Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saçlarını güçlendirecek 9 bakım önerisi

Bu önerilerimizle saçların gücüne güç katacak!

Güçlü, dökülmeyen saçlar asla hayal değil! Önemli olan sadece doğru ürünlerle, doğru bakımı yapmak ve zayıf saçlarına destek olmak. Tabi tüm bunları yaparken, saçlarını güçlendirmeye çalışırken de biz, Saç Sırları.com olarak yanında olacağız :) İşte bizim de deneyip sonuçlarından memnun kaldığımız bakım önerilerimiz!

1.Kimyasal işlemlere ara ver

Saç rengini açtırma, perma, Brezilya fönü gibi kimyasal işlemlerin saçı ne kadar yorduğunu artık bilmeyen yok. Ancak saçların zayıf olmasına rağmen hala yaptırıyorsan hemen buna bir son vermeni öneririz.

Uzun vadeli kullanımlarda bu uygulamalar saçlara kalıcı zarar verebiliyor. Bu nedenle saçlarına olabildiğince bu işlemleri yaptırmamanı öneririz.

2.Isıya ara ver

Islak saça uygulanan yüksek ısıdaki kurutma makinesi, düzleştirici, maşa… Bu saydıklarımızın hepsi sık kullanımda saça zarar veriyor. Belki de saçlarının zayıflayıp dökülmesinin nedeni bu aletlerdir. Bu aletleri kullanmak yerine saçların düzse ve hacim vermek istiyorsan şekillendirici köpükleri, saçların kabarıyorsa Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i kullanmanı öneririz.

3.Sağlıklı beslenme düzenini takip et

Zayıflayan, dökülen saçlar, dış etkenlerden dolayı oluşabileceği gibi beslenme tarzınla da alakalı olabilir. Sağlıklı yiyeceklerden aldığın besinler saç büyümesini de destekler. Yani güçlü saçlar için beslenme düzeni çok önemli. Bu nedenle demir, vitamin, protein ağırlıklı gıdalar tüketerek saçlarını içeriden de beslemeni öneririz.

4.Saçlarını 2-3 ayda bir kestir

Saçlarının uç kısımlarına bir göz at. Uçlarda çatallaşmalar, kırıklar görüyor, kuruluk hissediyorsan bu görüntüden acilen kurtulman gerekiyor! Kırık saç uçlarını kestirdiğinde bu görünümden kurtulmanın yanı sıra zayıflayan saçlarını da ağırlıktan, yükten kurtarmış olursun.

5.Doğru tarağı kullan

Saçlarımızı her gün taradığımız için hangi tarağı kullandığımız çok önemli! Zaten zayıf olan saçlarını bir de yanlış taraklarla taradığında koparak dökülmelere davetiye çıkartmış olursun. Bu yüzden, saçların kıvırcık ya da kalın telliyse geniş dişli tarakla, dalgalıysa düz fırçalarla, düzse de sık dişli taraklarla saçlarını taramanı öneririz.

6.Güçlü saçlar için şampuan kullanımı

Şu anda saçların için hangi şampuanı kullanıyorsun? O kullandığın şampuan yerine sana şimdi süper bir önerimiz olacak! Vücudumuzun nasıl zaman zaman protein takviyesine ihtiyacı oluyorsa saçlarımız da proteine ihtiyaç duyuyor. Mesela Arginine proteini saçların için oldukça önemli.

Saçlarını güçlendirip, dökülmelere engel olan Arginine proteini içeren Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Şampuan zayıf saçlar için ideal şampuan! Saçlarını güçlendirmesinin yanı sıra dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlıyor. Bu arada, bu şampuanı Saç Sırları.com editörleri olarak bizim de deneyip çok beğendiğimizi söylemeden geçmeyelim :)

Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Bakım Şampuanı'nı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

7.Maskeyi ihmal etme

Saçlarını banyoda sadece yıkayıp çıkma, aynı zamanda da yoğun şekilde besle. Az önce bahsettiğimiz Elseve Arginine Direnç X3 serisinin saç maskesini kullanarak saçlarını yoğun şekilde besleyebilirsin. Saçlarının bu yoğun bakıma her zamankinden daha çok ihtiyacı var.

Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Saç Bakım Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Hemen Al

8.Şekillendiricileri dozunda kullan

Saç şekillendiriciler bizim en büyük yardımcılarımız ama dozunda kullanmak da oldukça önemli. Her gün ve aşırı şekillendirici kullanmak saçlarının daha da çok zayıflamasına neden olabilir. Bu nedenle en azından gün aşırı kullanmaya özen göstermeni öneririz.

9.Saçlarını gerecek saç modellerini kullanma

Saçların ne kadar gerilirse o kadar tel saçın kopma riski altında! Gergin bir atkuyruğu, gergin bir topuz… Saçların bu saç modelleriyle çok fazla gerilir, hatta eminiz ki sen de bu saç modellerini açtıktan sonra toka üzerindeki saç tellerini fark etmişsindir. İşte bunu yaşamamak için daha salaş ve gevşek saç modellerini tercih etmelisin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Cesur sarışınları buraya alalım! Sarı saç bakımında doğru ürünleri mi kullanıyorsun?
Evde saç bakımı yapanlara özel test: Hangi içeriklere sahip saç bakım ürünlerini kullanmalısın?
Hint yağının saça faydaları: Hızlı saç uzatmaya etkisi nedir?
Yepyeni Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı İnceledik!
Tümünü Gör
Cesur sarışınları buraya alalım! Sarı saç bakımında doğru ürünleri mi kullanıyorsun?
Evde saç boyama sonrasında yapman gerekenleri açıklıyoruz!
Evde saç bakımı yapanlara özel test: Hangi içeriklere sahip saç bakım ürünlerini kullanmalısın?
Sarışınlar buraya! Bu testle senin yüzde kaç sarışın olduğunu söylüyoruz?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: NYX Professional Makeup Glitter Goals Koleksiyonu ile Festival Makyajı