Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarını kaybetme korkusunu yaşamamak için atman gereken 4 adım!

Saçlarını kaybetme korkusunu yaşamamak için yapman gerekenleri senin için listeledik!

Çoğumuz saçlarımızı kestirdiğimizde bile sanki bir daha uzayamayacakmış gibi pişman olabiliyoruz. Bu nedenle saçlarımıza elimizden geldiğince iyi bakmaya çalışıyoruz. Ama saç dökülmesi sorunu kapımızı çaldığında saçlarımızı kaybetme korkumuz başlıyor… İşte bu korkuyu hiç yaşamamak için saçlarını güçlendirmen gerekiyor.

Şimdi, aşağıda okuyacağın, saçlarını kaybetme korkusunu yaşamamak için atman gereken adımları bir kenara mutlaka not etmeni öneririz.

1.Adım: Saç bakım rutinini değiştir

Saçlarına her ne kadar iyi bakmaya çalışsan da saçlarına güç katmak, dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlayabilmek için mevcut saç bakım rutinini değiştirmeni öneririz. Her zaman güçlü, dökülmeye karşı dirençli saçlar aslında çok uzakta değil, L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 ile saçlarını güçlendirebilirsin.

Saç Sırları.com editörleri olarak saçlarımıza değer verdiğimiz için dökülmeleri önceden engellemek adına Elseve Arginine Direnç X3 serisine güveniyoruz. Bizce sen de bir şans verebilirsin!

2.Adım: Yoğun ısıdan, sıcaktan kaçın

Maşa, düzleştirici, fön makinesi gibi ısıyla şekillendiren aletleri ne sıklıkta kullanıyorsun? Saçlarının güzel görünmesi adına bu aletleri çok sık kullanıyorsan, dökülmelere davetiye çıkartıyor olabilirsin! Hatta yaz mevsiminde olduğumuz için aşırı sıcaklar da saçlarını zayıf düşürebilir. Bu nedenle, ısıyla şekillendiren aletleri en azından haftada bir kullanmaya, aşırı sıcaklardan da saçlarını korumaya özen göstermeni öneririz.

3.Adım: Arginine proteininden yararlan

Vitamin ve mineral eksikliği, duygusal şoklar, stres,hormonlarla ilgili hastalıklar, çeşitli ilaçlar ve kimyasal uygulamalar saç dökülmesine neden olabiliyor. Ancak en önemlisi saçlarının yeterli besini alamaması çünkü saçlarını beslediğinde güçlenir ve sağlıklı uzar. Tabii yeterli proteini alamazsa güçsüz ve dirençsiz de olur. Bütün bunlardan dolayı Arginine proteini ile saçlarını beslemen atman gereken en doğru adımlardan olur. Elseve Arginine Direnç X3 ailesinin saç maskesini haftada 1 kez, şampuan ve saç kreminden sonra uygulayarak yoğun bir besin sağlayabilirsin.

4.Adım: Saç derini şımart

Saç büyümesini desteklemek, kan dolaşımını hızlandırmak için saç derine sık sık masaj yapmayı denemelisin. Mesela en basitinden, banyoda saçlarını şampuanlarken şampuanı saç derine dairesel hareketlerle uygulayabilirsin.


photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En kolay eyeliner yöntemi: Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner