Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarını daha hızlı uzatmanın sırrını açıklıyoruz

Bu yaz uzun saçlara kavuşmana az kaldı!

Herkesin hayali, yazın upuzun saçlarla sahilde dolaşmaktır. Hasır şapka, güneş gözlüğü ve upuzun saçlarla kendini deniz kenarında hayal ediyorsan, doğru yerdesin. Bu yaz seni uzun saçlara kavuşturabiliriz. Saçlarını normalden daha hızlı uzatabileceğin birkaç ipucu ile uzun saçların artık hayal olmaktan çıkıyor.

Sıkı atkuyruğundan uzak dur

Saçlarını uzatmaya çalışanlar, atkuyruğundan özellikle sıkı olan saç modellerinden uzak durmalılardır. Sıkı atkuyruğu, saç diplerini gererek saçlarının uzamasını yavaşlatıp, saçlarının dipten kırılmasına neden olabilir. Eğer saçlarını mutlaka toplamak istiyorsan salaş örgüler veya bandanalar kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Isıdan uzak dur

Yüksek ısı, saçlarının kuruyup cansız görünmesine neden olabilir. Bu nedenle saçlarını kuruturken ılık hava üfleyen saç kurutma makinalarını tercih edebilirsin. Bu dönemde fönden uzak durmalı, saçlarını şekillendirmek için jöle, köpük gibi ürünleri kullanmanı tavsiye ederiz.

Saç diplerini ihmal etme

Saçlarının hızlı uzaması için saç diplerine bakım yapmalısın. Bunun için üretilen bakım yağları, serum ve maskeler saç derini nemlendirip, saçlarının daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Haftada bir kere mutlaka saç maskesi yapmalısın.

Islak saçını tarama

Duş sırasında ve hemen sonrasında saçlarını tarayanlar, kırık saçlarla yüzleşmek zorunda kalıyor. Saçlarını hem evde hem de kuaförde mutlaka kuruduktan sonra taramalısın. Eğer saçlarının dolaşmasından şikâyetçiysen durulanmayan sıvı saç kremlerinden yardım alabilirsin.

Beslenmene dikkat et

Saç bakımın kadar, kendine en kadar iyi baktığın da önemli. Zeytinyağı, Omega-3 gibi faydalı yağlar, saçlarının hızlı uzamasına yardımcı olur. Bu nedenle bu dönemde bol balık tüketmeli, avokado, ceviz, fındık gibi besinleri tüketmelisin. Bol su içmeyi de ihmal etme!

Photo Credit: Fotolia

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Pro-Keratin maske
Pro-Keratin maske
( Maske )
Keşfet
Pro-Keratin şampuan
Pro-Keratin şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Pro-Keratin ısı ıle aktive olan bakım kremi
Pro-Keratin ısı ıle aktive olan bakım kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Matrix KeratinDose Yenileyici Bakım Spreyi
Matrix KeratinDose Yenileyici Bakım Spreyi
( Durulanmayan Bakım Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzun saçlarını özleyenler buraya! Dökülmeden uzayan güçlü saçların sırrını açıklıyoruz!
Kış mevsimi geldi: Şimdi saç uzatmanın tam zamanı!
Saç uzatan şampuan var mı?
Neden saçlarım uzamıyor? Saçlarının yavaş uzamasının altında yatan nedenler
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yaz Geldi: Yazın En Çok Kullanılan Makyaj Malzemeleri Neler?