Maskesi Tarifleri
Evde Yapabileceğiniz Doğal Saç Maskesi Tarifleri
En İyi Bukle Belirginleştirici Ürünler
En İyi Bukle Belirginleştirici Ürünler
En İyi Şampuan Önerileri
En İyi Şampuan Önerileri
Bu Sonbahar Denemen Gereken L'Oréal Paris Saç Boyaları
Bu Sonbahar Denemen Gereken L'Oréal Paris Saç Boyaları
Tümünü Gör