Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
19/06/2017
Saç Sırları
360 38

​Saçların daha gür görünmesi için doğru bilinen yanlışlar

Ece Y.

Bakalım sen bu yanlışlardan hangilerini yapıyorsun?

Galeri Görünümü Slayt Görünümü
​Saçların daha gür görünmesi için doğru bilinen yanlışlar ​Saçların daha gür görünmesi için doğru bilinen yanlışlar

Saçlarının yavaş yavaş seyreldiğini, eski dolgun görünümünden eser kalmadığını görmek biliyoruz ki üzücü… Saçlarının daha yoğun, daha gür görünmesi için çabalıyorsun ama yine de hacim ve yoğunluk adına hiçbir gelişme olmuyor değil mi? Belki de saçının dolgun görünmesi için yaptıkların, aslında saçlarına zarar veriyor olabilir. Bu nedenle saçın gür görünebilmesi için doğru bilinen yanlışları listeledik. Bakalım sen bu yanlışlardan hangilerini yapıyorsun?

Yanlış: Bakım serumu kullanmamak

Yoksa sen de, zaten ince olan saçlarının bakım serumu kullandığında daha da hacimsiz görüneceğini düşünenlerden misin? Tamamen yanlış olan bu düşünceyi hemen aklından çıkarmanı öneriyoruz! Saç derisine uygulanan, seyrelmeleri hedefleyen özel saç serumları ile saçların hacimsiz görünmez aksine gür ve yoğun alması sağlanır. Bizim önerimiz, Vichy Neogenic Saç Bakım Serumu kullanman yönünde.

Yanlış: Sık sık krepe yapmak

Saçların gür değil diye sık sık krepe mi yapıyorsun? Krepe saçlarının hacimli görünmesi yardımcı olabilir ama çok fazla yaptığında saçlarının kırılıp incelmesine de neden olabilir. Bu nedenle sürekli krepe yapıp saçlarını yormamalısın.

Yanlış: Günde 2 kere saç yıkamak

Banyodan sonra saçlarının az da olsa kabarıp, dolgun göründüğü için günde iki kere saçlarını mı yıkıyorsun? Saçların yağlıysa her gün yıkaman normal olabilir ancak günde iki kere yıkamak yağlı saçlara bile zararlı. Saçlarını gün aşırı olarak yoğunlaştırıcı özelliğe sahip, paraben içermeyen ve saçta kalıntı bırakıp ağırlaştırmayan Vichy Neogenic Şampuan ile yıkamanı tavsiye ederiz.

Yanlış: Sık sık şekillendirici kullanmak

Evet, şekillendirici ürünler çok işimize yarıyor ancak aşırı kullanmak saçlarına zarar verebilir. Hacim veren spreyler, köpükler derken saçlarının dolgun görünmesi için gün içinde defalarca şekillendirici uygulamaktan kaçınmanı öneririz.

Yanlış: Yüksek ısıda saç kurutmak

Saçlarını öne atıp, yüksek ısıda kuruttuğunda hacimli görünen saçların olabilir ama uzun vadede yüksek ısının saçlarına ne kadar zarar verdiğine şahit olabilirsin. Aslında yüksek ısıyla kurutmak yerine ılık, hatta saçlarını şekillendirdikten sonra soğuk hava vererek saçlarını kuruttuğunda daha dolgun bir görünüm elde edebilirsin. Saçlarını da ısının zararlı etkilerinden korumuş olacaksın.


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

​Saçların daha gür görünmesi için doğru bilinen yanlışlar
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kerastase Densifique Saç Yoğunlaştırıcı Serisini İnceliyoruz!
Saç gürleştirmek için ihtiyacın olanı açıklıyoruz!
Yazın saç dökülmesi, hacim eksikliği sorunları için en iyi saç bakım önerileri!
Saç eğitmeni Özden Kürtür ile Saç Yoğunlaştırıcı ve Beyaz Kapatıcı Serioxyl Saç Spreyi'ni Denedik!
Tümünü Gör
Kendimize vakit ayırıyoruz: Evde saç bakımıyla kendini şımart!
Saçlarımızı şımartıyoruz: Evde saç bakımında favorimiz olan 5 saç bakım ürününü inceledik!
Moralimizi yükseltiyoruz: Evde daha keyifli vakit geçirmek için öneriler!
İnceliyoruz: Şarap Kızılı Saç Rengi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Kadife Bitişli Likit Mat Rujları Deniyoruz!