Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarını canlandıracak bakım önerisi

Bu önerilerle saçlarına canlılık katabilirsin!

Kış aylarında mat ve cansız görünen saçlar hepimizin şikayet ettiği durumların başında geliyor. Özellikle yoğun kar ve soğuğa mazur kalan saçlarımızı kendine getirmenin yolunu bulduk! Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek sen de saçlarını canlandırabilirsin. Unutma, bu bakımı kış ayları boyunca düzenli olarak yapmanı tavsiye ediyoruz, bir kere yapıp bıraktığında verimli sonuç alamayabilirsin.

1. Adım. Şampuan seçimi

Kış aylarında saçlarımızın ihtiyacı bambaşka olabiliyor. Şampuanını saçlarının ihtiyacına göre düzenli aralıklarla değiştirmeni öneriyoruz. Kuru ve cansız görünen saçlarını canlandırmak için ekstra nem ve yağ içeren şampuan kullanmanı öneriyoruz. Şampuanı saç diplerinden uçlarına doğru masaj yaparak uygula.

2. Adım: Saç kremini atlama

Acelemiz olduğunda veya unutkanlıktan saç kremini atladığımız günler oluyor. Kış aylarında saç kremi bizim en büyük ihtiyaçlarımızdan biri, bu adımı kesinlikle atlamanı tavsiye etmiyoruz. Saçlarının uçlarına ve boylarına saç kremini sür ve ılık su ile durula. Saç kremi sayesinde saçların daha yumuşak ve canlı görünecektir.

3. Adım: Haftada bir saç maskesi yap

Saç maskesinin önemini es geçmemelisin. Kuru ve yıpranmış saçlarını kendine getirmek için haftada bir ( ihtiyaca göre iki de olabilir) saç maskesi yapmalısın. Saçlarını yıkadıktan sonra boylarına ve uçlarına maskeni sür ve ılık su ile durula. Eğer saçların boyalıysa saç maskesi sayesinde saçlarının rengini uzun süre canlı tutabilirsin.

4. Adım: Saç serumu

Saç serumu sağlıklı saçların gizli kahramanıdır. Saç bakımının olmazsa olmazlarından olan serumlar, ihtiyaca göre saç yumuşatma, canlandırma veya saç dökülmesine karşı kullanılabilir. Öncelikle saçlarının ihtiyacına uygun saç serumunu al ve saçlarına uygula. Satın aldığın serumun açıklamalarını mutlaka okumalısın, bazı serumlar sadece saç dibi için uygun, bazıları ise saç uçları için üretilmiştir. Sen de saç serumunu nasıl uygulaman gerektiğini öğrendikten sonra saçlarına masaj yaparak uygula.Saçlarının eskisinden de yumuşak göründüğünü fark edeceksin.

Photo Credit: Getty Images, Giphy.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Yenileyici Saç Kremi 200 ml
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Yenileyici Saç Kremi 200 ml
( Saç Kremi )
Keşfet
Kérastase Elixir Ultime 24 Karat Saç Maskesi
Kérastase Elixir Ultime 24 Karat Saç Maskesi
( Maske )
Satın Al
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Yıpranmış ve işlem görmüş saçları hızla iyileştiren bakımı keşfet!
Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata
Kuru, yıpranmış ya da boyalı saçların varsa bu önerimiz senin için!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör