Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saçlarımız neden ağırlaşır? Bu duruma nasıl engel olabilirsin?

Saçlarının neden ağırlaştığını, çabucak yağlandığını merak ediyorsan doğru yerdesin!

Saçlarını ne kadar yıkarsan yıka çok çabuk yağlanıyor, bir türlü saçlarının temiz olduğunu hissedemiyor musun? Peki, bu durumun neden kaynaklandığını biliyor musun? Saç Sırları.com olarak, bu konuyu araştırdık ve harika bir çözüm yolu bulduk! Hemen öğrenmek istiyorsan yazımızın devamını mutlaka okumalısın!

Saçlarımız neden ağırlaşır?

Kuru saç, normal saç, yağlı saç… Saçların hangi tipte olursa olsun, saç derindeki sebum dengesi bozulduğunda saçların bu durumdan kökten uca etkilenir. Sebum normal şekilde salgılandığında saç derini korur ama bu denge bozulduğunda fazla salgılanır ve bunun sonucunda da saç köklerin yağlanır, saçların ağırlaşır, dümdüz görünür ve zor şekil alır.


Tüm bunların dışında, saç diplerin, saç derin yağlı olsa bile saç uçlarının kuruluğundan şikâyetçi olabilirsin. O zaman hem saçlarını besleyen, hem saç derindeki sebum dengesini koruyup saçlarının ağırlaşmasını engelleyen, hem de tüy gibi hafif olmasını, derinlemesine arınmasını sağlayan bir saç bakımına ihtiyacın var demektir!

Peki, bu bakımı nereden bulabilirsin?

Saçlarının tüm bu sorunlarına uygun çözümü nereden bulabilirsin? Çözüm killerde! Yanlış duymadın, killer artık yalnızca cilt bakımında değil, saç bakımında da kullanılıyor! Hem de saçlarda mucizeler yaratıyorlar!

Özellikle Beyaz, Mavi ve Yeşil Kil bir araya geldiğinde saç derisinde üretilen sebumu dengelerken, saç uç ve boylarını da ağırlaştırmadan besleyerek kurumasına engel olur. Yani tam aradığın çözüm! Ancak bu çözüm için birazcık sabretmelisin. Çok yakında, kil içeren saç bakım ürünlerini sana tanıtacağız. İlk öğrenen sen olmak istiyorsan bizi takipte kalmaya devam et!


Photo credit: giphy.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Hafiflik, tazelik hissini saçlarda hissetmek için ne yapmalı?
Yağlı saçlar için uzun süreli hafif, ferah saçlara ulaşmanın en kolay yolunu açıklıyoruz!
​Yağlanan, ağırlaşan saçları gizleyebilen saç modelleri!
Saçlarını her gün yıkamak zorunda olan yağlı saçlar için önerilerimiz!
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj Alışkanlıklarına Göre Hayatının Bakım Ürününü Açıklıyoruz!