Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarını şekillendirdikten sonra rötuş yapabileceğin 7 an!

Saçımızın dağılıp dağılmadığını kontrol etmek, düzeltmek için rötuş yaptığımız anları listeledik!

Gün içinde nasıl rujumuzu, pudramızı tazeliyorsak saçlarımızın da tazelenmeye ihtiyacı oluyor. Tam saçlarına güzel bir şekil veriyorsun, evden çıkıp gideceğin yere varana kadar bu görünüm mahvolabiliyor! İşte bu gibi durumlarda da ufak rötuşlara ihtiyacımız oluyor.

Biz kadınların, uzun uğraşlar sonucu saçlarımızı şekillendirdikten sonra en sık rötuş yaptığımız anları derledik. Eminiz ki sen de en az birini yapmışsındır :)

1.Yoğun trafikte

Yoğun trafikte duruyorken yan taraftaki arabalara göz attığımızda bir kadının saçını-başını düzelttiğini görmeyen yoktur herhalde! Ancak uyaralım: araba kullanırken asla ama asla saçlarına rötuş yapmaya çalışmamalısın! Sadece trafik çok yoğunsa ve duruyorsan 1-2 ufak dokunuş yapabilirsin.

2.Restoranda randevunu beklerken

İş yemeği için ya da bir arkadaşınla buluşmak için restoranda beklerken, kimse gelmeden minik aynamızı çıkartıp ufak rötuşlar yapabiliriz. Hatta aynamız yoksa çatala, kaşığa bakarak bile bunu yapabiliriz :)

3.Kızlarla gece gezmesine çıktığınızda tuvalette

Kız arkadaşlarımızla gece gezmesine çıktığımızda gittiğimiz mekanın tuvaletinde saçlarımızı düzelttiğimizde çok olmuştur!

4.Günlük ritüel: Sabah ayakkabılarını giydikten sonra son bir kez ayna karşısında

Bu ritüeli hepimiz yapıyoruz! Giyiniyoruz, makyajımızı yapıyoruz, montumuzu da giydik, ayakkabımızı da giydik ama son bir kez aynaya bakıp saçımızın nasıl göründüğüne bakmazsak olmaz!

5.Ofiste kimse görmeden masanda

Ofis masasında minik bir ayna bulunduranlar burada mı? Hadi itiraf edin, sık sık aynaya bakıp saçınızı başınızı düzeltiyorsunuz :)

6.Spordan sonra giyinme odasında

Cardio, pilates derken gene saç-baş dağıldı! Spordan sonra eve gidip banyo yapacağız nasılsa ama yine de spor salonundan çıkmadan önce aynada o saçlara bir bakılacak!

7.Alışveriş merkezinin tuvaletinde

Evet, alışveriş yaparken, kıyafetleri denerken saçlarımız çok fena dağılıyor. Bu halde dolaşamayacağımıza göre soluğu tuvalette alıp hemen minik rötuşlar yaparız :)

“Keşke yaptığım bu rötuşlara gerek olmasa da, saçlarım gün boyu elektriklenmese, kabarmasa, hep canlı görünse” diye düşündüğünü duyar gibiyiz! Aslında dışarı çıktığımızda kabaran saçlarımızı pürüzsüzleştirmek, yeniden canlandırmak için sadece tek bir adım yetiyor: saç bakım yağı!

Saç yağlarının faydalarını artık bilmeyen yom ama bu bahsettiğimiz herhangi bir saç bakım yağı değil; değerli yağlar içeren Kérastase Elixir Ultime Saç Bakım Yağı. Saçların boyalıysa Elixir Ultime Boyalı Saçlar için Bakım Yağı, ince telliyse Elixir Ultime Çift Fazlı Bakım Yağı, kalın telli veya normal saç tipine sahipsen de Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı’nı kullanabilirsin.

Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Saç Bakım Yağı'nı aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı
Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
     

Saçlarını şekillendirdikten sonra son dokunuşta saçlarının uç ve boy kısımlarına Elixir Ultime Saç Bakım Yağı’nı uygula ve parmaklarınla saçlarını tara. İşte bu kadar!

Artık rötuşa ihtiyacın yok!


Photo credit:istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Elixir Ultime çift fazlı bakım yağı
Kérastase Elixir Ultime çift fazlı bakım yağı
( Bakım Yağı )
Satın Al
Kérastase Elixir Ultime Boyalı Saçlar için Bakım Yağı
Kérastase Elixir Ultime Boyalı Saçlar için Bakım Yağı
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Vegan saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Saçlarını Bahara Uyandır: Kérastase'ın Sana Özel Bir Sürprizi Var!
3 adımda açıcı ile yıpranan saçlarını hayata bağla!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Ezgi Fındık ile Yeşilçam Makyajı Nasıl Yapılır?