Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçların dökülmeye başlıyorsa atman gereken 6 adım

Merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım!

Saçlarının döküldüğünü fark ettin ve artık o gür, güçlü saçlarına bir daha kavuşamayacağını mı düşünüyorsun? Tabii ki buna izin veremeyiz! Saç Sırları.com bugünler için var! Şaka bir yana, saç dökülmesi çoğumuzun korkulu rüyası. Ancak saçlarını güçlendirerek, besleyerek ve bazı saç alışkanlıklarından vazgeçerek bu dönemi zararsız atlatabilmen mümkün. Peki, neler mi yapılmalı? Merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım!

1. Gergin saç modellerinden vazgeç

Topuz, atkuyruğu, örgü gibi saç modelleriyle saçlarını sürekli gergin şekilde topluyorsan, saçlarına en büyük kötülüklerden birini yapıyorsun demektir. Sıkı saç modelleriyle, saç tellerin kökten itibaren gerilir ve bu da kopmalara neden olabilir. Bu nedenle gergin yerine, salaş ve rahat saç modellerini kullanmanı öneririz.

2. Saç bakımına özen göster

Saç dökülmesi sorunu yaşamaya başladıysan, saç bakımına normalden daha fazla özen göstermelisin. Saç derini daima temiz tutmalı, saçlarına ve saç derine nazik davranan saç bakım ürünlerini kullanmalısın.

3. Saçlarına güç kat

Saçların güçten düştüğü için dökülüyor olabilir. Bu nedenle onlara güç vermek ve beslemek için Arginine proteininden yararlanabilirsin. L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı serisi tam da güçsüz, dökülen saçlara güç katmak için ideal bir tercih! Arginine proteini içeren bu serinin şampuanı, bakım kremi ve maskesiyle saçların hiç olmadığı kadar güçlü olacak!

4. Stresten uzak durmaya çalış

Saç dökülmesinin en baş nedenlerinden biri de stres. Biliyoruz ki stresten uzak durmak çok da mümkün değil ama olabildiğince uzak durmaya çaba sarf etmelisin. Mesela bol bol spor yapmayı deneyebilirsin. Hem forma girip, hem de stresi yenebilirsin!

5. Dengeli beslen

Dengeli, düzenli beslenmek yalnızca vücut sağlığı için değil; saç sağlığın için de oldukça önemlidir. Sen nasıl beslenirsen, saçların da bundan etkilenir. Bu nedenle saç dökülmesi sorununu çözmeye çalışırken dengeli beslenmeye de dikkat etmelisin.

6. Isıdan uzak dur

Sık sık çekilen fönler, maşa, düzleştirici… Saçlarımızı şekillendirme alışkanlıklarımız da bazen saç dökülmelerine neden olabiliyor. Saçlarının dökülmeye başladığını fark ettiğin anda ısıdan uzak durmalı, fön makinesiyle saçını kurutmak yerine de kendiliğinden kurumasını sağlamalısın.


Photo credit: stock.adobe.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi
Açıklıyoruz: Stres saç dökülmesine neden olur mu?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör