Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçların daha gür görünmesi için doğru bilinen yanlışlar

Bakalım sen bu yanlışlardan hangilerini yapıyorsun?

Saçlarının yavaş yavaş seyreldiğini, eski dolgun görünümünden eser kalmadığını görmek biliyoruz ki üzücü… Saçlarının daha yoğun, daha gür görünmesi için çabalıyorsun ama yine de hacim ve yoğunluk adına hiçbir gelişme olmuyor değil mi? Belki de saçının dolgun görünmesi için yaptıkların, aslında saçlarına zarar veriyor olabilir. Bu nedenle saçın gür görünebilmesi için doğru bilinen yanlışları listeledik. Bakalım sen bu yanlışlardan hangilerini yapıyorsun?

Yanlış: Bakım serumu kullanmamak

Yoksa sen de, zaten ince olan saçlarının bakım serumu kullandığında daha da hacimsiz görüneceğini düşünenlerden misin? Tamamen yanlış olan bu düşünceyi hemen aklından çıkarmanı öneriyoruz! Saç derisine uygulanan, seyrelmeleri hedefleyen özel saç serumları ile saçların hacimsiz görünmez aksine gür ve yoğun alması sağlanır. Bizim önerimiz, Vichy Neogenic Saç Bakım Serumu kullanman yönünde.

Yanlış: Sık sık krepe yapmak

Saçların gür değil diye sık sık krepe mi yapıyorsun? Krepe saçlarının hacimli görünmesi yardımcı olabilir ama çok fazla yaptığında saçlarının kırılıp incelmesine de neden olabilir. Bu nedenle sürekli krepe yapıp saçlarını yormamalısın.

Yanlış: Günde 2 kere saç yıkamak

Banyodan sonra saçlarının az da olsa kabarıp, dolgun göründüğü için günde iki kere saçlarını mı yıkıyorsun? Saçların yağlıysa her gün yıkaman normal olabilir ancak günde iki kere yıkamak yağlı saçlara bile zararlı. Saçlarını gün aşırı olarak yoğunlaştırıcı özelliğe sahip, paraben içermeyen ve saçta kalıntı bırakıp ağırlaştırmayan Vichy Neogenic Şampuan ile yıkamanı tavsiye ederiz.

Yanlış: Sık sık şekillendirici kullanmak

Evet, şekillendirici ürünler çok işimize yarıyor ancak aşırı kullanmak saçlarına zarar verebilir. Hacim veren spreyler, köpükler derken saçlarının dolgun görünmesi için gün içinde defalarca şekillendirici uygulamaktan kaçınmanı öneririz.

Yanlış: Yüksek ısıda saç kurutmak

Saçlarını öne atıp, yüksek ısıda kuruttuğunda hacimli görünen saçların olabilir ama uzun vadede yüksek ısının saçlarına ne kadar zarar verdiğine şahit olabilirsin. Aslında yüksek ısıyla kurutmak yerine ılık, hatta saçlarını şekillendirdikten sonra soğuk hava vererek saçlarını kuruttuğunda daha dolgun bir görünüm elde edebilirsin. Saçlarını da ısının zararlı etkilerinden korumuş olacaksın.


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
Vichy Dercos Technique Neogenic Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
Vichy Dercos Neogenic Saç Yenileyici Bakım
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saçlarını dolgun görünüme kavuşturmanın sadece bakımlarla ya da ürünlerle ilgili olmadığını biliyor muydun?
Sonbahar bakımı: Daha yoğun, daha güçlü ve daha çok görünen saçlar için sana özel önerilerimiz var!
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saçların zayıf ve ince telli ise ihtiyacın olan bakım hangisi?
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Coachella Makyajlarını İnceliyoruz: Festival Makyajını Kendin Yap!