Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarım nereye gidiyor! : Dökülen saçlarını kurtaracak öneriler

Saçlarını kaybetmek istemiyorsan bu önerilerimize kulak ver!

Saçlarını her taradığında koparak dökülen saçlarının saç fırçanda biriktiğini fark ediyorsan kulübe hoş geldin. Yanlış bakım rutini nedeniyle saçlarının dökülmesinden muzdarip o kadar çok kadın var ki! Evet, bu duruma yanlış bakım rutini neden oluyor ve saçlarının bir türlü istediğin gibi güçlü ve hızlı uzamasının önüne geçiyor. Peki doğru bakım rutini nasıl olmalı? Cevabı, yazının devamında keşfedeceksin!

Doğru ürünler kullan

Saç bakım ürünlerini, saçlarının ihtiyaçlarına göre belirlemelisin. Eğer yıpranmış, zayıflamış, koparak dökülen saçların varsa saçlarını yoğun bir şekilde besleyip arındıracak bir şampuan tercih etmelisin. Bizim önerimiz L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 serisiyle tanışman. Yoğun besleyici şampuan ve yoğun besleyici saç kreminden oluşan seri saçı yoğun bir şekilde besleyerek, bakım yapıyor; saçlarının kopmadan, güçlü bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor.

Maske uygula

Bu adımı sıklıkla es geçtiğinden eminiz. Hatta saç maskelerine ayıracak vaktinin olmadığını da düşünüyor olabilirsin. Oysa saçlarının, kopmadan sağlıkla uzamasını istiyorsan haftada en az bir kere maske uygulamalısın. Üstelik saç bakım maskelerini saçlarında yalnızca üç dakika beklettiğini düşünecek olursak, çok da zaman harcıyor sayılmazsın.

Isıdan uzak dur

Ne yazık ki saçlara aşırı ısı uygulamak, saçlarının zayıflamasına, incelmesine ve hatta kopmasına neden oluyor. Hal böyle olunca, saçlarının uzaması yavaşlıyor, saçların soluk ve cansız görünüyor. Isıdan olabildiğince uzak durmak, kullanacağın zamanlarda saç şekillendiricilerini en fazla orta ısıya getirmek doğru bakım rutinine geçişte iyi bir adım olacak.

Havluya dikkat

Havlular, sert yüzeylere sahip olduğundan saçlarını kurulamak için havlularla ovaladığında, saç tellerine zarar vermene, saç yüzeyini zedelemene, saçlarının elektriklenmesine ve kırılmasına yol açar. Bu sabah havlu kullandığın için kendini suçlamaya başlama, kimin aklına gelirdi ki! Bir sonraki sefere önce saçlarının suyunu sık, ardından havluyu saçına yalnızca sar. İstersen saçlarını eski pamuklu bir tişörtle de kurutabilirsin.

Doğru bakım rutininin olmazsa olmazlarını öğrendiğine göre, saç dökülmelerinin azaldığını ve saçlarının artık daha hızlı uzadığını fark etmen an meselesi!


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Sıvı Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Sıvı Saç Kremi
( Sıvı Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?